Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Aki mindenáron gyereket akar,...

Aki mindenáron gyereket akar, annak miért nem az a minimum, hogy lerakja a cigarettát és lefogy?

Figyelt kérdés
Volt már régen, több mint 10 éve egy tanárom, aki folyton arról panaszkodott nekünk, hogy nagyon szeretne gyereket. Most egy beszélgetés kapcsán jutott eszembe ez a kérdés, amikor anyám mesélte, hogy látta valahol, mert a potofőm volt. Állandóan cigizett meg már akkor nagyon molett volt, amikor tanított, most meg anyám szerint még kövérebb lett. Azt nem értem, ha annyira akart gyereket, akkor miért nem rakta le a cigit és fogyott valamennyit? Szerintem ez lenne a minimum (a fogyás azért más, mert lehet h hormon gondjai vannak, de akkor is), hogy ennyit megtesz, hogy gyereke legyen, nem? Nem vitázni akarok, csak kíváncsi vagyok.

2015. ápr. 2. 19:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Mindenki másképp dolgozza fel a stresszt az életében. Neki ezek a dolgok adtak támogatást, más a sportba menekül, megint más meditál. Ő nem megfelelő eszközöket választott, rosszul kezelte, de az biztos, hogy a háta mögötti kritika nem segítette őt. Nektek biztos jól esett.
2015. ápr. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%
Abban igaza van a kérdezőnek, hogy aki ilyen hibás eszközökhöz nyúl (cigi, túlevés vagy akár pia), milyen példát fog mutatni a gyereknek? Másrészt rendbe kéne tenni az egészségét, mielőtt gyermeket vállal, nem károsítani azt. A sportba és a meditációba menekülést nem sorolnám az előbbiek közé.
2015. ápr. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
30%
Mert az már kényelmetlen, ha ennyire meg kell változni.
2015. ápr. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

alapvető az emberekben

van aki meg szegényen él, de még sem néz és jelentkezik másik munkahelyre


van akinek rossz a a fogai, minden baja velük, mégse mossa


egy orvos írta nekem itt a gyk-n amikor nem értettem a magas vérnyomás problémáját hogy miért csak tünetileg kezelik, elmagyarázta attól, hogyan műkkködik a szervezet a vér turbulens áramlása, érfal kapcsolata, majdhogynem ördögi kör, de szóval azt írta még úgy is hiába szajkóznáé, hogy életmódot kellene váltani, úgy sem fognak, inkább szedik a tabit és kész


szóval ilyenek az embere

2015. ápr. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Azért "kevertem ide" a sportot és meditációt, mert azok is megküzdési eszközök, csak épp a jó oldalról. Azok nem károsak bizonyos mérték mellett, ez meg igen. De a lényeg az, hogy van, aki nem tudja, hogy hogyan küzdjön meg ezzel úgy, hogy ne legyen beteg tőle. Nem tudja, nem ezt tanulta, nem ezt látta otthon, és minél idősebb valaki, annál nehezebben változtat. Sokan küzdenek ezzel nap, mint nap, az is lehet, hogy már 30x megpróbálta letenni a cigit és 3 havonta lead 10 kg-t, csak aztán megint mélypontra kerül és megint rosszul dönt. Nem tudhatjuk, mi van egy ember életében, főleg ilyen messziről. Az nem tetszik, hogy ítélkezik valaki anélkül, hogy igazán ismerné a másikat, azt, hogy min megy keresztül. Teszem azt 10 év hormonkezelésnek is megvan a maga súlyvonzata, és a gyermektelenség stressze is lehet oka a dohányzásnak. Csak példát mondtam. Legyünk empatikusabbak másokkal, mielőtt azt gondoljuk, hogy "ez hülye, úgy kell neki".
2015. ápr. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Igazad van kérdező! Én fogyóztam mondjuk baba előtt, nem éreztem jól magam a bőrömben. A dohányzást első körben csak a negyedére tudtam csökkenteni, nem ment az elhagyás. Csak a pozi teszt után. Nyilván nem ez a helyes de nehéz ez egy kemény dohányosnak amikor még nincs is baba és nem tudjuk mikor jön össze.
2015. ápr. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

És neked nem kellene inkább az önbizalomhiányoddal foglalkoznod, amit azzal próbálsz takargatni, hogy másokban keresed a hibát? A világon semmi közünk ennek a nőnek a súlyához vagy a tüdejéhez. De neked sem.


Honnan tudod, hogy lehet-e egyáltalán gyereke? Könnyen előfordulhat, hogy ő vagy a férje meddő, vagy csak simán évek óta nem jön nekik össze, és ez csak vágyakozás marad, hogy szeretne gyereket.

2015. ápr. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó, teljesen egyetértek veled! Igen, ez a gyakorikerdesek.hu és mindenki olyan kérdést tesz fel amit csak akar viszont kérdező nem értem mit foglalkozol te más életével miért zavar és milyen jogon ítélkezel? Elég unalmas lehet a saját életed, "söprögess a saját házad táján". Ez a nap legrosszindulatúbb kérdése ez a véleményem..Nem is értem..mivel lettél okosabb? Ha annyira kíváncsi vagy ahogy írtad is akkor meg kérdezd meg tőle és ne itt gyakorin fikázd az életét amihez semmi közöd.
2015. ápr. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%
Világ életemben rettentő hízékony voltam, kb 15 éve diétázom folyatosan, hol lefogyok kicsit, hol visszajön. Mielőtt elkezdtünk volna geyreket tervezni, tudatosan nekiálltam fogyózni, elég szigorú diétát követve, leadtam 10 kilót. Leszoktam a cigiről is. Nagyon nehéz volt egyszerre diétázni és leállni a cigivel is. Nemsokára terhebeestem, aztán elvetéltem. Kiborultam nagyon. Visszaszoktam a cigire, bánatomban abbahagytam a diétát is, bevallom, ettem, bár még mindig nem többet, mint amitől egy átlag ember egy dekát nem hízik. Csak ez vígasztalt. meg is lett az eredménye, 1 hónap alatt 7 kilót visszaszedtem. Azóta eltelt még 2 hónap, nem híztam többet, de nem is adtam le, nekem ahhoz hogy fogyjak nagyon kemény diétát kell tartanom, ha csak odafigyelek, hogy egészségesen egyek stagnálok. 1-2 naponta elszívok egy szál cigit is. Most megint probálkozunk. Rám is simán mondhatná azt valaki, hogy na nézd meg, kövér, cigizik is és gyereket akar... Csak nem látná, hogy mi van a háttérben.
2015. ápr. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Van egy mondás, hogy akinek fontos a célja az megoldást keres és nem kifogást. Kedves 9es, te legalább próbálsz fogyni meg már írtad, hogy a cigit sikerült egyszer leraknod és ez nagyon tiszteletreméltó! Ezek legalább olyan doldok, amik ellen lehet tenni, nem olyan mintha lenne 50 kiló és biokaján élne, de hormongondja lenne, ott sajna nincs mit tenni. A többi kifogás: nekem is van a családban, aki majd 30 évnyi erős dohányzás után végleg letette a cigit és 200 kilósan is lehet sportolni, csak elhatározás kérdése. Annyiféle megoldás, sport meg terápia meg orvos van, aki ezekben nem talál megfelelőt, az nem is akar.
2015. ápr. 2. 21:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!