Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák: mi az, ami hiányzik...

Anyukák: mi az, ami hiányzik az életetek korábbi szakaszából, amikor még nem volt gyereketek? Mi az, amivel annó több időt töltöttetek volna, ha tudtátok volna pontosan, hogy mivel jár egy gyerek?

Figyelt kérdés

Még nincs gyerekünk, de tervezzük. Én már nagyon szeretnék, de még várnunk kell vele munka miatt. Azon gondolkoztam, hogy addig olyan dolgokat kellene többet csinálnom, amire később, ha már lesz babánk, nem lesz lehetőségem.


A válaszokat előre is köszönöm!



2014. okt. 28. 13:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül lenni. Komolyan. Engem ez nyomaszt most a legjobban, hogy soha nem vagyok egyedül. Egyedül sétálni csendben a parkban, könyvet olvasni egy padon, egyedül moziba menni, vagy egyedül feküdni otthon az ágyon. Az egyedüllét mellett a másik a csend. Sosincs csend :) ill. ha van, akkor az már bajt jelent. Megtanultam értékelni a csendet :))) Most is fél kézzel babát etetek és gyerekdalok szólnak :DDD Én meg így próbálok kikapcsolódni, hogy picit olvasgatok, mert már nem bírok tornyokat építeni és mondogatni, hogy hűűű, ledőlt :))) Régen is sokat jártam és most hiányzik: A színház. Gyerekkel egy ideig nincs program kettesben a pároddal, mert a gyerek az első. Ezek jutottak eszembe először :)
2014. okt. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez valamikor eszembe jutott, de őszintén szólva már nem is emlékszem, hogy mit csináltam gyerek előtt. :)

S nevetek magamon, hogy gyerek előtt hogyan voltam képes egyáltalán elfáradni! :)


Utazzatok sokat, ha van hobbid csináld gőzerővel, ne ülj otthon, légy a barátaiddal, pároddal használjátok ki az időt, legyetek sokat kettesben.


De amúgy, szerintem gyerekkel is teljes az élet, mellette is lehet bármit csinálni (persze jó, ha a párod is így gondolkodik, és segít a gyereknevelésben). Csak más lesz az élet. Más, de jó.

2014. okt. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
nekem a kerteszkedes hianyzik meg a horgaszas...
2014. okt. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Jajj 2-es pontosan erről beszélgettünk néhány napja mi is! :D mi a frászban fáradtunk el régen annyira? :D :D még aludhattunk is este, napközben is azt tettük, amit akartunk... de mi is volt az? :DDD Nagyon más gyerekkel. SZép, de másképp.
2014. okt. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A csend. :D Néha olyan jó lenne csak 1 kicsit :D :P Nekem is az mint az első válaszolónak néha egy kis egyedüllét.
2014. okt. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Jesszosom első, mennyire igazad van. Mit nem adnék 5 perc csendért és magányért. :)

Nekem hiányzik az, hogy leüljek egy jó könyvvel és akár egy nap alatt kiolvassam, ha érdekel. Beüljek a férjemmel moziba, elmenjünk vacsizni. Haverokkal sokkal többet jártunk össze, voltak nagy közös kirándulások, de most már ez sincs, mert majdnem mindenhol gyerek van. Nagyjából ezek. De egy kis csend, mindent megérne....

2014. okt. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a sok alvás hiányzott nagyon, mert a lányom előtt munka után vagy hétvégén alhattam, utána ugye nem, nekem legalábbis nem ment parancsszóra az alvás, szóval ha ő aludt, én nem. :)

Talán még a laza munka utáni idő beosztása, de gyorsan belerázódtam, az alvásigényem sem annyi már, tehát munka után megyek érte az oviba, aztán játszunk, csináljuk a vacsit, és eltelt a nap :)

2014. okt. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
nekem az hiányzik legjobban, hogy nyugiban el tudjak menni zuhanyozni a nap bármelyik részében, amikor csak akarok. Illetve hogy akkor egyek ugyancsak nyugiban, amikor akarok. De nyilván ezeket nem tudtam többet csinálni előtte :) Ha nem utaztam volna eleget, az például hiányozna.
2014. okt. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Osztom az első véleményét. A csend és az egyedüllét nekem is nagyon hiányzik. Nem tudok nyugodtan leülni a wc-re sem, mert vagy benyit valamelyik gyerek és leül velem szemben, vagy kint összevesznek.

Nekem nagyon hiányoznak még a barátokkal töltött beszélgetős, iszogatós, röhögős összejövetelek. Lassan 7 éve nem volt ilyen. Vagy terhes voltam, vagy szoptattam, vagy nem tudtam elmenni mert valamelyik gyerek beteg volt.

2014. okt. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A spontán dolgok. Az, hogy ne kelljen megszervezni egy mozihoz a nagyszülői felügyeletet, hogy csak gondolunk egyet és elmegyünk vacsorázni. Ez hiányzik, bár egy 2,5 éves mellett már sokkal könnyebb minden, mint egy csecsemővel.
2014. okt. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!