Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Összezavarodtam kicsit peteéré...

Összezavarodtam kicsit peteérés témában, elég kezdő vagyok a témában, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Ez az első próbálkozós hónapunk, nagyon szeretnénk kisbabát ezért mindent meg szeretnék tenni hogy minél hamarabb összejöjjön :)

Múlt hónapba hagytam abba a gyógyszert, ez az első gyógyszer nélküli ciklusom 7 év után. Elég sokat olvasgattalak titeket, megtanultam nagyjából a rövidítéseket amit használtok, utánajártam az ovuláció rejtelmeinek is, de én valahogy másképp működhetek..

Felkészültem elméletbe, gyakorlatba is, több mint egy évtized után leraktam a cigit ami a poklok pokla volt, szedek elevitet, odafigyelek táplálkozásra és letöltöttem ovu naptárat telefonra plusz néztem interneten is.

Nos ugye május 23.-án jött meg a bajom, és ti is azt mondjátok meg naptár szerint is 13. nap környékén van peteérés. Ez az én időm szerint olyan péntektől vasárnapig körülbelül. Testileg semmit nem éreztem a hétvégén,de legyen igaza a naptárnak.

Aztán hétfőtől már nem is írt sok esélyt, vége a peteérésnek azt jelezte. Erre tegnap elmentem wc-re és wc papíron teljesen más volt a folyásom, ahogy olvastam egyéni kifejezést rá, tényleg tojásfehérjés nyákos, mellem is érzékeny volt, gondoltam veszek ovu tesztet már csak azért is hogy ismerem -e a testem jelzéseit, vagy képzelődök.

Délután megcsináltam és ennél erősebb pozitív nem is lehetett volna, na ezért zavarodtam össze. Ez már a 17.,18. nap a ciklusomba ilyenkor nem is lehetne ovu, nem? Főleg hogy ez nem spontán. Ugye gyógyszerrel számoltam hogy 28 napos a ciklusom és most teljesen megijedtem hogy mi van ha nem is 28 napos? Mert ha annyi lenne gyógyszer nélkül akkor nem most kéne ovulálnom igaz?

Most akkor mikor teszteljek majd, vagy mikor ne várjam hogy megjöjjön? Ha szedném a gyógyszert akkor jövőhét szombaton lenne a nemvárt nap, pont nászút hehe marhajó, de ha akkor nem jön meg félek hogy hamis reményekbe ringatom magam, és fals negatív lesz mivel később kéne megjönnie még csak? Vagy mindennap rakjak be betétet vagy tampont 1 hétig aztán lesz ami lesz? Főleg attól félek hogy olvastam írtátok hogy ha nem 28 nap valakinek a ciklusa akkor milyen nehéz teherbe esni :S

Most mikor teszteljek szerintetek akkor?

Másik kérdés ami aktuális hogy itt a nyár imádok strandolni, de ti próbálkozós időszakba mentetek medencébe?

Férjem nem igazán repes a boldogságtól hogy mi van ha már megfogant csak még teszt ugye nem mutatja ki és ártok neki ha bemegyek medencébe mert ugye terhesen nem lehet. Vagy ilyenkor még nem árt? Nem mondom hogy nem vagyok fogékony fertőzésekre..

Köszönöm előre is a segítségeteket, lehet full hülye kérdések, akkor előre is elnézést kérek, tényleg próbálok felzárkózni ebbe a témába :)


2015. jún. 10. 12:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Mivel eddig gyógyszer állította be a ciklusod, ezért most nem nagyon lehet megmondani, hogy mikor van peteérésed. Ha hónapok óta nem szednéd, akkor látnád, hogy mennyire szabályos, akkor tudnád számolni. Így hagyatkozz a jelekre, a tesztre. Ha biztosra akartok menni kétnaponta legyetek együtt :)

Egyébként szerintem ne tesztelj 28 napra, főleg, hogy úgy tűnik, hogy hosszabb a ciklusod.

Élvezd a nászutat, strandolj nyugodtan, maximum a forró termálvizeket kerüld. Ha az a baba meg akar születni, akkor egy normális élettel nem tudsz neki ártani :)


Sok sikert, kitartást!

2015. jún. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Még 36-40 napos ciklussal is teherbe lehet esni. Meg 26-tal is. Keveseknek 28. Soha nem volt rendszeres a ciklusom, mégis sikerült.

