Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek hány éves korban...

Szerintetek hány éves korban ideális a gyerekvállalás?

Figyelt kérdés

2014. aug. 12. 14:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kinek mikor. Nekem 30 évesen volt ideális, másnak 24 évesen, megint másnak 40 évesen. Annyi mindentől függ ez.
2014. aug. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én 26 évesen szültem és az időpontját egy picit megbántam, mert vagy jóval előbb, vagy később kellett volna gyereket vállalni. Teljesen kettévágja az ember karrierjét. Azt hittem 1-2 év elég lesz egyetem után munkatapasztalat szerzésre, de csak annyira volt elég, hogy 3 év gyed után, a pályakezdőknek járó támogatások nélkül, de valójában még mindig pályakezdő vagyok. :( Amúgy nagyon igyekszem, meg is van a gyümölcse, de így sokkal nehezebb.
2014. aug. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Sztem itt igazából nem nagyon beszélhetünk korról..

Sokkal inkább anyagi háttérről. Hogy meglegyen minden a babának is és természetesen a szülőknek is. Mint például ház,biztos állás,anyagi biztonság,autó stb. Ha valakinek ez 30 éves korára van meg akkor már ideálisnak számít a gyermekvállalás, ha valakinek ez már 20 évesen megvan és szeretne babát akkor az is ideális. Azt kifelejtettem, hogy nagyon fontos egy erős párkapcsolat is. Sőt elengedhetetlen.

Én pl 22 éves vagyok és kisbabát várok, megvan minden saját ház 2 autó egy 5 éves párkapcsolat,anyagi biztonság,így én ideálisnak tartom a koromat ahhoz, hogy gyermeket szüljek.

Üdv 22+2 hkm

2014. aug. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
18-45 -ig ...szerintem pont a kor az ami manapság elhanyagolható,inkább a pénz,a megélhetés,párkapcsolat függvénye.Én 24 évesen szültem egyébként.Tervezetten.
2014. aug. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nincs ideális kor inkább ideális feltételek vannak. Hiába fiatal valaki, ha nincs biztos otthona, munkája, nincs támogatása akkor őrültség belefognia a gyerekvállalásba, hogy aztán nyomorogjanak, ne legyen mit enniük és hol lakniuk.
2014. aug. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ember tervez, Isten végez.

Először 26 évesen lettem volna anyuka, utána most 1 hete.

Egyik sem sikerült.

2014. aug. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy másnak hány évesen, nálunk ezek a terveinktől függenek. Ha nem lennének más terveink, és elég lenne az is, hogy a férjem hozza haza a keresetét, akkor már 25 évesen belevághattunk volna, a fizetése bőven elég az albérletre, és az autóra, és valamennyit még félre is tudnánk tenni, akkor is, ha az én keresetem kiesne.


Érzelmileg mindketten idén értünk meg rá, én most vagyok 26, férjem 27. Mivel pályát váltottam, és most töltöm a gyakornoki időmet, ezért még nem vágunk bele, akkor szeretnénk, ha már fix állásom van, és kb. 1 évet dolgoztam. Mivel a munkám nagy része itthonról is végezhető, illetve ő is tud majd 1 napot úgy kérni, hogy itthonról dolgozhasson, így felváltva tudunk majd itthon lenni a babával, és tudom folytatni részmunkaidőben hamarabb a munkát. Szóval igazából márcsak az kell, hogy felvegyenek.

2014. aug. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem a 20-as évek elején.

30 voltam mikor az első gyerekünk született, és éreztem hogy nem vagyok annyira energikus és játékos mint 10 évvel azelőtt.

2014. aug. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
tenyeg sok mindenen mulik, de te nyilvan a kort kerdezted es igen, az is egy fontos elem, ugyhogy en itt egyedulikent e szerint a szempobt szerint calaszolok. szerintem elso gyerkoc 28-30 kozott. a masodik legkesobb 32 eves korig.
2014. szept. 9. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
En speciel 20Eves vagyok es 24hetes kismama...oszinte leszek,nem volt tervezett...vagyis mindig baba parti voltam es mindig is akartam,de megallapitottak,h nekem sosem lehet babam igy ugy dontottunk a volegenyemmel,h ertelmetlen vedekezesre kolteni,inkabb azt is felre tudjuk tenni az eskuvonkre...hat a legelso vedekezesmentes egyuttletbol osszejott,pedig kb 1000x kerdeztem szomoruan az orvosom,h biztos nem lehet babam?de a vizsgalatok azt igazoltak,h nem....erre megis...en idealisnak gondolom most is a korom ellenere es nagyon orulunk neki :) egy kis csoda szamunkra :)
2014. szept. 9. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!