Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Sajnos 1 éve próbálkozunk,...

Sajnos 1 éve próbálkozunk, hogy kisbabánk legyen, de még semmi eredmény. A nőgyógyászom bromocriptin-t írt fel, magas prolaktinszintemre. Bízzak ebben a gyógyszerben? Van arra esély, hogy babánk legyen a gyógyszer szedése után?

Figyelt kérdés
2008. aug. 26. 09:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia én a hazipatika.hu-n ezt találtam.

Neked kell mérlegelni,de egy másik kérdezőnek is mást írt fel az orvos,hogy babája legyen.(DUPHASTON 10 mg filmtabletta)

A leírásban is ott van ha tervezel terhességet akkor tájékoztasd az orvosod.(Szerintem nem ok nélkül van ott)

vagy lehet ,hogy jobb lenne egy másik orvost keresned.Sok sikert a babyhez!!

A Leírás:

Hatóanyag: 2.87 mg bromokriptin-mezilát (2,5mg bromokriptin bázis formájában) tablettánként.

Segédanyagok: vízmentes kolloid szilicium-dioxid, magnézium-sztearát, talkum, povidon, kukoricakeményítő, mikrokristályos cellulóz, laktóz-monohidrát

Külalak: Tabletta. Csaknem fehér színű, lapos, metszett élű, kb. 7 mm átmérőjű, felezővonallal ellátott tabletta "2,5" bevéséssel az egyik oldalán.

Csomagolás: 30 db tabletta 10 ml-es csőüvegben garanciazáras kupakkal és mozgáscsillapító betéttel, faltkartonban.

1. MILYEN TÍPUSÚ GYÓGYSZER A BROMOCRIPTIN-RICHTER 2,5 MG TABLETTA ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ?

A Bromocriptin-Richter 2,5mg tablettát olyan betegek kezelésére használják, akiknek a vérében megemelkedett a prolaktin (a sárgatestre és a tejelválasztásra hat) és/vagy a növekedési hormonszint. Ezt a két hormont az agyban elhelyezkedő agyalapi mirigy termeli. A magas prolaktinszint kialakulhat bizonyos gyógyszerek hatására, az agyalapi mirigyben jelentkező betegség esetén, vagy akár kimutatható ok nélkül is.

A Bromocriptin-Richter 2,5mg tablettát a következő esetekben alkalmazzák:

A tejelválasztás megelőzése és megszüntetése orvosi indok alapján (pl. szülés után az anya betegsége miatt; vagy vetélés esetén)

A magas prolaktinszint következtében a hormont termelő nemi mirigyek működésének csökkenése, amely tejcsorgással is együtt járhat (a folyamat terméketlenséghez vezethet).

Abban az esetben is adható, ha a terméketlenség egyik oka nem a magas prolaktin- szint.

Bizonyítottan jóindulatú daganatok kezelése, amelyek prolaktint termelnek (agyalapi mirigy daganatok)

Akromegália kezelése. Az akromegália olyan állapot, amelyben a növekedési hormonszint emelkedik meg a vérben. Ennek következménye gyermekkorban az óriásnövés, felnőtt korban a kéz, láb növekedése, az arc elváltozása.

Az emlő jóindulatú, ciklikus betegségei, a menstruációs ciklussal összefüggő emlőfájdalom.

Parkinson-kór (mozgásszegénységgel, az izomfeszültség fokozódásával és a nyugalomban lévő végtagok remegésével járó kórkép) kezelése. A Parkinson betegség oka az agyban a dopaminszint csökkenése. Mivel a Bromocriptin-Richter fokozza az agyban a dopamin termelődést ezért javítja a Parkinson betegség tüneteit.

2. TUDNIVALÓK A BROMOCRIPTIN-RICHTER 2,5 MG TABLETTA SZEDÉSE ELŐTT

Ne szedje ezt a gyógyszert

- Ha Önnek súlyos szív- érrendszeri és keringéssel összefüggő betegsége van.

- Ha jelenleg pszichés betegsége van.

- Ha viselkedés és gondolkodás zavara (pszichózis) van.

- Ha érzelmi hatásra fellépő vagy öröklött kéz és fej reszketése van.

- ha bizonyos mozgászavarral járó genetikailag meghatározott betegsége van (Huntington chorea).

