Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért van az, hogy a harmadik...

Miért van az, hogy a harmadik baba sokkal később jön össze mint az első kettő?

Figyelt kérdés

Az első lányom 3 hónap, a második 10 hónap alatt fogant meg. A harmadikkal azóta próbálkozunk, mióta letelt a 6 hét szülés után, kb. 10 hónapja semmi. Nem csinálok semmit sem másképp, fiatal vagyok, súlyfeleslegem sincs egyáltalán.

Mitől lehet ez? Mindenkitől azt hallom, hogy a többedik gyerek mindig olyan gyorsan megfogan, de én nem ezt tapasztalom.


2015. máj. 24. 07:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem igaz, hogy később jön össze, v. Hamarabb szerintem ilyen szabály egyszerűen nincs is! Osszejon, amikor sikerül. Azért sem gondolom, hogy a 3. Könnyebb menet lenne, mivel jóformán 5 év is eltelik az első terhesség óta. Ha jól tudom akkor meg az idő mulasa épp nem a konnyedseget fokozza, hanem nehezíti. Pl elsőre voltál 30 éves, most meg 35. 35 évesen nyilván nehezebb, de kort nem írtál, meg vegulis van, akinek 35 évesen becsuszik, mert azt hiszi túl öreg közben meg...!
2015. máj. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A másik meg az, hogy nektek már elsőre meg masodjara sem jött össze egyhamar, nem azt mondom, hogy a 3 és a 10 hónap sok, de azért vannak akiknek elsőre megy akarhany évesek. . LEHET hogy nálatok egy picit lassabban zajlik a dolog, nem pikk pakk. És mondjuk voltál orvosnál? Azt hallottam szülés után elofordulhat olyan változás, ami nagyban megneheziti a következő terhesseget. Csak az ember nem gondol ilyesmire mert hiszen "egyszer már voltam terhes mi bajom lett volna azota".
2015. máj. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt! :) Teljeskörű vizsgálaton nem voltam még, az igaz. Lehet tényleg jo lenne megnézetni. Nem vagyok egy könnyen teherbeesős típus valóban. De reménykedtem, hogy a harmadik könnyebben összejön. Ezek szerint ez nem törvényszerű, sőt. Csak mindenki azt írta, hogy nekik szinte azonnal sikerült, ezert merült fel bennem a kérdés.
2015. máj. 24. 09:44
 4/5 Jubilee ***** válasza:
Az első gyermekem talán a 2-3. hónapban megfogant (2008-ban született), miután elhatároztuk, hogy szeretnénk kisbabát. A 2. gyermekem pont 2 évvel később (2010-ben) született, ő is hamar jött hozzánk. A 3. gyermeket szintén 2 év korkülönbséggel terveztük. Nem jött. Visszamentem dolgozni, és ő csak nem jött...Aztán 2014 otóberében úgy döntöttünk, hogy akkor mi 2 gyerekes szülők maradunk. Eladtuk a babakocsit, kiságyat, mindent. Rá 3 hétre pozitívat teszteltem, jelenleg 28 hetes terhes vagyok. 7 és 5 év korkülönbség lesz a 3 gyermekem között.
2015. máj. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Első babánk 5 hónap alatt fogant, a másodikra egy évet vártunk. Kiderült, hogy az első szülés kiváltott egy pajzsmirigy-gyulladást, alulműködésem is van. És még az inzulinrezisztenciámra is fény derült. Az orvosm azt mondta, egészséges(nek tűnő) fiatal nőknél fél év sikertelenség után érdemes elkezdeni legalább egy nőgyógy. vizsgálatot és alap vérvételt csináltatni.
2015. máj. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!