Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Merckformin xr 500 hatásai,...

Merckformin xr 500 hatásai, tapasztalatok (? )

Figyelt kérdés

sziasztok! először is el kell mondanom, hogy egyelőre nem szeretnék teherbeesni, csak azért írok ebbe a kategóriába, mert láttam több kérdést is ezzel a gyógyszerrel kapcsolatban.

Az én problémám kb 4 évvel ezelőtt kezdődött, amikor 16 éves koromban hirtelen megszakadt a korábban normálisnak mondható menzeszem. akkoriban fogytam is sokat, viszont egyetlen doki (sem nőgyógyász, sem endokrinológus) nem tudta egyértelműen ráfogni erre a menzesz kimaradást. Azóta gyakorlatilag orvostól orvosig járok, a nőgyógyászok endokrinológushoz, azok pedig visszaküldenek a nőgyógyászatra...a mostani nőgyógyászom hüvelyi UH során tlaált cisztákat az ováriumokban, ő pco-ra gyanakodott. A hormonszintjeim viszont ezt nem támasztják alá, illetve nem tapasztaltam kirívó androgén túltermelést sem, ezért végül abban maradtunk a dokival, hogy nem lehet rámondani hogy pco. Korábban semmilyen úton nem lehetett menzeszt kiváltani, csak megvonásos vérzést fogamzásgátlóval. Most már norcolut-ra rendesen megjön, tudom, ez sem rendes menstruáció, de már haladás. Most viszont a doki ezt a Merckformin-t írta fel, ráadásul napi 2 tablettát, ami nem is a legenyhébb adagolás. Utánaolvastam, és kiderült, hogy ez tulajdonképpen inzulin hatású gyógyszer. Kicsit aggódom, mert nekem a progeszterontermelésemmel van gond, illetve nincs peteérésem, de az inzulin és a vércukorszintem teljesen normális. A doki sajons nem magyarázta el rendesen a dolgot. Az lenne a kérdésem, hogy milyen tapasztalataitok vannak: valóban segít a ciklus helyrehozásában, meghozza a peteérést? Nem igazán értem, hogy hogy is jön a képbe az inzulin, esetleg erről tudnátok bővebbet mondani?

Nem tudom,hogy fontos-e, de rendszeresen intenzíven sportolok (heti 3-4 alkalom), illetve valami hasonló étrendet követek, amit a pco-ban is javasolnak, kis eltérésekkel, de nem kifejezetten ebből az okból, "csak úgy ". Édességet, cukrot egyáltalán nem eszek.


2015. ápr. 30. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha tényleg PCOS-ed van, akkor hatásos lehet a Metformin abban az esetben is, ha nincs kimutatható inzulinrezisztenciád. Hogy miért? Jó kérdés, de ezt mutatják a tapasztalatok. Mennyi volt az inzulinod? Csináltak terheléses tesztet is?
2015. ápr. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

a legutolsó vérvételem alkalmával:

inzulin: 4,6mIU/l (2,6-24,9)

glukóz: 4,2 mM


terhelés is volt, de az nem most, hanem kb 3-4 éve, de nem tlaáltak semmi problémásat.


nem tudom biztosan megmondani, hogy pco-m van-e, mert ugye a sok tünetből van ami megvan nálam (menzesz kimaradás, ciszták), viszont van ami meg egyáltalán nem jellemző (IR, hízás, fokozott androgén termelés). A doki is azt mondta, hogy nem mondható rá. Azt mondta, hogy amiatt se aggódjak, hogy esetleg nem lehet gyerekem a későbbiekben, mert ez sok esetben megoldható. Azért is írtam ide, mert láttam több kérdésnél hogy válaszoltak pco-sok, akik teherbe estek :)


Csak az a problémám, hogy nem értem, hogy miért pont az inzulinszabályozásban kell keresni a megoldást, erre lennék kíváncsi, ha valaki tudja :)

2015. máj. 1. 10:12
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy csomó orvos rámondja a szar terheléses eredményre is, hogy jó...
2015. máj. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! A pcos-t a legtöbb esetben inzulin rezisztencia okozza. Ez egy hosszan kialakuló folyamat, a végén 2. típusú diabéteszbe megy át. Akár tini korban is elkezdődhet a folyamat, sokáig tünetmentesen, illetve évek, évtizedek alatt fokozódnak. A lényege az, hogy az inzulin, amit a hasnyálmirigy termel, a cukrok sejtekbe jutását segítik, ez által biztosítva a szervek megfelelő tápanyag ellátottságát, megfelelő működését. Ha a sejtek nem érzékelik megfelelően az inzulin jelenlétét, a szervezet a hasnyálmirigyet még több inzulin termelésére ösztönzi. Mivel ez egy folyamat, egyre rosszabbodik, egyre több inzulint termel a hasnyálmirigy, egy idő után nem bírja el a plusz melót, kimerül. Ilyenkor kezd már elmenni a vércukor érték is rossz irányba, és kezd kialakulni a 2. típusú diabétesz. Az ember rossz táplálkozással még ront is a helyzeten, ha cukorsokkal bombázza a szervezetét, ugrál a vércukorszint, stb. A rossz cukoranyagcsere folytán a szervek nem jutnak megfelelő tápanyaghoz, a szervezet ilyenkor a főbb szervekre összpontosít, a többit mellőzve. Így a mellőzött szervek működése nem lesz megfelelő, többek között a petefészkek sem, a hormonháztartás is felborul. Ezért kell ebben az esetben alap problémaként az anyagcsere zavart (inzulin rezisztencia) kezelni, így áll helyre a többi is.

Nekem pl sokáig csak a rendszertelen menzeszem volt, mint tünet, kb 25 évesen gyanakodtak pcos-ra, de nem vizsgált ki senki. 35 évesen igazolódott be az , amikor már nem menstruáltam, és egy év alatt híztam 15 kg-ot. Előtte kifejezetten vékony voltam. Nem volt a hormonsoromban sem eltérés, viszont a vércukrom már magas volt, és az inzulinom katasztrofálisan magas.

Kezelni kellett 3-as kezeléssel. Azóta született két kislányom, viszont a másodikkal elég komoly gdms lettem, és utána ki is alakult a cukorbetegségem. A Meforal (mercformin) 2. típusú diabétesz kezelésére szolgáló gyógyszer, a sejtek inzulin érzékenységét javítja, nem közvetlen vércukorra ható gyógyszer. Ezért adják IR-ra is.

2015. máj. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, és sokáig remek cukortértékeim is voltak. Sokáig lappangó betegség.
2015. máj. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2015. máj. 1. 17:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Szívesen! Remélem rendeződnek a problémáid! :)
2015. máj. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!