Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » JÓNÁS NAP - mikor célszerű az...

JÓNÁS NAP - mikor célszerű az időzített együttlét? Igaz az ha ovuláció +/-7napra esik a Jónás nap akkor a bab neme színtén kérdőjeles lesz?

Figyelt kérdés

Már van 2 tündéri kisfiúnk (szerelem babák), akiket a világ összes pénzéért sem cserélnénk el kislányra, viszont újból kistesót tervezünk és bár nem dőlne össze a világ ha ismét kisfiúnk születne, azért megpróbálnánk kislányt is "összehozni" :-)

Azt olvastam, hogy a Jónás nap előtti 24-72 órában érdemes az együttlétet időzíteni, ahhoz hogy a megjósolt baba neme megvalósuljon. Ill azt is hallottam amennyiben a Jónás nap óvuláció +/-7 napra esik akkor a baba neme ugyan úgy megjósolhatatlan.

És persze azt is hallottam ha már valaki szült/vetélt/abortuszon esett át a már megfogant babák is hatással vannak a kistesók nemére ha csak Jónás szerint próbálkozunk. Ellenben ha ovu körül akkor mindenre ugyanúgy nagyjából 50-50% az esély.

Nálam idáig 2 terhesség volt, melyek 1-1 azaz összesen 2 egészséges babával végződtek.

A ciklusom eléggé kaotikus, mível a 14hónapos kissebbik fiam még cicizik, legutóbb is 3 hetes késéssel jött meg...

Így az ovulációra való alapozás is eléggé esetleges.

Ovu tesztet életemben csak egyszer (1 hónap alatt használtam) - de az eredmények lényegében értékelhetetlenek voltak, igaz abban a hónapban 2 naponta voltunk együtt szóval nagyon nem bíztuk a véletlenre - és a végeredmény a kisebbik fiam lett :-)

Párom kijárós munkán van, így az időzített együtlét sem annyira könnyen kivitelezhető... Készülünk a nyári szbijára amit egyben venne ki, 2éve is egy ilyen hónapban fogant meg a kisebbik fiunk...



#Jónás nap #időzített együttlét
2015. ápr. 18. 23:51
 1/6 A kérdező kommentje:

Minden egyes hozzászólást örömmel fogadunk és előre is köszönöm.


Még annyi maradt le a kiírásból, hogy ha most már nagyjából beállt a ciklusom akkor a következő 3-6hónapra vonatkozólag a Jónás napjaim eléggé ovulációra esnek. Bár most eléggé össze-vissza menstruálok - ez akkor lenne igaz ha jövő héten azaz 30napra önne meg, mert azelőtt ez volt a megszokott rend nálam, mondhatni svájci óra pontosággal :-)

2015. ápr. 18. 23:56
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy van-e barmi tudomanyos alapja a jonasnak, de ha igen, akkor nagyon okosan kell csinalni, nem eleg tudni csak a termekeny napokat, mivel vannak olyan napok, amikor termekeny vagy, de nagy az esely beteg babara.


Olvass utana.

2015. ápr. 19. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, minden úgy van, ahogy leírtad, bizonytalan lesz a neme, ha a biológiai ciklus szerinti peteérés egybeesik a Jónás-napossal. A legutolós babád neme alapján a Jónás-Centrumban meg tudják neked határozni, hogy a következő babád,a mennyiben Jónás-napon fogan, milyen nemű lesz.


E-maileztem Stella Jonasovával (Jónás Jenő lánya, ő végzi már a számításokat), és ő viszont nem mondta, hogy a ciklus szerinti peteérés befolyásolná a nemet, amennyiben csak a Jónás-nap előtti 72-24 órában vagyunk együtt, külön rákérdeztem, úgyhogy már meg is vagyok ebben picit zavarodva. Én most rendeltem tőlük nemrég számítást, kíváncsi is vagyok:)

2015. ápr. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi ennek a modszernek a tudomanyos magyarazata?
2015. ápr. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A modszer megfigyeleseken alapszik, tudomanyos magyarazat tudtommal nincs ra, csak rengeteg, korabban meddonek hitt no, akiknek ezzel sikerult, meg Jonas Jeno 11 gyereke, akik felvaltva fiuk es lanyok.

A megfigyeles lenyege, hogy a no nemcsak a biologiai ciklus szerinti peteereskor eshet teherbe, hanem minden honapban van egy masodik, extra peteeres, mely 28 naponta ismetlodik, es pontosan akkr van, amikor a Hold allasa ugyanolyan, mint a no szuletesenek idopontjaban. Ilyenkor nagyobb az esely a teherbeesesre meg a biologiai ciklus szerinti teherbeesesnel is, ami csak 15-20% korul van.


A modszert alatamaszthatja, hogy vannak nok, akik csak a menstruaciojuk alatt kepesek teherbeesni, sot van olyan kultura, ahol kizarolag a menstruacio alatt szexelnek, es megis ugyanolyan a reprodukcios aranyuk, mint a mi kulturanknak.


A baba varhato nemet asztrologiai megfigyelesek alapjan keszitik, ami vagy igaz, vagy nem. Az viszont teny, hogy rengetegen koszonhetik mar a babajukat a modszernek. Itt olvashatsz sikersztorikat:

[link]

2015. ápr. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
kedves válaszolók köszönöm a segítséget - különösen 2/5 válaszolótól a priviben írottakat!
2015. ápr. 22. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!