Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pajzsmirigy értékek változnak...

Pajzsmirigy értékek változnak maguktól?

Figyelt kérdés
Tavaly ősszel voltam endokrinológusnál meg vérvételen, az eredményeim jók lettek, a TSH 1,9, a többire nem emlékszem, de minden rendben volt. Lehet, hogy azóta ezek változtak, érdemes lenne megnézetni megint, ha babát akarok? Vagy ha akkor rendben volt, akkor nincs gond? Mert nemrég olvatsam, hogyha pajzsmirigy alulműködés van, akkor attól elvetélhetsz, vagy idegkárosodást szenved a baba, vagy koraszülőtt lehet és azt nagyon nem szeretném. De ha eddig rendben volt, akkor most se lehet baj, nem?
2015. ápr. 12. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Diagnosztizált alulműködésed van? Szedsz gyógyszert? Ha igen, elvileg 3-6 havonta ellenőriztetni kell az értéket,

attól függően, hogy mennyire állították be a gyógyszert.

Igen, elvetélhetsz, ha alulműködésed van rossz TSH értékkel. Terhesség alatt még inkább kellene kontrollra járni.

+ A pajzsmirigy alulműködés a gyerekre is hatással van hosszú távon.

2015. ápr. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Első, miért nem olvastad el a leírást, mielőtt válaszolsz? Nincs alulműködésem és nem is szedek gyógyszert, hiszen, mikor rutinból kivizsgáltattam magam minden rendben volt. Az a kérdésem, hogy változhat-e ez féléven belül, érdemes lenne-e megint elmenni vérvételre?
2015. ápr. 12. 17:27
 3/6 anonim ***** válasza:
igen érdemes ismételni az eredményt mert ingadozhat!! ez a tsh tényleg jó!!bár bármelyik irányba változhat!régebben nem nézték??ezen kívül??
2015. ápr. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem, csak akkor. Szóval ha nem volt semmi gond, akkoris érdemes kivizsgáltatni félévente?
2015. ápr. 12. 17:50
 5/6 anonim ***** válasza:
szerintem igen!! nekem túlműködik a pajzsmirigyem a tsh -m 0,96 volt anno gyógyszert szedek rá! 3 havonta kell nézetni a tsh-t és ft4-et!februárba már 1,18 volt!most megyek hó végén újra vérvételre!
2015. ápr. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem tavaly marciusban jo volt a tsh, iden marciusban magas. De megsincs pm-alulmukodesem, mert a t3 es t4 hormonszint jo lett.
2015. ápr. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!