Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kutyus érezheti, ha terhes...

Kutyus érezheti, ha terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy hét hónapos Bichon Havanese kutyusom, aki pár napja a hasamon fekszik, fejét ráteszi, ritkán nyalogatja a hasam. A menstruációm 3. napja késik. Lehetséges, hogy a kutyus érzi, hogy van bent Valaki?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2015. aug. 1. 16:08
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Elvileg érezhetik a háziállatok. Mondjuk nekem egy bolognese kutyusom van, ő mindig a hasamon feküdt, neki akkor eshetett le, amikor egyszer pont oda rúgott a baba... azóta nem fekszik a hasamon...

De ha hirtelen ilyen furin kezdett viselkedni, akkor esélyes. Az enyém azzal se foglalkozik soha, ha esetleg rossz kedvem van, pedig az állatoknak szokása. :(

2015. aug. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Előfordul. Majd írd meg mi lett. Az állatok sok mindent látnak,és ereznek amit mi nem. Örülnétek a babának?
2015. aug. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
*éreznek
2015. aug. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, persze, örülnénk! :) Eddig maximum csak bújt kicsit, de a hasamon sosem aludt még.
2015. aug. 1. 16:17
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
Fú, izgi! Drukkolok! :) Szerintem is érezheti.
2015. aug. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
Érezheti :) az én kutyám pont hogy visszafogta magát, de volt egy jó megmozdulása :) elkezdett bújni mikor törökülésben ültem az ágyon, odaengedtem és teljesen keresztbe feküdt rajtam majd elkezdett nyöszörögni :) bár én akkor már tudtam hogy baba lesz.
2015. aug. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%

Előfordulhat, hogy érzi, de inkább a megváltozott szagod tűnhet fel neki, ami a hormonális változásokból ered, semmiképp a milliméteres kis embrió "kisugárzása". :)

De bizony vannak többé-kevésbé dokumentált esetek, amikor a kutya máshogy kezd viselkedni a kismamával.


Viszont, kutyásként, hadd adjak egy jó tanácsot: a kiskutyával legyél nagyon határozott és következetes a terhességed alatt is! Elfogadhatatlan, hogy akár családtagokkal, akár idegenekkel szemben "védelmezzen" téged, márpedig ha úgy állsz a dologhoz, hogy "Jajj, védi a pocakomat, nem engedi, hogy hozzányúljanak, milyen cuki!!" akkor iszonyúan elfajulhat a helyzet, haraphat, sérülést okozhat, SŐT később esetleg úgy dönthet, hogy pl. a kisbabának nem enged senkit a közelébe - titeket sem...

Vannak videók a neten, amik láttán minden épelméjű kutyatartó hanyatt-homlok rohanna megfegyelmezni a kutyát, de mert terhes nőt védelmez, rögtön "cuki". Hát nem cuki. https://www.youtube.com/watch?v=KHzwvwK6Nm0

De ez meg főleg nem cuki https://www.youtube.com/watch?v=IFlt2txn8Mo

Ez a viselkedés nagyon veszélyes, határozottan tiltani kell, még egy bolognese-nél is, és az esetek többségében a gazdák butasága generálja. A "védelmezés" valójában a legnagyobb fokú pofátlanság, amit kutya a gazdája ellen elkövethet. Máshogy gondolkoznak, mint mi, nem érzelmi alapon cselekszenek.


Nyugodtan bújj össze a kiskutyáddal, simogasd, szeressétek egymást, de tartsátok meg a határokat.

2015. aug. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

Így van, erre nagyon figyelj amit a 7es írt :)

6#

2015. aug. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2015. aug. 1. 19:04
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Teszteltél már?
2015. aug. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!