Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Egyik nap elfelejtettem...

Egyik nap elfelejtettem bevenni az Azalia tablettát.10 hete szültem. Terhes lehetek?

Figyelt kérdés
10 hetes a kisbabám, a 6. héttől szedem az Azalia fogamzásgátlót. Az első levél 3. heténél egyik nap elfelejtettem bevenni a tablettát, és persze épp aznap sikerült először szeretkeznünk a férjemmel a szülés óta. Délben szoktam bevenni a gyógyszert, másnap 9 körül pótoltam a kimaradt tabit, majd délben folytattam a rendes szedést. Egy héttel ezelőtt történt mindez, azóta semmi gyanús tünetet nem érzékeltem, de a szoptatás és a közelmúltbeli szülésem miatt eléggé meg lehet még kavarodva a szervezetem. A menszeszem még nem jött meg egyébként, a babámat kizárólag szoptatom. Lehetséges lenne, hogy mégis terhes legyek?

2013. szept. 4. 09:48
 1/8 JnéHN ***** válasza:
5%
Nem
2013. szept. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy nem? Még ha bevette volna a tablettát akkor is lehetne terhes. Nincs olyan fogamzásgátló módszer, ami 100%-os, a szoptatás mellett szedhető gyógyszerek meg pláne nem azok. Egyébként nagyon kicsi rá az esély, de előfordulhat.
2013. szept. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azalia mellett alapból nagy az esélye a teherbeesésnek...
2013. szept. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Még jobban aggódok... :(

A gyógyszer tájékoztatójában csak az első levél beszedése körüli esetleges kimaradásokat és bonyodalmakat taglalja. A "ha 12 óránál később vette be a tablettát" rész eléggé zavaros. "Ha egy vagy több tabletta bevételét mulasztotta el a tablettaszedés első hetében, és közösült a kihagyott tabletták előtti héten, fennáll a teherbeesés lehetősége." Na, de arról nem ír, hogy mi a helyzet a tablettaszedés 2-3-4. hetében. Szerintetek?

2013. szept. 4. 10:11
 5/8 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Ha nem szoptatnál és nem védekeznétek semmilyen módon akkor sem biztos, hogy egy hónap alatt teherbe esnél. Lehet, hogy még peteérésed sem volt. Azt nem lehet mondani, hogy kizárt, de szerintem nagyon nagyon kicsi az esélye. Az aktus után bő két héttel csinálj tesztet. Mást nem nagyon tudok javasolni.
2013. szept. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én nem elfelejtettem anno bevenni a tabit, hanem éjjel volt egy hasmenésem (1!)és most 8 éves a lányom..:) Tehát semmi nem biztos..Ahogy az előző is írta, aktus után 2 héttel a teszt mond biztosat..:)
2013. szept. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tyttycon! Azaliát szedtél Te is?
2013. szept. 4. 11:38
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem..én Tri-regolt,,kicsit erősebb, mint az Azalia...
2013. szept. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!