Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Elfelejtettem visszatenni a...

Elfelejtettem visszatenni a Nuvaringet! Lehetek terhes?

Figyelt kérdés

Múlthét vasárnap vettem ki az előző gyűrűt, és most jutott eszembe, hogy még nem raktam vissza újat. Mindig 4 nap szünetet tartok.

Az még jó, ha ma felteszek egy új gyűrűt?

Ma is és tegnap is együtt voltam a párommal. Lehet ebből baba?



2015. máj. 17. 20:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia! Lehet.
2015. máj. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen. Igaz, én fogamzásgátló tabit szedtem, de az első gyógyszermentes hónapban terhes lettem. Előtte 7 évig szedtem. Szerintem ezt a hónapot várd meg, ha újra megjön, akkor tedd fel. Ha nem akartok babát, akkor óvszer.
2015. máj. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Már 2 éve használom a Nuvaringet, és még sosem felejtettem el, nem tudom mi van velem... De a leírásában az van, hogy maximum 7 napos szünetet lehet hagyni. Ma jár le pont a 7 nap.

Szerintetek az jó lenne, ha ma felraknám az újat? Akkor ha terhes lennék, akkor a következő hónapban nem fog megjönni amikor kiveszem a gyűrűt?

2015. máj. 17. 20:48
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Én mindig 7 napos szünetet tartok, de volt, hogy csúsztam, tehát 8 nappal később raktam fel az újat. Nem lettem terhes (pedig a fiunk elsőre összejött, szóval esélyes is lehetett volna).

Tedd fel ma.

2015. máj. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, nekem ezt írja a betegtájékoztató:

"Attól a naptól kezdve, hogy felhelyezte, a hüvelygyűrűt 3 hétig folyamatosan a helyén kell hagyni.

2. Három hét elteltével a hét ugyanazon napján, nagyjából ugyanabban az időben, amikor felhelyezte, távolítsa el a gyűrűt! Ha például szerdán 22 óra körül helyezte fel a NuvaRinget, 3 héttel később szerdán 22 óra körül vegye ki!

3. Miután eltávolította, 1 hétig ne használjon gyűrűt. Ezalatt a hét alatt várható a havivérzés megjelenése. Ez általában 2-3 nappal a NuvaRing eltávolítása után kezdődik.

4. Pontosan az egyhetes időszak letelte után kezdje el az új gyűrű használatát (ismét ugyanazon a napon, nagyjából ugyanabban az időben) akkor is, ha a vérzés nem szűnt meg"


Szóval elég gáz, ha csak 4 napos szüneteket tartasz...

2015. máj. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is 7 napos szünetet tartok, ebben a mechanizmusa megegyezik a 3+1 hetes tablettával. Én se értem a 4 napot.

Nekem nem volt még gondom vele, nem lettem terhes.

2015. máj. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

7 napos szünetet kell tartani! A 4 nappal szétcseszed a ciklusodat, hormonháztartásodat!


Tedd be hétfőn (példa!), három hét múlva vedd ki hétfőn, aztán rákövetkező hétfőn tedd be. Ebben az esetben végig védve vagy.

2015. máj. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ez van a leírásban: " Amennyiben szeretné megváltoztatni a kezdőnapot, lerövidítheti a gyűrűmentes időszakot (de soha nem hosszabbíthatja meg!).

Ha például a menstruációja általában pénteken kezdődik, a következő hónaptól kezdve ezt keddre változtathatja (3 nappal korábbi időpontra). Egyszerűen a szokásosnál 3 nappal korábban helyezze vissza a gyűrűt."


Szóval ez alapján hagyhatok csak 4 napos szünetet.

És ezért gondolom, hogy terhes lehetek: "Ha a gyűrűmentes időszakban nemi életet élt, fennáll a lehetősége annak, hogy Ön terhes. Ebben az esetben azonnal forduljon kezelőorvosához! Minél hosszabb a gyűrűmentes időszak, annál nagyobb a kockázata, hogy teherbe esett."

Még sosem tartottam 7 napos szünetet, ezért aggódok kicsit.

2015. máj. 18. 07:46
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A 7 napos szünet a normális (szerintem a lerövidítés nem arra vonatkozik, hogy állandóan csak 4 napot hagyj ki). Ha tegnap feltetted, akkor én még pár napig óvszerrel védekeznék mellé és kész.
2015. máj. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem arról szól, hogy minden hónapban megváltoztatod a kezdőnapot...

Hanem ha pl nyaralás előtt állsz, akkor módosíthatsz pár napot a menzeszen.

De ezt nem lehet minden hónapban!!!


Beszéld ezt meg az orvossal!

2015. máj. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!