- Ha magasvérnyomás- betegsége van.

- Ha Ön akromegáliára kapja a készítményt és volt, ill. van gyomorfekélye.

- Ha Ön terhes, és terhessége idején súlyos anyagcsere zavar (terhességi toxémia) lép fel.

- Ha tudja, hogy a Bromocriptin-Richter 2,5mg tablettára vagy annak bármely alkotórészére érzékeny.

- Ha az Ön életkora 15 év alatt van.

Fontos információk:

A gyógyszert mindig étkezés közben kell bevenni.

Tájékoztassa kezelőorvosát:

- Ha bármilyen más ergot alkaloida tartalmú készítményt (pl.ergotamin-tartarát) vérnyomásra ható szert, eritromicin tartalmú antibiotikumot, dopamin receptor antagonista hatású gyógyszert (pl. butirofenonok, fenotiazinok) szed.

- Ha Ön terhes vagy szoptat.

- Ha tervezi a terhességet.

- Ha nem tervezi a terhességet (fogamzásgátlásra, nem hormonális fogamzásgátló módszert kell alkalmaznia).

Etanoltartalmú ital fogyasztását a gyógyszeres kezelés ideje alatt kerülni kell, mert az alkohol csökkenti a Bromocriptin-Richter 2,5mg tablettával szembeni tűrőképességet és a mellékhatások fokozottabban jelentkezhetnek.

Tartós adagolás során fogamzóképes nőknek évente, változó korban lévőknek 6 havonta nőgyógyászati vizsgálat szükséges.

Parkinson betegek esetén az adagolás megkezdése előtt, tisztázni kell a következő tünetek eredetét: tartós köhögés, légszomj, mellkasi fájdalom (mellhártya és tüdő megbetegedésre utaló jelek), veseelégtelenség lágyéki/oldal táji fájdalom, továbbá bármilyen hasi panasz vagy érzékenység.

Parkinson betegeknél vérképzőszervi, érrendszeri, tüdő és légzőszervi állapot, továbbá máj és vesefunkció időszakos ellenőrzése szükséges.

A Bromocriptin-Richter 2,5mg tabletta hatásai a gépjárművezetéshez és gépek üzemeltetéséhez szükséges képességekre

Ez a gyógyszer a munkavégző képességet és a közlekedésben való biztonságos részvételt hátrányosan befolyásolhatja, különösen a kezelés kezdetén látászavar, vérnyomásesés, hányinger előfordulhat. Nagyon ritkán napközben hirtelen elalvást okozhat. Ezért, ha a gyógyszer szedése alatt nagyfokú aluszékonyságot és hirtelen elalvást tapasztal, kérje ki orvosa tanácsát és tartózkódjon az autóvezetéstől és a gépek üzemeltetésétől, mert ezzel veszélyt jelent másokra is.

Egyéb gyógyszerek alkalmazása

A Bromocriptin-Richter 2,5mg tabletta óvatosan adható, ha Ön egyidejüleg eritromicin nevű antibiotikumot, vérnyomásra ható szert vagy hormontartalmú fogamzásgátló tablettát szed. Ezekben az esetekben a Bromocriptin-Richter hatása gyengülhet vagy erősödhet.

Ezért a jelenleg, illetve közelmúltban szedett receptköteles vagy recept nélkül kiváltható gyógyszereiről tájékoztassa orvosát vagy gyógyszerészét.

3. HOGYAN KELL ALKALMAZNI BROMOCRIPTIN-RICHTER 2,5 MG TABLETTÁT

Csak orvosi ellenőrzés mellett, kizárólag az orvos által megállapított adagban és ideig alkalmazható. A Bromocriptin-Richter adagja függ az Ön betegségétől. A kezelő orvos az adagolást egy kezdő adaggal indítja, majd fokozatosan emeli a hatékony adag eléréséig. Az orvos által előírt adagtól eltérni nem szabad.

A kezdő adag általában fél tabletta (1,25 mg), amelyet lefekvéskor ajánlott bevenni. Kezelőorvosa lépcsőzetesen 2-3 naponként 1,25-2,5 mg-mal emeli az adagot, a napi 2x2,5 mg eléréséig. Az indikációtól az elért hatástól és az Ön gyógyszer-tűrő képességétől függően tovább növelheti az adagot, az előbb megadott módon. A Bromocriptin-Richter 2,5mg tablettát több részletre elosztva ajánlott bevennie. Az utolsó adag bevétele lehetőleg mindig a lefekvés idejében legyen. Ha elfelejtette, vagy nem biztos az adagolásban kérdezze meg kezelőorvosát. A tablettát vegye a szájába és vízzel nyelje le.