Nàlad pedig egyàltalàn nem biztos, hogy ennyi év gyógyszer utàn pont első honapban beàll 28 napra. Örülj hogy van ovud, ez nagyon jó jel. 30 napnàl kb tesztelnék, de ràd van bìzva a dolog. Betét/ tampon meg legyen nàlad, hogy ne érjen meglepetés. Sokan csinàljàk ìgy, akik nem tudjàk, hogy óràra pontosan mikor jön majd meg.Nekem pl tisztasàgi mindig van, aztàn úgyis érzem hogy mikor kell annàl több.

Medencébe nyugodtan mehetsz próbàlkozós hónapban. Teehesen is. Én csak termdszetes vìzbe nem mentem pocakosan.

2015. jún. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Naponta ,2 naponta most együtt vagyunk mindig, bár akkor a múlt heti próbálkozás ezek szerint nem volt sikeres, de legalább az együttlét jó volt :))

Igen, sokan várnak gyógyszer után hogy még is hogy alakul a ciklusuk, de akkor legalább még 3 hónapot várnunk kellett volna, aztán hadd ne mondjam ha egyszer egy nő fejébe veszi hogy neki kell kisbaba akkor ember legyen a talpán aki eltántorítja :)

Pont most olvastam hogy aktus után 14 nappal kell kb tesztelni, de nekem addigra már rég meg kéne hogy jöjjön az már nászút után lenne, ezért furcsa helyzet ez ..

De amúgy köszönöm már sikerült kicsit megnyugtatnotok.

2015. jún. 10. 13:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Tényleg puszta jó indulatból írom válaszom...de kérdező, szerintem egy kicsit "vegyetek vissza" a lendületből, és élvezzétek, hogy gond nélkül - védekezés nélkül együtt lehettek.


A női test nem gép. Nem várhatod, hogy ennyire napra pontosan működjön. Főleg nem gyógyszer után.


HA elfogadsz egy pár tanácsot:


-Ne érezd úgy, hogy fel kellene zárkóznod! Legyetek együtt gond nélkül - élvezetből. Hidd el, a baba nem attól lesz, hogy Te most tudod minek a rövidítése a DPO. Persze ne értsd félre, én is tudom mi az. Sőt én is próbálkozós időszakban vagyok, de mi nem vesszük ilyen komolyan ezt az időszakot, mint Te/Ti, pedig már 6 sikertelen hónapunk volt.

- Mindettől függetlenül érdemes figyelni a peteérést, hiszen a fogamzás gátló alaposan meg tudja borítani a ciklust. Sajnos nálam is ez volt, de mostmár egész jól be tudom lőni a peteérést.

- A peteérést kétféleképpen figyelheted a leghatékonyabban: Lehet kapni ovulációs teszteket, amik használatával megtudod melyik nap volt az ovulációd. Illetve használhatsz hőmérőt, és az ébredési hőmérsékletedből sok mindent megtudhatsz a ciklusodról, az ovuláció időpontja mellett is. Személy szerint én a hőmérőzésre voksolok.

- A próbálkozós időszakban is éj lazán! Medencézéssel, olykor igyál meg egy pohár bort/sört, ha jól esik! Ameddig a teszt nem mutatja ki, hogy terhes vagy, nem vagy összeköttetésben a magzattal, így ártani sem tudsz neki!

- Tesztelni az ovuláció utáni 14. naptól érdemes. Főleg mivel nem tudod mennyi a szabályos ciklusnapod, még nem tudod mikor van a "nemvárt" menstruáció napja. Ha a 18 napon még erős volt az ovu teszted, vagyis pozitiv, akkor a ciklus 32. napja után érdemes tesztelni.


Remélem nem vetted zokon a leírtakat, és a legjobbakat kívánom Neked! Mielőbbi pozi tesztet;)

2015. jún. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ó, dehogy vettem zokon, ismerem én magam hogy rá tudok kattanni dolgokra :) Észre is vettem én is, mert eddig nem görcsöltem rá ennyire, csak most összezavart hogy fogamzásgátlóval milyen óraműpontosan "működtem", most meg járhatok hetekig betéttel :D

Tehát csak inkább parából jött ez a túl aggódás most nálam, újdonságként hat ez rám 7 év után :D De megfogadom a tanácsokat, és hétvégén leruccanunk a termálba, max 30 fokos nyanyavízbe nem megyek, ott még babaprojekt nélkül is félek hogy összeszedek valamit. És kívánok neked is utolsó minél hamarabbi pozitívot, köszönöm a jószándékodat :)

2015. jún. 10. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!