Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A teszt tényleg csak 14 nap...

A teszt tényleg csak 14 nap után mutatja nagy valószínűséggel a terhességet? Nektek így volt?

Figyelt kérdés
2015. júl. 5. 09:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, mert a terhesség az aktustól számítva kb. ennyi idő alatt alakul ki. Én nem is tesztelek 14-15. dpo előtt.
2015. júl. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tudod a megtermékenyített petesejt kb 1 hét alatt ér a méhbe, ekkor elkezdődik a beágyazódás ami szintén pár napig tart. (12. napig befejeződik). Ezután elkezd termelodni a HCG hormon de szintén igénybe vesz pár napot, mire a szintje eléri azt, hogy kimutassa a teszt. Ez így ezért 14-15 nap.

Van akinek korábban pozi a tesztje mert a beágyazódás tarthat 8-ik és 12-ik napig is de ez már a totó kategória. Vagy kimutatja 12. nap vagy nem. De 14-15. napon peteérés után már ki kell mutatnia, ezért érdemes addig várni a teszttel.

2015. júl. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, mert a fogantatás az aktustól számítva 1-3 nap, ezután ~7 napot vándorol a megtermékenyített petesejt, mire elkezdi a beágyazódást. A beágyazódás 5 napig tart és a kezdetétől termelődik a tesztek által kimutatott HCG hormon, ami ~3-4 nap alatt éri el a kimutatható mennyiséget.
2015. júl. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Anno csináltam kb a 15. napon tesztet még semmit se mutatott. Nem foglalkoztam vele, rá csak 1 hétre csináltam tesztet de akkor már olyan erős volt majd leszaladt :D

Szóval nem érdemes hamarabb tesztelgetni. Mondjuk könnyű ezt mondani, bár én már hónapok óta nem csináltam tesztet, ha már legalább egy hete késik csinálok, de sajnos ilyenre nem került sor. De nem is idegesítem magam a vonalak keresgélésével.

1 éve próbálkozunk kis tesóval. :)

2015. júl. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel igen. De itt nem tudhatjuk,hogy mikor történik a megtermékenyülés, beágyazódás stb... de nekem aktus után 11 nappal 10es érzékenységű tesztel, halványan de pozitív lett!
2015. júl. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem 13. dpo-n egyértelmű, nem halvàny pozitìv volt. Szerintem ha előtte 1-2 nappal tesztelek, akkor is làtszott volna. Szàndékosan nem úgy ìrtam, hogy az aktustól eltelt napokat szàmoltam.
2015. júl. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2013 Január 15.-én vetettem le a spirált, mert gyereket akartunk. Február elsejétől már rosszullétek, hányás, szédülés, szagok stb., a teszt viszont február 14.-én lett pozitív. 2 hétig minden negatívat mutatott a tünetek ellenére.
2015. júl. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!