Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Érdemes nézegetni a méhnyakat/...

Érdemes nézegetni a méhnyakat/méhszájat a ciklus folyamán, hogy hogyan áll? Van ennek egyáltalán jelentősége?

Figyelt kérdés
2010. márc. 1. 22:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Méhszájvizsgálat cím alatt ugyanúgy felnyúlsz a hüvelybe, mint amikor pl. tampont felteszel (és ugyanúgy tiszta kézzel és tiszta körmökkel...) Az ujjad hegyével lehet érezni, hogy a méhszáj hol van és milyen. A terméketlen időszakokban a méhszáj magasan van és kemény, mint az ember orra hegye. Peteérés körül pedig leszáll egy kicsit, könnyebben meg lehet érinteni, és puha, mint az ember szája. Pár hónap alatt kialakul az ember rutinja, hogy konkrétan az én esetemben mit jelent az, hogy "magasan" meg "alacsonyan", vagy "keményebb" meg "puhább". Nyilván mindenhez tudni kell, hogy "mihez képest", és ha csak egyszer nézed meg, az nem információ. De mondjuk 4-5 hónap után már tudod, mit kell figyelni.

Amikor már rutinosabb vagy, esetleg rá fogsz jönni, hogy nem kell minden nap vizsgálni: a hőgörbéből meg a nyákból együtt fogod tudni, hogy hol tartasz a ciklusban, és emellé elég lesz a bejelzett peteérés előtt ellenőrizned a méhszájon is, hogy na akkor tényleg lesz-e peteérés, a napján ellenőrizned, hogy csakugyan van-e, és a termékeny időszak végén ellenőrzöd, hogy tényleg terméketlen vagy-e most már. Ha viszont komolyan gondolod, hogy abszolút nem akarsz most gyereket, és nem fér bele az, hogy "ha mégis teherbe esek, legfeljebb megszülöm", akkor minden nap vizsgáld a méhszájat is, mert soron kívüli peteérést - ami pl. a kétpetéjű ikrekhez is kell - úgy lehet legjobban észrevenni, hogy hőgörbe ide, nyák oda, a méhszáj leszállva marad és nem keményedik vissza a terméketlen állapotába.

2010. márc. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%

Csak egy kerdes: azt hogyan tudod nezegetni? Örülnek ha valaszolnal, mert szerintem fizikailag lehetetlen, hogy azt te lasd.

A masik; meg ha latnad is, mi az hogy hogyan all? Verbö-e vagy sebes-e, vagy a mehnyakrak jeleit figyelned? Vagy mit? Nem ertem a kerdest.

Hülyeseg szempontjabol: igen van jelentösege.

Biologiai szempontbol:NINCS (bar az egyedül megoldott nezegetest lehet hogy dijaznak)

2010. márc. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

az elözö hozzaszolo vagyok

[link]

ezt nezegesd, ahogy beleolvastam pont ellenkezöleg van mint ahogy az elöttem iro mondta.

Tudvan hogy mire gondoltal nezegetes es allas alatt, nem latom akkor sem ertelmet, mert csak minden ilyen dologgal stresszeled magad. ezen kivül valoban lehet spontan ovulaciod akar szex közben is amit eszre sem veszel csak utanna, ugyhogy valamit segit, de ha a babanak jönnie kell akkor ugyis megfogan, ha pedig nem akkor ugysem (termeszetesen azert mindket odalrol ra lehet segiteni a termeszetre).

2010. márc. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hogy számodra nem volt egyértelmű a kérdés, az nem engem minősít, hanem téged. Hogy pedig biológiailag mi a jelentősége, megtudod, ha veszed a fáradságot és elolvasod az első választ, amint egyébként köszönök.
2010. márc. 1. 23:09
 5/10 A kérdező kommentje:
na, most már jól összezavartatok...
2010. márc. 1. 23:11
 6/10 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok és én csak segíteni járok erre az oldalra. Ha valakinek nem értem a kérdését vagy butaságnak tartom, annak inkább nem válaszolok. Kedves Kérdező! Az általam bemásolt választ egy másik blog-on találtam. Itt még találsz bőven segítséget, ovasd el, megéri:

[link]

2010. márc. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Magyarul: magas és kemény mint az orr nincs peteérés

alacsonyabb és puha: mindent bele!

2010. márc. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sem első, sem második válaszoló nem vagyok, hanem egy harmadik.


Én két alkalommal nézegettem a méhszájamat: tüszőrepedés után és menszi előtt. Jóval hamarabb jelzett és megbízhatóbb volt, mint a hőgörbe (persze azt is vezettem). Tüszőrepedés után a méhszáj azonnal bezárult, magasra húzódott és kemény volt, innen tudtam, hogy megvolt az ovu. Menszesz előtt egy-két nappal viszont leszállt és puha lett, innen tudtam, hogy sajnos jön a vérzés (a hőm csak a menszesz 3-5. napján indult meg lefelé, nem előtte).


Anikor sikerült teherbe esnem, akkor a méhszájam a várt menszti előtt is magasan maradt, kemény és zárt volt. Semmilyen fertőzést nem kaptam el, hiszen mindig alaposan megmosott kézzel nyúltam fel. Garantálom, hogy tiszttább volt az ujjam, mint a férjem pénisze. :-)


A babatervezők honlapját én is nagyon ajánlom, rendkívül jó.


33h km

2010. márc. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Áh, szóval te is "nézegetted" ! :)

Köszönöm a válaszokat.

2010. márc. 1. 23:43
 10/10 anonim ***** válasza:
De jó tudni ezeket lányok!Köszönöm szépen :)
2010. márc. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!