Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló szedése mellett...

Fogamzásgátló szedése mellett terhes lett a párom. Lehet bármi baja a kisbabának -akár szervileg, akár szellemileg-?

Figyelt kérdés

A párom kb. 1 éve szed fogamzásgátló tablettát (Dienille), de ennek ellenére teherbe esett. (Már van 2 gyermekünk).

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek lehet a picinek bármi baja? Lehet, hogy ez sok mindenkinek nem fog tetszeni, de csak akkor szeretnénk megtartani, ha teljes mértékben kizárható mindenféle betegség, szervi- szellemi fogyatékosság. Nagyon nem vagyunk abortusz pártiak, de ha ezeknek az esélye fent áll, akkor nem akarjuk megtartani.

A nőgyógyásza szerint ez a fajta gyógyszer "nagyon gyenge"( azért ezt írták fel neki, mert még szoptatja a kisfiunkat), így szerinte semmi baja nem lehet a kicsinek. Azt mondta, hogy: " Minden terhesség esetén fenn áll annak a veszélye, hogy beteg, fogyatékos gyerek szülessen, de ha ne adja Isten, a mi kicsinknek bármi baja lenne, akkor az nem a gyógyszertől van!"

Teljesen tanácstalanok vagyunk, mert a 2 gyermekünk előtt soha nem szedett fogamzásgátlót, csak a 2. gyermekünk születése után kb. 1 évre.

Tisztelettel megkérek mindenkit, hogy akinek bármilyen tapasztalata van hasonló helyzetekről, esetleg van olyan, aki ugyan így járt, az legyen kedves és osszon meg velünk mindent információt.


Ha kérhetem, csak olyan válaszok jöjjenek, amikben nem fujjongnak, leszólnak minket az esetleges abortusz miatt!

Köszönöm!



2015. júl. 8. 00:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az orvosra hallgassatok, mert hiába írnak ide 10-20-30-an, az messze nem statisztikai mennyiség.
2015. júl. 8. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A fiam gyógyszer mellett fogant. Makk egészséges :)
2015. júl. 8. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Általában nincsen semmi gond. Énis terhes lettem gyógyszer mellett, de elvetéltem. Ha esetleg beteg a magzat azt időben észreveszik, és el lehet vetetni.
2015. júl. 8. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a diana 35 mellett maradtam kismama. A lányom full egészséges. 11 éves nagylány már. A terhessegem is probléma mentes volt.
2015. júl. 8. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Pont ugyanúgy jártam, mint ti. Már volt két gyerekem, a kicsit még szoptattam, amikor gyógyszer mellett teherbe estem.

Rohantam a dokihoz, hasonlókat mondott, mint nektek, és bevallom, nem nyugtatott meg teljesen. Viszont látta, hogy mennyire ki vagyok borulva, és azt mondta, menjek el a genetikai tanácsadóba, hátha az megnyugtat.

Ott egy idős dokibácsi elmagyarázta, hogy nincs mitől félnem, emiatt nyugodtan maradhat a baba. Azt is elmondta, hogy ezek a szoptatás mellett szedhető szerek annyira gyengék,, hogy nem is olyan ritka, hogy valaki teherbe esik a szedésük mellett.


A baba persze maradt, ma már 16 éves nagylány, tökéletesen egészséges minden téren. Jó sok év eltelt azóta, és szerintem még tovább finomították ezeket a gyógyszereket.

2015. júl. 8. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 ismerősöm is terhes lett fogamzásgátló mellett. Egyik kislány 3 éves, másikuk már 13, egészségesek mind testileg, mind szellemileg.

Amikor nekem felírta az orvosom a szoptatós fogamzásgátlót, mondta, hogy addig, amíg nem menstruálok mindenképpen csináljak 1-2 havonta terhességi tesztet, mert nem teljesen 100%-osak ezek a gyógyszerek.

2015. júl. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát!!! Hogy őszinte legyek..., most azért nagyon megnyugtattatok.

Köszönök mindent még egyszer!


További válaszokat is szívesen várok! :)

2015. júl. 9. 00:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!