Ha adagját elfelejtette bevenni, amint eszébe jut pótolja, kivéve akkor, ha a következő bevétel időpontja már közel van. Ekkor vegye be a soron következő mennyiséget. Ne vegyen be dupla adagot, mert ezzel már nem pótolja a kiesett mennyiséget, viszont a túladagolás veszélyének teszi ki magát.

Ha az előírtnál több Bromocriptin-Richter 2,5mg tablettát vett be

Túladagolás tünetei hányás, zavartság, hallucináció és vérnyomáscsökkenés léphetnek fel.

Mi a teendő a Bromocriptin-Richter 2,5mg tabletta túladagolása esetén

Azonnal forduljon orvosához vagy a legközelebbi orvosi ügyelethez. A kezelés tüneti.

4. LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK

Mint minden gyógyszernek, a Bromocriptin-Richter 2,5mg tablettának is lehetnek mellékhatásai.

A kezelés első napjaiban hányinger, hányás, étvágytalanság, fejfájás, szédülés, fáradtság, vérnyomáscsökkenés jelentkezhet. Esetenként látászavar, székrekedés, szájszárazság is felléphet. Tartósan nagy adagok szedése után mellhártya- és tüdő- beszűrődés alakulhat ki, köhögés, nehézlégzés jelentkezhet. Ezek a mellékhatások a további kezelés során rendszerint csökkennek vagy elmúlnak. Az észlelt mellékhatásokról minden esetben a kezelőorvost tájékoztatni kell.

Fiatal nőkön - a tejelválasztás megelőzésére vagy visszaszorítására alkalmazva - szívinfarktus, agyvérzés jelentkezett, olyan esetekben, akiknél korábban magas vérnyomást vagy súlyos szív-és érrendszeri megbetegedést állapítottak meg.

Nagyon ritkán, napközben, hirtelen elalvást okozhat.

Minden gyógyszerrel szemben kialakulhat túlérzékenységi reakció. Ezért felhívjuk a figyelmét, amennyiben kiütést, ödémát (vizenyőt) észlel feltétlenül forduljon kezelőorvosához.

5. TÁROLÁSA

Legfeljebb 30 °C-on, fénytől védve tárolandó.

A gyógyszert csak a csomagoláson feltüntetett lejárati időn belül szabad felhasználni.

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

2008. aug. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló promlémám volt, magas prolaktin szint, elmaradt a menstruációm, folyt a mellemből a tej. Egy évig szedtem a bromocriptint, s miután abba hagytam most márciusban, májsuban már teherbe is estem. Semmi mellékhatása nem volt a gyógyszernek, fél évig napi 2db-ot szedtem, utánna pedig átáltam napi 1-re.Teljesen rendbe jöttem tőle. Miután elkezdtem szedni, rá két hétre abba is maradt a tej folyásom, s a következő hónaptól már a ciklusom is beállt, de szedni kellett egy évig, hogy ez így is maradjon.
2008. aug. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szió! nem irtad, hogy mit probaltal eddig!

szerintem erdemes a legenyhebb modszerrel kezdeni (cickafarkfu tea, homeopatias keszitmenyek (mastodynon)), aztan ha nem segit, akkor a closty.

sajnos ezutan nem tudom mi jon a lepcson, mert a closty nekunk segitett. a nodokid mit javasolt?

2008. aug. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
az elozo valaszado vagyok! egy ev sikertelen terhesseg utan allitolag lehet menni ilyen kivizsgalasra, azon voltatok?
2008. aug. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
NEKEM A PROLAKTIN SZINTEM 10 SZERESE VOLT A MEGENGEDETTNEK!!!NEM IS MARADTAM TERHES..3 HONAPIG ITTAM,MAR AZ ELSO HONAP UTAN NEM FAJTAK A MELLEIM ES AMINT ABBAHAGYTAM ROGTON TERHES MARADTAM.
2012. jan. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!