Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem menstruálok, babát szeretn...

Nem menstruálok, babát szeretnék! Mit csináljak? (Van már egy kislányom! Többi lent! )

Figyelt kérdés
Van egy 10 hónapos kislányom,jelenleg nem menstruálok és teherbeesés előtt sem menstruáltam (2013 ban estem teherbe 2012 márciusába hagytam abba fogamzásgátlót azóta nem menstruáltam) viszonylag hamar fél év alatt sikerült teherbe esni vele.Ezáltal valószínűsítem,hogy peteérés történik csak menstruáció nem.Szeretnénk neki kistesót,de nem tudom,hogyan lássak neki,mikor lehet peteérés.Őt is egy csodának tartják,mertelvileg PCOS-em van,nagy túlsúlyom ráadásul Leiden heterozigóta is vagyok.Amúgy a terhesség rendben zajlott semmilyen komplikáció nem vol.Szóval mikor érdemes próbálkoznom apával?Honnan tudjam mikor van peteérésem?
2015. máj. 15. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Hőmérőzessel próbálkozz először, nyák megfigyelés, stb. KB rá 3 hétre tesztelj. Ha nem történik semmi pár hónapig akkor keress fel egy orvost. De lehet először el kéne menni kivizsgalasra, hogy van e peteérés
2015. máj. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Először érdemes lenne kivizsgáltatnod magad.


Amúgy ovuteszt tonnaszám. De az is célravezető, ha minden másnap szexeltek.

2015. máj. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ovu teszt eddig nem vált be,orvosnál is voltam de semmi,fogit nem szedhetek a Leiden miatt.Ez amúgy terhesség alatt derült ki.Peteérés valószínű,hogy van mert itt a kislányom.Elvileg PCOS + IR rezisztenciám van,de a gyógyszertől (Metformin) nagyon rosszul vagyok. Hőmérőzni még nem próbáltam,lehet nekikezdek :)
2015. máj. 15. 19:26
 4/5 anonim ***** válasza:

IR okozta pcos-al spontán teherbe esés szerencsére nem ritka, nekem úgy fogalmazott a dokim, hogy beeshet néha egy-egy normál ciklusos hónap.

Én használtam ovutesztet, de nem tudtam értelmezni.

A peteérés elindult, megnőtt a tüsző, de nem repedt meg (ezért lesz tele cisztikus képletekkel a petefészek).

Sajnos csak a 3-as kezelés hozta meg a sikert, addig csak vaktában tüzelés volt. Ráadásul ha meg is fogant volna a baba, az IR miatt jelentős lett volna a vetélés kockázata.

Nekem 4 terhességből lett 2 szülés. Ebből két terhesség a kezelés előtt volt, még nem tudtam az ir-ról. Az egyik megszakított terhesség volt egyéb okból a másik vetélés.

Akkor lett siker, amikor a kezelés hatására végre menstruálni kezdtem, lefogytam 12 kg-ot, és jók lettek a cukor/inzulin értékeim.

Én a Meforalt nem bírom, de a Metfogammától semmi bajom (pedig elméletileg ugyanaz a hatóanyag). Próbálj esetleg gyógyszert váltani.

2. kislányom születése előtt már nem szedtem gyógyszert, de szigorúbbra vettem a diétát, és a mozgást is.

Amikor menstruáltam, akkor kb belőttem, mikor lehet ovum, és előtte utána próbáltunk együtt lenni.

2015. máj. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kivizsgálás: hormonok és ultrahang, hogy kövessék mikor érik petéd. Mert anélkül nem lesz baba.

Egészséges ételek, sok sport, fogyás. Doki nem mondta, hogy abba lehet hagyni a gyógyszert, ha lefogysz és normálisan étkezel? Erre kéne törekedni.

És miért ne próbálkozhatnátok, ha szeretnétek még egy babát? Mindent bele!

2015. máj. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!