Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért terhes mindenki körülött...

Miért terhes mindenki körülöttem mikor én szeretnék babát?

Figyelt kérdés

Már egy ideje szóba került párommal a baba kérdés, de ő még várna egy kicsit, hogy rendeződjenek az anyagiak, és hogy felkészülhessen az apaságra...Erre a munkahelyemen havonta jelentik be a lányok, hogy terhesek. Eddig összesen 8-an!!!

Sors fintora:(((


2008. aug. 31. 10:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el ha nem szeretnél babát észre sem vennéd , én is így voltam..A pároddal kéne beszélned, nem értem sokan miért várnak az anyagi rendeződésre, ha persze tudja , hogy lesz egy olyan bevétele, amitől helyreálltok...

De ha csak vár a csodára, akkor ne az anyagiakra alapozzatok, gondolom azért nem olyan kritikus a helyzetetek.

Ha én erre várnék akkor még 10 évig várhattam volna, mert addig lakáshitelem van..

El kell dönteni, hogy az "országunkban"-ha lehet így nevezni, melyik rétegbe tartozunk, (mert sajnos súlyos réteghatárok vannak) és elfogadni , hogy egyenlőre ez van, de minden rétegben vannak gyerekek---ezt kell a pároddal megbeszélni, mert a baba sem holnapra születik meg, hanem egy jó ideig a pociban lesz, mellesleg nekem pl 2,5 év alatt jött össze.-ezidő alatt az anyagi helyzetem pedig inkább csak romlott, mint jobb lett.

Sok sikert a babához és a tervekhez!

2008. aug. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mert te is szeretnél babát, és jobban észreveszed magad körül a már babás nőket! Minden férfi fél az apaságtól, ez természetes, hisz valójában mi nők is tartunk tőle! Az anyagiakra tényleg nem lehet alapozni! Üljetek le megbeszélni a dolgokat újra, nyugodt körülmények közt! Mondd el neki, hogy te mennyire szeretnéd már a babát, és hogy ne féljen, mert együtt minden próblémát megoldotok, és hogy nem egyszerre kell mindent megvenni a babának, ha szép apránként veszitek, már nem annyira vészes! és egyébként szinte mindig előkerül pár ismerős, aki szívesen odaadja a neki már feleslegessé vált babaholmikat! Ez utóbbi azért gyenge érv lesz neki. Azzal is segíthetsz neki, hogy ha van rá lehetőség, hogy elmentek kisgyerekes ismerőshöz, és játszik a kicsivel! Sok kételyt eloszlathat egy ilyen délután!

Meg hát tényleg nem parancsszóra jön a baba! Ha szerencsések vagytok hamar teherbeesel, de ha nem akkor hónapok, évek is eltelhetnek...

2008. aug. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az anyagi rendeződést úgy értem, hogy párom most indította el a egyéni vállalkozását, és szeretne munkahelyet váltani, amihez kell jogosítvány, úgyhogy most ezen vagyunk...A felelősségtől mindketten tartunk, hisz a rossz szülői példa sajnos mindkettőnk előtt ismeretes...Amúgy barátaink által mindenünk megvan már a baba számára:)) Kiságy, matrac, pelenkázó, babakocsi, ruhák:)))) jahh..és szeretnénk lecserélni a bútorokat a lakásban, hogy bababiztos legyen...
2008. aug. 31. 18:32
 4/4 anonim ***** válasza:
Persze megértem, hogy egy vállalkozás beindítása sok munkával jár! Ám arra is gondoljatok, hogy általában nem jön mindjárt a baba, ahogy szeretnétek. Nálunk egy évet kellett várni rá! Ha ezek a dolgok megvannak, akkor már csak apróságok maradnak. Bababiztos bútor? Mit értetek ez alatt?
2008. szept. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!