Ideális időpont?

Figyelt kérdés
30 évesen még ott vagyok, hogy valójában nem akarnék gyereket, mert elköteleződés, kötelesség stb.. ugyanakkor meg valamikor belegondolok hogy jó lenne és elképzelem, öreg anyuka se akarok lenni, hiába divat ma 40 évesen szűlni, szóval magamba úgy érzem hogy még az idő is sürget ilyen téren. Tehát abszolút ambivalens érzéseim vannak ezzel kapcsolatosan nem tudom hogy normális e ez? Mások is éreztek ilyet mielőtt belevágtak? Ha így vágtak bele akkor megbánták e vagy rájöttek hamarabb kellett volna és a félelmük teljesen alaptalan volt? Köszönöm a válaszokat!
2014. dec. 16. 10:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha úgy érzed, hogy még nem akarsz, akkor az nem véletlen. Úgyis majd alakul, 1-2 év alatt olyan változások lehetnek egy ember életében, hogy el sem hiszi. Most így érzed, lehet, jövő nyáron már a tesztet nézegeted. :) Teljesen normális amit érzel. Fiatal vagy még,előtted az élet! El fog jönni, mikor úgy érzed, hogy készen állsz rá.
2014. dec. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A férjem mondta ezt, a gyermekünk első születésnapján, hogy ha tudta volna, hogy milyen fantasztikus érzés apának lenni, már korábban belevágott volna, mert a félelmei alaptalanok voltak. Azóta is izgatottan várja a következőt :) Nem érdemes sokáig várni, az élet baba után sem áll meg! :) Igen, elköteleződés és van benne kötelezettség is, de ennyire sok nevetés, örömkönny, meleg érzés, szeretet semmi mással nem jár, mint babával együtt :) Megéri.
2014. dec. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

30 voltam, amikor azt éreztem, nem akarok kifutni az időből. Nem az elsöprő anyai ösztön hajtott, hogy gyermekem legyen, inkább a realitás, hogy a nőnek van biológiai órája, ne legyek nagyon idős a gyerekhez, stb. Nagyon élveztem az életem gyerek nélkül is, nem volt hiányérzetem. Persze tudtam, hogy egyszer akarok majd gyereket, csak sosem a közeljövőre terveztem.

Aztán kiderült, hogy nem is jön össze olyan hamar a baba, kellett néhány év, mire sikerült, és mai fejjel azt mondom, bár egy kicsit hamarabb kaptam volna észbe, hogy több gyereket is tervezhettünk volna. A férjem ugyanezt szokta mondani, hogy nem gondolta volna, hogy ilyen boldogság egy gyerek.

2014. dec. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Egyszer azt mondta nekem az anyukám, hogy nem akkor jött el a gyerekvállalás ideje, amikor el tudod képzelni az életed egy kisbabával, hanem akkor, amikor nem tudod elképzelni az életed kisbaba nélkül.
2014. dec. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezzel én is hasonlóan voltam. Most leszek 30, és múlt hónapban adtunk zöld utat a babónak.

Én sem éreztem semmi féle vágyat,késztetést egy baba iránt, de belülről tudtam, hogy persze szeretnék, na de hogy mikor, azt nem.

Tavaly ilyenkor kimaradt a menszim 1 hónapot, és annyira megijedtem, hogy terhes vagyok, teljesen bepánikoltam, sírtam, férjem nem ismert rám, hogy mi van velem. Ő meg a reakciómtól ilyedt meg. Csináltunk egy tesztet, amin száradási csík volt, igy tényleg azt hittem terhes vagyok. Valójában én sem értettem a reakciómat. KÖv. nap a következő teszt negatív lett, és rá 1 hónapra meg is jött. Akkor viszont egy hatalmas csalódottságot éreztem, nem tudom mi ez, talán ösztön és adtól a pillanattól érzem azt, hogy vágyom egy babára.

Aki azt írta, hogy csak akkor jüön el az ideje, ha nem tudjuk elképzelni az életünket nélküle, szerintem az marhaság, hogy képzeljem el, amikor azt sem tudom milyen lesz, egy teljesen ismeretlen szitu....á ez hülyeség...

Viszont a félelem ugyan úgy megmaradt. Ami még erőt ad, hogy sok ismerősöm mesélte, hogy még a szülő ágyaon sem volt, benne biztos, hogy jó döntés volt-e a baba, és rá 2 hétre, bevallásauk szerint, életük legjobb döntése volt, naaa szóval ez motivál engem is :D Tudom, hogy nem hangzik túl komolynak, de ahogy magam ismerem, talán 40 évesen sem jönne el az az idő,a mikor azt mondanám, hogy minden tutti, teljesen 100% vagyok a dolgomban, akkor meg minek várni, ha most minden feltétel adott :)

Úgyhogy szorítsatok, hogy hozzonk nekem a Jézuska egy pozitív tesztet :)

2014. dec. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, aranyosak vagytok:).


Voltam már terhes, ami vetéléssel végződött és pontosan ugyanígy éreztem mint az utolsó, teljesen pánikba esetem hogy mi lesz stb..

Mintha csak én írtam volna, valójában én sem hiszem hogy nekem eljönne egy olyan életkor (vagyis de biztos csak félek az már túl késő lenne) amikor teljes szívemből akarnék babát, de örülök hogy nem csak nálam van ez így, és hogy ezt leírtad. Soha nem hallottam hogy vannak anyukák akikben felmerül a kérdés újra hogy jó ötlet volt e, de akkor ez egy kicsit megnyugtató nekem is. :)

2014. dec. 16. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!