Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hallotam, hogy van olyan...

Hallotam, hogy van olyan "betegség", amitől a nő szervezete immunanyagot termel a férfi spermája ellen. Magyarul allergiás rá. Azt szokták javasolni, h fél évig óvszerrel kell, és aztán minden helyre áll. Ez valós dolog?

Figyelt kérdés
2010. márc. 2. 19:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Immunológiai eredetű meddőségnek hívják, nem túl gyakori meddőségi ok ez. A meddőségi kivizsgálás során az utolsó vizsgálatok között szokott lenni ennek a kiderítése.
2010. márc. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Szia!


Én ebben a betegségben szenvedek, tehát megölök mindent. Mi előtte több mint egy évig a férjemmel óvszerrel védekeztünk,mert nem akartam gyógyszert szedni.Nekem ezt az óvszeres módszert nem említették, bár ki tudja, nekem az inszeminációt javasolták. NEm tudom más hogyan van vele, ez az én tapasztalatom...


Andi

2010. márc. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves ANDI!(10.29)

És az egyéves óvszeres után sem jött össze a baba vagy akkor még még akartatok?

2010. márc. 3. 14:23
 4/6 anonim válasza:

Szia!


Ezt a betegséget nálam 6 hónapos bébigyártás után fedezték fel. Amikor óvszeres védekezés volt, még nem tudtam, hogy valami bajom van. Arra se tudtak választ adni, hogy miért alakult ez ki....Ez még rejtély..


A betegségem egy Pct teszt, vagyis házasélet utáni teszten derült ki, rögtön meg is mondta a doktornő... Ez azért gond, mert a szervezetem az összes kis fickót behatolónak érzékel, s könyörtelenül megöl mindent... Láttam az egyik haláltusáját a mikroszkópon keresztül :):)


Na szóval, nálunk minden rendben van, van peteérésem, jók a férjem eredményei, átjárhatók a petevezetékeim, csak ez a gond. ezért javasolták az inszeminációt, ahol ezt a részt kiküszöbölik.


Mint ahogy írtam az előbb is, ezt az óvszeres dolgot nem hallottam, én úgy tudom, legalábbis a 3 doki által, akiknél voltam, hogy ezzel a problémával csak inszemmel és ha azzal nem, akkor csak lombikkal lehet babánk. Mert így már nem fogom tudni gyilkolászni a kis fickókat.


Nálad is ez a probléma????


Andi

2010. márc. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szia Andi!

Asszem nálam nem ez a gond ill. erre még nem teszteltek.Az én diagnózisom a Policisztás petefészek.Ez nem engedi, hogy teherbe essek és, ha össze jön, vetélés a vége (2x volt is benne részünk)Amúgy miből áll ez a vizsgálat?

2010. márc. 4. 17:25
 6/6 anonim válasza:

szia!


A pct, az együttlét utáni vizsgálat, 4 napos önmegtartóztatás után kell hajnalban együtt lenned a pároddal, majd pár óra múlva menni kell az inszem laborba, és mintát vesznek a hüvelyedboltozatból, a méhnyaknyákodból, hogy az ott lévő spermák élnek-e...


nálam 1-2 életben lévő volt a több millióból, a többi már meghalt sajna. alig találtunk élőt....


úgyhogy nálunk csak inszem vagy lombik jöhet szóba, remélem az inszem hamar sikerül....


Andi

2010. márc. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!