Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 25-30 kg-os túlsúly jelentősen...

25-30 kg-os túlsúly jelentősen megnehezíti a teherbeesést és a terhességet? Érdemes a próbálkozós időszakban fogyózni, vagy ha közben megfogan a baba, árt neki, ha kevesebbet eszek?

Figyelt kérdés
2015. máj. 8. 07:31
 1/8 anonim ***** válasza:

egyláltalán em nehezíti meg a teherbeesést rajtam is van 15-20 kiló az álomsúlyhoz képest, de első hónapban sikerült mindkét gyerkőc.

A terhességemet imádtam, életem legszebb időszaka!

2015. máj. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem teherbeeséstől függetlenül érdemes lenne a 180 grammos ch diétát tartani. Azt a terhesség alatt is lehet továbbvinni.

A teherbeesést nem feltétlenül befolyásolja, de a terhességi cukor kialakulását valószínűbbé teszi.

2015. máj. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 kloetta ***** válasza:
Az első babának kb 10 kg többlettel kezdtünk neki, a 7. Hónapban sikerült. 13 hónapos most, 13 kgot szedtem fel vele. amit szülés után leadtam a szoptatási éhségiatt szépen vissza is szedtem. Így a másodiknak 24 kg plusszal indultam neki. Decemberig szoptattam, januárban kis tornába és étkezésváltásba kezdtem. Február végén fogant a baba, a táplálkozáaon nem változtattam, csak a tornát hagytam abba. Így nem hogy híznék, minimálisan fogyok is. 8 kg ment le kb 10 hét alatt, azóta tartom. 12 hetes vagyok.
2015. máj. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"árt neki, ha kevesebbet eszek?"

Nem, az nem árt. Egyél nyugodtan "kevesebbet" főleg cukrosból és hizlalós ételekből. Ami fontos: az a kevesebb viszont sokkal minőségibb legyen: tehát sok finom friss zöldség, gyümölcs és jó a joghurt, sajt, mák (calcium miatt) meg hát tudod, mik ezekről sokat olvasni.

2015. máj. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem árt, ha kevesebbet eszel. Próbálkozós időszak alatt meg főleg nem árt az egészséges étkezés és a kevesebb kalória bevitel. Én túlsúlyos vagyok 95 kiló 22 hetesen, de szinte ennyivel is kezdtem. (170 cm magas) Én nagyon figyelek, hogy mit eszem, hogy ne hízzak. Nekem fontos, mert nem akarok magas vérnyomást, vizesedést stb. Nem hinném, hogy ártok a babának azzal, hogy nem tömöm magam tele CH-val, cukorral meg egyebekkel. Figyelek a ch-ra. Sok zöldséget eszem és minimális gyümölcsöt. Mellette szedem a gravidát. Két terhességem volt, mindkettővel 114 kiló körül szültem és kemény munkával fogytam le 90-re. Szóval én, köszönöm abból még egyszer nem kérek.
2015. máj. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi most állunk neki a babaprojektnek, de már januártól életmódot váltottam, elkezdtem fogyni, és folytatom is ezt a táplálkozást terhesen is.

A szénhidrátot csökkentettem, sok zöldséget eszem, elsősorban nyersen.

2015. máj. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bár gondolom alkati kérdés is, de nálam egyáltalán nem nehezítette meg.

A kisfiam is es a jelenlegi baba is aki meg a pocakomban van, az 5. Hónapban fogant, úgy h igazán nem voltunk rajta a témán.


A fiammal 96 kg-al estem teherbe, 114 kg-al mentem szülni. (168 cm vagyok) kb két héttel a szülés után 92 kg voltam. Probléma mentes terhességem volt es könnyű szulesem.


Most január óta edzeni járok, amióta tudom h terhes vagyok (5 hete) pulzuskontrollal végzem az edzést. Amikor kiderült h jön a teso elhatároztam h az etkezesemen is valtoztatok, mert nem akarok újra 114 kg lenni.

97 kg voltam 5 hete, most, 92 vagyok! :-) nem eszem feherkenyeret se cukrot. Szerencsére nem is kívánom az edeset!


Veled mi a helyzet kedves Kérdező?

2015. máj. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én a 160 cm-hez vagyok 80 kg. Sajnos az elmúlt 6 hónapban, mióta abbahagytam a fogamzásgátlót, 15 kg-ot híztam, pedig nem változtattam az étkezésemen. Voltam dokinál is, de azt mondta, minden rendben van.

Két hete volt az esküvőnk, azóta védekezés nélkül vagyunk együtt. Úgyhogy jöhet a bébi. :)

2015. máj. 9. 07:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!