Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Rh- vagyok, van egy kisfiam,...

Rh- vagyok, van egy kisfiam, sajnos volt az iden egy vetelesem, utana meg kellett volna kapjam azt a bizonyos anti-D-t, de el lett felejtve, vallalhatok ujabb terhesseget ezek utan? Mi tortenhet?

Figyelt kérdés
2008. szept. 5. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg ha nagyon kicsi volt a terhesség nem feltétlenül kell hogy kapj.Bár a hugom is és én is ragaszkodtunk hozzá.Ha beindul az ellenanyag termelés ha jól tudom kilökődik a szervezetből!De ezt inkább egy szakorvostól kérdezd!Jobb ha hozzá fordulsz segítségért,mert félő bárki bármit mondana ezen kívül csak találgatás lenne!Remélem a legjobbakat!
2008. szept. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogyhogy el lett felejtve? Azonnal szólj az orvosodnak! Ha a következő baba RH + lesz, problémák lesznek.


Nem értem hogy miért nem szóltál az orvosnak. Üdvözlet, minden jót!

2008. szept. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem így van !

Előszöris a kisfiad vércsoportján múlik minden..ha a fiad rh pozitív lett, akkor a születése után rögtön kapnod kellett anti-d-t, de ha rh neg lett, akkor nem, de ehhez az apa vércsoportját is tudni kell.

A nőgyógyásznál ki kell deríteni, hogy van-e a szervezetedben ellenanyag, illetve rudni kéne a kisfiad vércsoportját..

Nálunk anya rh- én első gyerek rh+ anya utánam kapott anti-d-t, hogy a következő gyereknél ne termeljen ellenanyagot...így lett a húgom rh-.

Ha én rh- lettem volna, mert apu is negatív , akkor nem lett volna szükség anti-d-re.

2008. szept. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szia nekem már két vetlésem volt mind a kettő 5 hetesen halt el és mindegyik után kaptam anti d-t szerintem beszélj az orvosoddal mindenképpen, nekem is van már két kilányom és utánuk is kaptam vagyis csak anagyobbik után mertt ő Rh+ lett
2008. szept. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A kisfiam utan kaptam anti-d-t,o rh+,a vercsoportja is B mint az enyem,a veteles tiz hetesen tortent,ejszaka ugyeletes orvos stb.,megtortent,amikor megkerdeztem azt mondta a doki hogy nem volt szukseges mert hogy a magzat vere meg nem keverdhetett az enyemmel hogy baj legyen.Pedig en is ugy tudom hogy ettol fuggetlenul meg kellett volna kapnom...
2008. szept. 5. 22:42
 6/6 anonim ***** válasza:
Ilyen idős terhesség után meg kelett volna hogy kapd!!!!Nekem 11. hét 6 napos volt és kapni kelett.Menj orvoshoz mert problémák lesznek!
2008. szept. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!