Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása után mennyivel estetek teherbe?

Figyelt kérdés
5 éve szedem a fogamzásgátlót, az egyik legmodernebbet úgymond. Szeretnék lassan kisbabát. Kíváncsi vagyok, hogy nektek milyen volt a ciklusotok miután abba hagytátok. mennyire zavarodott be a szervezetetek és mennyi idő múlva lettetek kismamák.
2015. jún. 3. 22:09
1 2
 1/11 Lienci ***** válasza:
Regen nem volt normalis ciklusom, total ingadozott, hol 60 nap utan jott meg, hol pedig 2 hetig is megvolt. Aztan 15 evig szedtem fogamzadgatlot, amikor eldontottuk, hogy johet a baba. Abbahagytam a gyogyszert, majd 6 honapot vartunk a babaval es lass csodat, 1-2 honap alatt gyonyoruen beallt a ciklusom 28-30 naposra. A babanak pedig a 6 honap tisztulas, regeneralodas utan alltunk neki, ossze is jott elsore.
2015. jún. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
31%

Teherbe esés törtönt már 2 héten bellül is. (sajtát tapasztalat)


De csak pár hónap szedés után. Viszont az okosoktól azt hallani, hogy jópár hónapot akár 1 évet kell várni, hogy ürüljön a szervezeböl, ha jot akarsz a kicsinek.


Nem tudom ez igaz-e. De annyi helyen hallani h megfontolandó

2015. jún. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azért javasolják a pár hónap várást, hogy a méhnyálkahártya vastagodjon és csökkenjen a vetélés esélye. Nagyon szeretném már a babát. De ha kell várok még egy két hónapot :)
2015. jún. 3. 22:24
 4/11 anonim ***** válasza:
azonnal mindkétszer. mindkettő egészségesen, problémamentes várandósságból született.
2015. jún. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Megkérdezhetem, hogy előtte hány évig szedted a fogamzásgátlót?
2015. jún. 3. 22:37
 6/11 Lienci ***** válasza:

Elso vagyok. En pontosan azert vartam fel evet, hogy a nyalkahartya vastagodjon. Nalam mar vekony volt, volt, hogy a gyogyszer 7 napos szuneteben nem is jott meg. Ekkor mondta a doki, hogy no para, az elvekonyodott nyalkahartya miatt van.,

Amugy mondjak azt is, hogy akar azonnal teherbe lehet esni. Szerintem kerdezd meg a nogyogyaszt.

2015. jún. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
8 évig szedtem, Lyndinett (nem biztos, hogy jól írom), azonnal összejött, pedig a doki azt mondta, hogy meg fog jönni, vékony a nyálkahártyám. Pedig már a pocakomban volt, a dokik szerint akiket kérdeztem ez nem probléma, sőt ilyenkor hamarabb teherbe lehet esni. Már 3 éves lesz. Most februárban tettem le a gyogyit, hamarosan gyúrunk a tesóra! :)
2015. jún. 4. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is Lindynettet szedtem... majdnem 7 éve. április 26,án vettem be az utolsó szemet. Mára meg 5 hetes terhes vagyok, nos gyorsan jött.... eszméletlenül :) nem is gondoltuk, mert igazából nem voltunk rajta a dolgon... de nagyon boldogok vagyunk :) Reméljük nem lesz semmi gond a gyógyszer miatt, jövőhéten megyek orvoshoz...
2015. jún. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. az első gyerek előtt összesen 7 évig szedtem Mercilont (az első 3 év után tartottam 8 hónap szünetet ,de rendben volt a ciklusom közben is, aztán tovább szedtem zsinórban), az első nemszedett levél utáni menstruációmat még kivártam, hogy lássam rendben van-e a ciklusom, de közben nem volt aktus. A második mensi már meg se jött, tehát az első élesben próbálkozó hónapban besikerült.

A második gyerek meg konkrétan becsúszott a Mercilon mellett, pedig nem voltam beteg, beszedtem rendesen stb, azzal magyarázta a doki, hogy az előző várandósság+szülés miatt valszeg megváltozott a hormonháztartásom egy kicsit és az addig elégségesnek bizonyuló védelem már nem volt elég. 3 levél alatt védekeztünk gumival is, a negyedik alatt már nem, és már nem is jött meg a megvonásos, ott figyelt az öcskös.

teljesen egészségesek.

2015. jún. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
4 évig szedtem (milligest) és a 3.hónapba sikerült!!!
2015. jún. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!