Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lombikkal sikerült teherbe...

Lombikkal sikerült teherbe esnem, lefagyasztottak 6 megtermékenyült petesejtet. Most szeretnénk még egy babát. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Adnátok esélyt a 6 megtermékenyült petesejt valamelyikének, vagy természetes úton próbálkoznátok? Köszönöm előre a válaszokat!
2010. febr. 25. 10:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mi volt az oka a korábbi lombiknak. Ha a dokim azt mondja, hogy nehezen, kis eséllyel esem teherbe természetes úton, akkor nem várnék, és kísérleteznék, hátha, hanem belevágnék az új lombikba. De ha még úgy érzed, ráér a tesó, akkor próbálkozzatok, és meglátjátok. A lefagyasztott petesejtek megvárnak:)
2010. febr. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
hány embernek mondták már h nem lehet gyereke természetes úton? most már nem görcsöltök annyira, szerintem mindenképp megéri természetes úton próbálkozni....ha nem megy ott vannak még a petesejtek nem?....sok sikert!
2010. febr. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Unokatesómék is megjárták dr.Czeizel Endrét,és végül a kisfiuk lombikkal született 3 megtermékenyített petesejtből ő maradt.Egészséges,gyönyörű gyerek.2 évre rá elmentek nyaralni,nem terveztek 2.ik babát,majd hazajövet után 6 héttel émelygés rosszullét,és a szokásos tört rá a csajszira,kiderült,hogy 7 hetes terhes,SPONTÁN.:)Így született meg Ákos után Kata baba,ma már ő is 7 éves,okos szép szöszke kiscsaj.Én biztos először egy fél évet védekezés nélkül próbálkoznék,de nem rágörcsölés szinten,csak ami jól esik,ha akkor sem,jöhet a lombik.Sok sikert!!!:)
2010. febr. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A meddőség oka ismeretlen eredetű. Igazából engem az bánt, hogy a 6 petesejtnél már valamilyen élet elkezdődött.
2010. febr. 25. 11:45
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes természetes úton próbálkozni,aztán ha nem jön össze,akkor ott vannak a petesejtek. Bár az nem igaz,hogy a petesejtekkel már egy élet megkezdődött,hiszen míg nincsenek megtermékenyítve ilyesmiről szó sincs.
2010. febr. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A kérésben benne van, hogy 6 MEGTERMÉKENYÍTETT petesejtet fagyasztottak le. De ettől szerintem nem kellene lelkiismereti kérdést csinálnod abból, hogy ha spontán összejön a tesó, mi legyen a "tartalékkal". A természet is szelektál. Fogalmunk sincs róla, hogy a tudtunk nélkül, hány megtermékenyült petesejtből nem lesz utód, ezerféle ok miatt, úgy, hogy észre sem veszi az ember mi történt. Könnyen lehet, hogy most, amikor már nincs bennetek akkora szorongás, meglepően gyorsan megfogan a következő baba. Erre gondolj, és ennek örülj majd, ne azzal terheld a lelkedet, hogy mi lesz a többivel.
2010. febr. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
szerintem a bűntudatot felejtsd el, az a 6 petesejt nem baba, nem magzat, de még embrió sem.....gondolj egy szederre...valami olyasmi..ezért nem kéne kitenni magadat egy újabb megtermékenyítésnek, bízd a természetre egyenlőre...egyébként meg mind a 6 úgyse kap esélyt, akkor majd sajnálod a 4-5-öt???
2010. febr. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Természetes úton, aztán ha sikerül, még mindig felajánlhatod az EMBRIÓKAT MÁSOKNAK.
2010. febr. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, csak az embriókat akartam kiemelni, mert sokaknak nem esett le..
2010. febr. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!