Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Átlagosan heti 4-5 cigarettát...

Átlagosan heti 4-5 cigarettát szívok el. Árthat ez a babának a terhesség első 4-5 hetében?

Figyelt kérdés
Nem vagyok függő, mert simán kibírok napokat cigi nélkül, ez nekem csak olyan stressz-levezető a stresszesebb napokra. A terhesség első 4-5 hete alatt ezt az időszakot értem, amikor még nem tudom, hogy terhes vagyok - természetesen ahogy megtudom, többet egyáltalán nem szívok.
2008. aug. 28. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam.De mikor láttam elöszőr ultrahangon a babámat azzal a pillanatra leraktam.Azóta már a 6dik hónapot taposom és minden eredményem jó lett és semmi baja a picinek.De azt meg kell súgnom nagyon hiányzik,hogy nem gyújthatok rá.
2008. aug. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
jobb lenne ha leszoknál inkább, meglátod te is jobba érzed majd magad.
2008. aug. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi baja a babádnak, Én 5 és fél hetes voltam, mikor megtudtam, hogy terhes vagyok, addig napi egy doboz ment el kb. Nem könnyű cigi nélkül, de mindig arra gondolok, hogy nincs jogom a saját szervezetemen kívül egy másikat is mérgezni.
2008. aug. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A barátnőm nőgyógyásza azt mondta, hogy addig "szabad" dohányozni, amíg nincs vérkeringése a babának! (Ez már ugye az 5. hét környékén van) És a nagyon erős dohányos kismamák fokozatosan csökkentsék a nikotinadagot!

Sajnos sok példa van arra, hogy van aki végigdohányozza a terhességét (sztem nagyon elítélendően) és mégis egészséges babát szül. Más meg aki szedi a vitaminokat, pihen, stresszmentesen él, mindent megtesz, mégis problémái adódnak! Ez igazságtalan!

2008. aug. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, egyetértek veletek! Nem tudnék elszívni egy cigit annak tudatában, h ártok vele a babámnak, borzasztó, h ezt van, aki megteszi! De mondom, nem lesz nagy ügy a "leszokás", mert van, h heteket is eltöltök cigi nélkül úgy, h eszembe se jut dohányozni.. Remélem, hétfőtől nem gyújthatok rá :-))
2008. aug. 29. 11:34
 6/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Utolsó válaszolónak. Azért van az, hogy a dohányos kismama egészséges babát szül, mert a mellett, hogy dohányzik, ő is rendesen étkezik, eleget pihen, szedi a terhes vitamint és nem idegeskedik amiért nem gyújthat rá. Ha a dohányzás mellett nem enne rendesen, alkoholt inna, drogozna vagy gyógyszer függő lenne, hidd el nem szülne egészséges gyereket. A cigi önmagában kevés ahhoz, hogy beteg gyerek szülessen.

2009. márc. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!