Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit jelent az, amikor azt...

Mit jelent az, amikor azt mondják, hogy egy terhes ne emeljen nehezet? Ez pontosabban mit jelent? Hány kiló?

Figyelt kérdés
2010. márc. 9. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
A barátnőmnek azt mondta az orvosa, hogy onnan tudja, hogy még nem feszül a karizma - egy kiló kenyér meg egy üccsi max. De a francia ágy ágyneműtartója egy arra érzékenynek már necces. Én nem fogok kockáztatni. Max. 5 kiló.
2010. márc. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Akkor mi a helyzet, ha már van egy kisgyermek otthon, akik cipelgetni kell néha???
2010. márc. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, ekkor a piciről azt szokták mondani, hogy guggoljunk le hozzá, és fogjuk a kezét, de hát annyi cigányasszonyt látni nagy hassal meg mindkét oldalán egy-egy kölyökkel ... ki tudja, mi az igazság. Nehéz kérdés.
2010. márc. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem veszélyeztetett terhes,akkor a fizikai munka egyáltalán nem tilos,sőt!Nagyon sokat kell mozogni,aktívnak maradni,mert aztán majd jönnek a fölösleges kilók.Nekem is ez lesz a második babám idáig 8kg-t híztam.A kisfiam 2éves 7hós és bizony ölbe veszem,ha úgy van pedig már 16kiló.36hkm:))
2010. márc. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is ölbe veszem,sőt! Az enyém még szinte karon ülő,nem tehetem meg azt,hogy leguggolok hozzá és megfogom a kezét. Most 6 és fél hónapos és 8,5 kg és most nagyon anyás időszaka van,mert jön a fogacska. Nincsen semmilyen segítségem a férjemen kívül,de ő sokat dolgozik,így hát ha a gyermek igényli akkor természetesen felveszem! 7 hetes kismama
2010. márc. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

35 hetes terhes vagyok, a terhességemmel nincsn semmi probléma. Méhszáj zárt, jóslók/görcsök/vérzés nincsenek, lepény jó helyen tapad, baba egészséges és szép nagy, azaz minden rendben van.


Emelni szabad, ha a terhességgel nincs egyáltalán semmi baj, csak tudni kell, hogyan és mennyit. Különben is, a második babánál már ott lesz az első gyerek, azt ki emelgeti, ha nem az anyja? Emeltem én már 12 személyes ebédlőasztalt, gardróbszekrényt, franciaágyat, persze mindig óvatosan, és soha semmi bajom nem lett belőle.


A terhesség alatt termelődő relaxin nevű hormon a nő kötőszöveteit meglazítja, ezáltal lehetővé téve, hogy a medence kellőképpen kitáguljon a terhesség előrehaladtával, és később a vaginális szülés is lehetséges legyen. De ami jó a babának és a szülésre, az nem feltétlenül jó az anyának is. A meglazult kötőszöveteket, ízületeket sokkal könnyebb megrántani. Ez ugyanúgy igaz a bokákra, mint a hátra. Ez az egyik fő oka annak, hogy a terhes nőket óva intik az emeléstől, és nem az, hogy a nehéz csomagok emeléstől elvetélhetnek.

2010. márc. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem se szabad emelnbi semmit, mert görcsölget a méhem. 20 hetes vagyok, itthon vagyok, de minden házimunkát meg csinálok, el is felejtem hogy baba van, emelgetem a mosogépet arrébb teszem, meg van egy 13 kg-s kiskutyám, ölembe veszem, arra figyelek, hogy ne hasbol emeljek, inkább a karom feszüljön, és nem görcsöltetem be a hasam. nekem hajolgatni nehéz, meg guggolni
2010. márc. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!