Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit jelentenek ezek a nőgyógyá...

Mit jelentenek ezek a nőgyógyászati kifejezések?

Figyelt kérdés

Üdv!

Egy ideje a párommal babát tervezünk, van egy betegségem (pazsmirígy alúl müködés) ez kezelve van, tehát már útba nem állhat ez sem!


Hétfőn voltam a dokimnál (07.06 a ciklus 18.napján, 28-29napra szokott megjönni) akihez tulajdonképp csak egy rutin vizsgálatra ugrottam be, meg egyébként is pár napja érzékenyek voltak a melleim, nos megvizsgált UH-val, az ultrahanggal látott valami kis fehér pöttyöt, amire egyből rá mutatott, majd elkezdett orvosi szaknyelven diktálni az aszisztensének, gondoltam nem lényeges. Majd megkérdezte, hogy szeretnék e gyereket, rá vágtam egyből, hogy természetesen! Erre azt kérdezte, hogy mikor? Mondtam neki, hogy mihamarabb.. El vigyorogta magát, majd azt mondta hogy 2 hét múlva menjek vissza a pozitív terhességi tesztel, hát lestem nagyokat, hogy biztos tud valamit amit én nem... A mellemre nem adott választ, csak annyit hogy emlő fájdalom, kenegessem körömvirág kenőcssel... Ez is érdekes :)

Sógornőm is ehhez a dokihoz jár, már 2 gyermeken van túl, ő mondta hogy érdekes a doki... Szeret meglepetéseket okozni, illetve baromi abortusz ellenes, de emellé ne csak jókat mondjak róla, hanem van egy rossz tulajdonsága is tán "vak"... Legalább is sógornőm szerint, én ezt még nem tapasztaltam! Tehát most hatalmas kételyek között sodródom, ezért is írom ide ki azokat, amiket az ambuláns lapra írtak. :)


A következőket írták rá:

Emlőkben kóros rezistencia nem tap.

Ép külső genit. Kp. tág vag.

Felt.:norm.hüv.flóra Kolposzkópia:laphám

V.v.: rendes nagys. uterus avf.-ben mobilis, szabad környezet

TAS+TVS:70x30mm uterus, end:6,6mm.Ov.norm.al.és szerk.


Sajnos nem értem mind ezt, tudom kérdezhettem is volna AKÁR, de valami megmagyarázhatatlan okból kifolyólag nem tettem!

Köszönöm előrre is a válaszokat!



2015. júl. 10. 22:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Uterus a meh. Az ov a petefeszket roviditi. A leiras alapjan semmi extra, egeszsegesek a belso nemi szerveid, ennyi.
2015. júl. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

soronként:

- nem tapasztalható mellrákra utaló jel

- ép külső nemiszerv, közepen tág vagina

- hüvelyflóra (mikroorganizmus védelmet nyújt a kórokozók ellen) rendben, "Kolposzkópia:laphám": méhnyak egészséges ha laphám borítja

- rendes nagyságú és normál előre dőlt állapotban van a méhed

- TAS, TVS hasi és hüvelyi ultrahang érékek normálisak

2015. júl. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez azt jelenti, hogy pont ma van az ovulációd. Ezért mondt, hogy 2 hét múlva menj a teszttel. Most meg hjrá! (Csak ezt nem mondt...)


Drukkolok, hogy összejöjjön a baba!

2015. júl. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3-s vgyok. Ne érts félre, nem írt semmi olyat a leletre, ami erre utal, csak a mellfeszülés pl egyértelmű tünet, meg van vastagodva a nyálkahártya annyira, amennyire kell, és egyébként meg minden rendben van, szóvl összejöhet a baba, ha próbálkoztok.


Amúgy gyakorlatilag minden szónak, amit nem ismersz, megtalálod a jelentését a neten. A google a brátod!

2015. júl. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válazokat!

Ez megnyugtató, hogy minden a legnagyobb rendben nálam belölről! :)

Ha peteéréskor voltunk együtt a párommal 1x mennyi a garancia arra, hogy sikerülhetett? :):)

2015. júl. 11. 09:36
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
2015. júl. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csak kb. 20-25%, nem 50.
2015. júl. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is úgy emlékszem, hogy valami 20-30%-ot olvastam.
2015. júl. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!

Sokat segítettek!:)

2015. júl. 12. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!