Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akik megszakítással vannak...

Akik megszakítással vannak együtt, azok miért teszik?

Figyelt kérdés

Ha akarnak babát, és nem baj, ha jön, akkor miért nem tud két felnőtt ember úgy dönteni, hogy akkor csináljuk?

Ha nem akarnak babát, akkor miért nem tesznek meg mindent azért, hogy ne legyen?

Mi ez a köztes átmenet? Hogy lehet egy ember életét és egy család sorsát ilyen "minden mindegy" alapon eldönteni?

Csak nekem furcsa ez?


Őszintén, akik így védekeznek, mire gondoltok közben? Szeretném megérteni.


2015. júl. 17. 10:05
1 2 3 4 5 6
 1/52 A kérdező kommentje:
Ráadásul maga az együttlét is megszakított így, pont a legjobb rész előtt kell abbahagyni. Miért jó ez?
2015. júl. 17. 10:06
 2/52 anonim ***** válasza:
45%
Neked nem mindegy kedves kérdező????Neked miért jo másokat számon kérni?Én pl nem szedhetek fogamzásgátlót,a gumitol egyenesen iszonyodom (a férjem is) spirálban 2szer is csalódtam,1honap után le kellett venni.Maradt ez a megoldás és képzeld 9éve tökéletesen "működik"
2015. júl. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
38%

Mert a nő nem akar fogamzásgátlót szedni vagy mert nem bírja a szervezete, a pasi meg bebeszéli magának, hogy hú, milyen rossz a gumi, nem lehet benne élvezni a szexet, stb. Magyarul kifogásokkal jön, mert r..adt felhúzni a gumit.

Igen, tény, hogy jobb gumi nélkül, de annak sem látom túl nagy értelmét az élvezet szempontjából, hogy egyszer csak jön egy gyerek, akit nem várnak, vagy nincsenek rá felkészülve, illetve hogy még egy normálisat sem tudnak élvezni, mert meg kell szakítani.

Szóval kifogások a gumihasználat ellen, ezért csinálják megszakítással.

2015. júl. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 A kérdező kommentje:

Jesszus, 2-es téged ki bántott? ki kért számon?

Nem logikus számomra, ezért kérdeztem.

Nem kell rögtön felrobbanni. Az eredendő problémád nem én vagyok, gondolkodj el rajta, hogy mi, és kezeld!

2015. júl. 17. 10:16
 5/52 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem számon kérés hanem érdeklődés, ezek teljesen logikusan felvázolt, érthető kérdések.


Lehet, hogy sokan vallásos okok miatt választják a családtervezés e módját. Vagylehet, a férfi nem hajlandó óvszert használni, a nő viszont nem hajlandó tablettát vagy egyéb eszközöket alkalmazni, vagy orvosi oknál fogva nem teheti.


Aki akar gyereket, az viszont tényleg nem érthető, miért szakítja meg az együttlétet.

2015. júl. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
17%
Én meg azt szeretném megérteni hogy vetődött fel benned a kérdés! Neked nem teljesen mindegy???
2015. júl. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 A kérdező kommentje:
Gumi, spirál és tabletta. De van pesszárium spermicidekkel, és számos más lehetőség is. Még ha nem is olyan hatásosak, jobb, mint a semmi, nem?
2015. júl. 17. 10:17
 8/52 A kérdező kommentje:
Az élet része a szex és a babatervezés is. A megszakítás meg egy olyan jelenség, amit nem értettem. Ennyi. Kérdeztem róla, hogy jobban megértsem és átlássam az okokat. Az én motivációm ennyi. A te támadásod oka mi? Bántott valaki, amiért így "védekeztek"?
2015. júl. 17. 10:19
 9/52 anonim ***** válasza:
42%
Tetszik a kérdésed, mivel bennem is felmerült ez már. Nem egyszer olvasom, "2 éve így csináljuk, mert nem gond, ha jön a baba". Most akkor jöjjön vagy ne? Ez olyan akarom is meg nem is dolognak tűnik nekem. És most cáfolom meg saját magam, mivel mi is így csináljuk, évek óta. Összejöttem annak idején a párommal, én mindig féltem a dologtól, ő meg jóformán kinevetett, hogy ne vicceljek, tudja mikor kell kivenni. Ekkor még csak néha-néha csináltuk így. Mindig tök para voltam utána. 6 év telt el mire beláttam, így valóban nem leszek terhes... Legalábbis tőle biztos nem. Mondjuk 30 körüliek vagyunk, szóval már nem is éppen a legtermékenyebbek. 1,5 éve együtt élünk. Nem fogom azt írni, hogy azért csináljuk így, mert "nem gond, ha jön a baba". De azt kell, hogy írjam, nem látok nagyobb esélyt így teherbe esnem, mint ha mondjuk tablettával minden nap elmenne bennem. De itt saját magamról beszélek! Hogy nálunk ez működik. Ettől függetlenül meg, van aki egy alkalom után terhes marad. Mert az illető nem veszi ki időben, vagy van az előváladékában sperma. Amennyiben egyik se áll fenn, nincs terhesség.
2015. júl. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
85%
Ez egy kérdezős oldal, itt az a szokás, hogy kérdéseket tesznek fel a kérdezők. Az hogy őt ez miért érdekli, lehet puszta emberi kíváncsiság, tájékozódási vágy, szeretné megérteni más emberek motivációit, teljesen mindegy, az válaszol, aki akar.
2015. júl. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!