Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha minden éjjel 2-4 óra...

Ha minden éjjel 2-4 óra között pisilnem kell akkor a hőgörbém hiteles lesz? Általában 22-től 06-ig alszom és 06-kor mérem a hőmet.

Figyelt kérdés
2010. febr. 18. 10:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Mérd éjszaka is, meg reggel is. Ebből egy hónapban kialakul két görbe, az egyik a pisilés előtt hődet mutatja 4 órányi alvás után, a másik a reggel hat órási hődet. Ha összeveted, abból kiderül, hogy hasonlítanak-e, hogy az éjjel mért hőadatok is megbízhatóak-e, illetve hogy elég-e csak a reggelit figyelembe venni, ami előtt pisilni voltál az éjjel.


Én ezt tenném. :-)

2010. febr. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ha egyszer kimentél pisilni és utána azonnal visszafeküdtél, nem lesz akkora drasztikus eltérés, ami hiteltelenné tenné a görbéd... csak ne kelj fel, és pakolássz, és feküdj vissza fél órával később :) egy gyors pisi belefér.
2010. febr. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a hőgörbének pont az a lényege, hogy a szervezet min. 3-4 órás alvás utáni nyugalmi hőjét mérjük meg nagyjából ugyanabban az időben (+/- max 1 óra eltéréssel)az összehasonlíthatóság érdekében. Mivel a 3-4 óra az éjszakai pisilés miatti felkelés előtt is megvan, én akkor mérném a hőmet minden nap, ugyanis tapasztalatból tudom, hogy egy 2 perces pisilés miatti felkelés (vagyis már a minimális fizikai aktivitás) is emeli 2-3 tizeddel az alaphőt, vagyis torzítja az eredményt. Én még arra is szoktam figyelni, hogy a hőmérő is a kezem ügyében legyen, és az ágyban se mozogjak túl sokat a hőmérés előtt.
2010. febr. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!