Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tényleg ne higgyek a Rossmanos...

Tényleg ne higgyek a Rossmanos Predictor Early-nek?

Figyelt kérdés
Holnapra nem várom, mem bírtam ki muszáj volt egy tesztet ellőnőm :) tegnap reggeli első vizeletből a fent irt teszt időn belül halvány pozi lett. Olvastam, hogy sokan nem megbízhatónak vélitek, mert sokszor fals pozit mutat. Ma reggel x epiles negatív lett első vizeletből. Persze tesztelek majd ha nem jön meg, de érdekelne, hogy hányan vagytok akiket átvert a teszt és hányan akiket nem.
2015. júl. 9. 06:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sosem mutatott álpozitívot, pedig elég sokat elhasználtam belőle.

(Mondjuk amikor terhes lettem, pont nem ezt használtam)


Nem lehet, hogy ennek a tesztnek is csak az a "baja", mint a többi korán ellőhető tesztnek, hogy az érzékenysége miatt nagyobb eséllyel kimutat olyan terhességet is, amiből végül nem marad meg a baba (kémiai terhesség)?

2015. júl. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát nekem kétszer is mutatott pozitívat... Az első alkalommal nagyon halovány volt, a párom is látta, de azért nagyon szemezni kellett vele. Pár nap múlva már negatív volt más erősebb teszttel. (Azt nem tudom, mennyire volt fals az eredmény, mert magas lázzal járó betegségbe estem... sosem fog kiderülni, hogy a teszt tévedett-e vagy a baba nem bírta ki a betegséget....) A második alkalommal már teljesen jól látható, de még mindig kicsit halovány pozitív lett. Azonban ezt már más teszt is kimutatta. Szerintem ha halovány, de nem kell keresgetned a csíkot, meg fény felé fordítani, meresztgetni a szemed, hogy láss is valamit akkor nem hiszem, hogy fals az eredmény. Az x-epli magasabb hormonkoncentrációt mutat ki, szóval lehet csak 2-3 nap múlva lesz rajta eredmény.
2015. júl. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Engem épp forítva csapott be a test, mikor más már rég egyértelműen mutatta, a Predictor early csak maszatos, halvány fél (!) csíkot mutatott. el is keseredtem miatta. Szerintem általánosságban a minőségével van gond, nem az érzékenységével. De ha időn belül pozitívat mutatott, az még akkor sem fals és nem a teszt megbízhatatlansága, ha esetleg mégis megjönne, mert nem sikerült jól a beágyazódás. Drukkolok, hogy kétnaponta szépen erősödjön!
2015. júl. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Engem sosem csapott be. Valós volt a pozitív és a negatív eredmény is.

Egyetértek az első válaszolóval: mivel érzékeny, hamarabb kimutatja a terhességet, mint pl. a népszerű x-epil. Hogy lesz-e belőle baba, az más kérdés.

(Az orvosok szerint a teherbe esések feléről tudomást sem szerzünk, kb. annyi a tünet, hogy késik a menzi 1-2 napot. De erről nem a teszt tehet!)

2015. júl. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem kellett keresgélni a csíkot, halvány volt de látni lehetett, nem kellett forgatni. Várok akkor még 2-3 napot a teszteléssel, remélem nem jön meg :)

Egyébként pont pár hete olvastam, hogy miért nem jó a nem várt elött érzékeny teszttel tesztelgetni, mert hát ugye nem minden esetben ideálisak a körülmények a tehességhez, és lehet hogy 3-4-5 nappal kimutatja a teszt a babucit, de nem biztos 3-4-5 napra rá újra pozitiv tesztet kapunk... ezek után meg megy a stressz, hogy most mi van. Köszönöm a válaszokat

2015. júl. 9. 08:51
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyszer használtam akkor is rosszul, úgy értem elkapkodott teszt volt, negatív is lett, gondolom mindegyik más az lett volna, nem is csináltam másikat nemvárt előtt.

Ha van színe akkor pozi is, de pár napig felesleges ismételni ha az x-epil negatív lett, csak magad stresszeled vele.


Egyébként gyakran megesik, hogy korán elhal a terhesség, de ettől még lehet valós a teszt attól, mert valakinek megjön utána. Szerintem az álpozi tesztek nagy része ebből adódik, a másik meg az eredmény leolvasása, nem minden pozi amin két csík megjelenik. Ha színes akkor jó. Ezeket csak azért írtam, hogy n3m feltétlen a teszt hibája, ha valaki ilyet tapasztal.

2015. júl. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Fals pozitív teszt nincs.

Akkor már valami beindult, ha kimutatja.

2015. júl. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia. Engem nem csapott be. Az lett az első egyértelmű pozitív és maradt is. :) Drukkolok Neked is! :)
2015. júl. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!