Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ezek szerint nem vagyok túl...

Ezek szerint nem vagyok túl termékeny? Vagy valami gond lehet?

Figyelt kérdés
Most fordult meg a fejemben ez a kérdés. Évek óta megszakítással "védekezünk". Nem lettem terhes. Volt, hogy "száraz orgazmus" (csak az érzés volt, de az is csak félig-meddig) után tovább csináltuk. Nem lett semmi. Aztán 2 aktus 30 perc különbséggel (persze megszakítás, de a kettő között még fürdés se volt). Ez a 2 eset ráadásul a peteérésem napján. Most pedig 2 hónapja naptármódszer Pharmatexxel kombinálva. Vagyis a lényeg, hogy valamilyen szinten mindig tettünk ellene, de soha nem 100%-osan. És nem lettem terhes. 29 vagyok én is és párom is. Szerintetek? Mielőtt még az jönne, hogy most akkor döntsük el akarunk gyereket vagy sem... Mindketten tudjuk, hogy a lehetőség így megvan, de azért mégse állnánk még rá a gyerekcsinálás témára.
2015. júl. 23. 10:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem értem őszintén szólva, hogy mi a lénlyege a maszatolgatásnak és utána aggódásnak, hogy terméketlen vagy. Csináljátok rendesen és kiderül. Ebből szó szerint semmit nem lehet leszűrni. Ez semmi. Az emberélet érdemel annyi tiszteletet, hogy megteremtésekor akarják is a szülei, nem csak összekenik valahogy...
2015. júl. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez nem jelent semmit. Fordítsd meg a kérdésed: ha valaki azt írná, hogy nagyon szeretne babát, és úgy szokott szeretkezni a párjával, ahogy te azt most leírta, mindenki kinevetné, hogy így mégis miben reménykedik? Nem tudom érthető-e, finoman szólva sem tesztek meg mindent a babáért, tehát nem jelent semmit, hogy nem sikerült.


az más kérdés, hogy ha valaki nagyon határozottan nem akar babát, akkor a fenti védekezés nem ad biztonságot, de a biztos nemzéshez még kevésbé elég.

2015. júl. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
én is igy "védekeztem". végul 30 éves voltam, mikor eldontottem (dontottuk), hogy na most már jo lenne egy kis baba, elsore osszejott. szerintem nincs osszefuggés a -nem vagyok tul termékeny? védekezunk, miért nem esek teherbe kérdés kozt.
2015. júl. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Így nem valami jó esélyeket adtok neki. Azért indul útnak ennyi egyszerre, hogy a legerősebb, legéleterősebb, legjobb nyerjen. Ti bejuttatjátok a negyedét, ötödét, tizedét és jobb esetben nem károsodik a pharmatextől... aztán sikerül véletlenül valahogy. Aztán lesz belőle, aki lesz. Most komolyan, nem lenne jobb, ha a legjobb esélyekkel indulna? Nem itt kezdődik valahol a felelősségvállalás? 29 vagy nem 19. És szerintem nem terméketlen, csak meggondolatlan.
2015. júl. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen.


Egyrészt lehet a pároddal is probléma.


Másrészt fix, kiszámítható ciklusnál a módszerek ilyen kombinálása (naptár + spermicid) nem olyan rossz hatékonyságú.


Egy tininél, akinek a ciklusa még kiszámíthatatlan, a partnere fegyelmezetlen és összességében termékenyebbek, mint egy majdnem harmincas, ez a módszer = halál.

2015. júl. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

8 hónapig csináltuk megszakításosan, nem lettem terhes, aztán az első éles hónapban megfogant a baba. Én többször is reménykedtem a megszakításos időszak alatt, hogy összejön, de nem jutott eszembe, hogy bármi baj lehetne. Akik élesben csinálják, és minden rendben van náluk, azoknál is a 6 hónap az átlag.


Ha egészségesen étkezel (sok gyümölcs-zöldség, kevés fehér liszt, fehér cukor), és legalább heti kétszer sportolsz, a menzeszed rendszeres, nem durván erős/nagyon darabos, nem túl hosszú a ciklusod, nem barnázol a ciklus közben, vagy a menzesz előtt pár nappal, akkor semmi okod azt feltételezni, hogy gond lenne veled.

2015. júl. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A szüleim világ életükben naptár módszerrel védekeztek, két gyerekük van, mindkettő tervezett, és nem volt abortusz.:)


Anyumnak olyan pontos volt a ciklusa mindig, hogy kb. azt is meg tudta mondani, hogy "jövő hét csütörtökön 11-kor" fog megjönni. Ha szabályos ciklusod van, simán működhet a módszer, úgyhogy nyugi.

2015. júl. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez nem jelent semmit. Én pl. nagyon termékeny vagyok, de évekig mi is megszakítással "védekeztünk" és nem lett semmi. Aztán egy alkalommal nem tettünk ellene és rögtön teherbe estem. A második baba szoptatás alatt, megszakításos módszer mellett jött össze - gondolom jobban dolgoztak a hormonok vagy passz. Nem kell ellene tenni és majd akkor megtudjátok.
2015. júl. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kicsit megnyugodtam. Azon gondolkoztam, lehet mi is abba a kategóriába tartozunk, ahol megszakítás mellett nem jön össze. Másrészt meg a naptármódszer mellett se törvényszerű véletlenül teherbe esni. Csak annyi kérdést olvastam mostanában, hogy valakinek 2 percre berakja a barátja és rögtön eseményutáni tablettáért küldik a válaszolók. Hát mondom, ha tényleg ilyen könnyű teherbe esni, nálunk biztos van valami gond. De talán nem.
2015. júl. 23. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!