Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha tegnap volt peteérésem,...

Ha tegnap volt peteérésem, akkor korábbi aktusból nem lehet baba, ugye?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ciklus 5. napján együtt voltunk (anno a kislányom így fogant), de tegnap erős pozi lett az lh tesztem, szóval a korábbi együttlétből nem lehet így baba?
2015. aug. 5. 16:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Mennyire korábbiból?

A hímivarsejtek átlagosan max. 3 napot képesek várakozni, de egyes források szerint előfordul, hogy 7 napig is életképesek, azaz ennyivel az ovuláció előtti aktusból is lehet baba.

2015. aug. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, így van, ahogy az első válaszoló írhja. Hány nappal korábban voltatok együtt? Ha 5-7 nappal az ovuláció előtt, akkor abból lehet baba, spontán peteérés pedig emellett bármikor előfordulhat.
2015. aug. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Úgy értettem, hogy ha pl. a ciklus 5. napján sikeres volt az együtt lét, akkor a ciklus 13. napján nem lett volna pozitív az ovuteszt ugye? Tehát a július 27-i, 31-i, aug. 3-i együttlét nem volt sikeres mert tegnap pozi lett az ovu teszt?

2015. aug. 5. 17:12
 4/10 anonim ***** válasza:
De, lehet. Letezik spontan peteeres is. Minden olyan aktusbol lehet baba, amikor a ket fel nem, vagy nem megfeleloen vedekezett! Ezt kellene tudatositani es maria megsporolgatnank a kerdesek 15%-at. :-)
2015. aug. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
máris*
2015. aug. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tervezzük a babát. DE ha mondjuk sikeres egy középidőnél korábbi együttlét, akkor is muatahat pozitívat középidőben az LH teszt?
2015. aug. 5. 17:22
 7/10 A kérdező kommentje:
Azaz az ovu teszt.
2015. aug. 5. 17:22
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem érted.


Nem az aktus napján megy végbe a fogantatás.


Ha korábban nem volt ovu, akkor még nem sikeres az 5. ciklusnapi aktus, de még az lehet!

2015. aug. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha arra gondolsz, hogy korai ovuláció mellett ha a korábbi együttlét sikeres volt, abban az esetben lehetne-e pozitív most az ovulációs teszted, akkor a válasz az rá, hogy igen, mivel érhet meg egyszerre két tüsző a két petefészkedben egymástól függetlenül (így szoktak összejönni a kétpetéjű ikrek). A sikeres megtermékenyülés esetén is idő kell a szervezetnek, mire kiadja a "parancsot", hogy álljon le a további peteérések folyamata, ne jöjjön meg a menstruáció, és kezdjen a szervezet felkészülni a terhességre. Tehát elméletben lehetséges egy újabb ovuláció.


A gyakorlatban viszont valószínűbb, hogy a korábbi együttlétetekkor nem volt ovulációd, hanem most van. Ez alól kivétel, amennyiben ovuteszteltél, és a korábbi együttlétetek előtt volt pozitív az ovulációs teszt, különben nem hiszem, hogy az előző esetben volt ovud.

2015. aug. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, igen kedves utolsó, erre gondoltam. Csak most mértem az ovut.
2015. aug. 5. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!