Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha 2 éve nem jön a baba, de...

Monyk kérdése:

Ha 2 éve nem jön a baba, de az orvosok szerint minden rendben, mi lehet a gond?! Ez már biztos nem normális.

Figyelt kérdés

2015. aug. 20. 12:19
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
46%
lelki eredetű...hidd el.Nem vagy egyedül ezzel. Valahogy engedd Őt el.. de tényleg. Zárd le.Ne görcsölj.Csak éljetek,legyetek boldogok,ne gyerekcsinálás legyen esténként hanem igazi szeretkezés.Ne azért legyetek együtt mert muszáj,és hop-hop,most van p.é. apa gyere gyorsan... nem.Így nem lehet.Higgyétek el. És nincs is értelme.Csak évekig kínlódik az ember.Aztán mikor végkép megtörik...és összeomlik,akkor jön a Csoda. :)
2015. aug. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
46%
Tudom tök idegesítő ezt hallgatni, de lehet lelki oka is, nagyon rágörcsöltél, ilyesmi. Próbáld kicsit "elengedni" a dolgot, utazz , dolgozz, közbe persze ne védekezzetek!
2015. aug. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
72%

Egyik ismerősöméknél hosszú évekig nem jött a baba, mire egy orvosnak feltűnt, hogy az egyik hormonértéke nem jó (korábban egy másik orvos azt mondta rá, hogy jó). Kapott rá gyógyszert, és asszem 2 vagy 3 hónap múlva már pozitív is volt a teszt. Nem tudom, melyik érték lehetett, de én a pajzsmirigyre tippelek, mert annál van, aki már 3-as TSH-ra azt mondja, hogy magas, függetlenül attól, hogy a T3 és a T4 normális, és van, aki még a 4,2 fölöttit is normálisnak tartja, ha a T3 és a T4 rendben van.


A másik, amit nem szoktak általában kivizsgálni, de még testi ok lehet, az az autoimmun betegségek, ebbe az irányba is érdemes lehet elmenni, ha ilyen jellegű vizsgálaton még nem voltatok, mert ez is akadályozhatja a teherbeesést.


Ha testileg teljesen rendben vagytok mindketten, akkor viszont valószínűleg valamilyen nem tudatos lelki ok lehet a háttérben, ami egyáltalán nem ritka. Ebben az esetben javaslok ennek a kiderítésére egy egy alkalmas családállítást, ahol nemcsak az ok derül ki, de rögtön lehet oldani is. Tudatalatti gátat okozhat például már az is, ha anyukád nehéznek élte meg a szülést, vagy a gyerekvállalással kapcsolatos erős félelmeket érzett, vagy ha a családban van bárki, akivel te vagy a párod tudat alatt szolidarít azzal, hogy nem jön össze a baba. Ez furának hangozhat, de ennek is lehet nagyon erőteljes hatása, amit nem is gondolna az ember.


Keresgéltem kicsit neten, itt van pl. egy sikertöténet:

,,Május 20 án jártam csoportos családállításon, ahol sokan segítségemre voltak. Témám a “meddőség” volt, amire 13 év alatt senki nem talált kielégítő megoldást holott egészségesek vagyunk mind a ketten. A lényeg hogy olyan jól sikerült a családállítás nálad hogy a jelek szerint már a következő héten meglett a hatása! (gondoltam kell egy fél év hogy megjöjjön az eredmény....!!) Alig akartam hinni a teszt eredményének, hogy 13 év után végre “két csíkot” látok. A jelek szerint februárban megszületik a gyerkőcünk , akire már régóta várunk."

2015. aug. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
Én amúgy többször voltam ilyenen, igaz, más-más okból, de számtalan történetet hallottam, amikor az állítást vezető mesélte, hogy megint kapott visszajelzést, hogy végre úton van a baba.
2015. aug. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk a gond az orvos volt, vagyis mind a négy, akinél jártunk. Aztán eljutottam egy olyanhoz, aki egészben nézett, és nem csak a saját területében gondolkodott, hanem komplex módon. Minden apró eltérést megtalált, kiegyensúlyozott. Azóta 2 gyermekem is született.
2015. aug. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
80%
Lányomnál is minden " rendben " volt, csak gluténérzékenységre nem vizsgálták. Mikorra rájöttek 5 baba ment el. Glutén elhagyása után fél évre sikeresen megmaradt a baba.
2015. aug. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Én is gondoltam már hogy elmegyek kineziológushoz, hátha lelki oka van. De azért a 2 évet nem görcsöltem végig, nagyon sok változás volt az életemben, volt, hogy nem is figyeltem rá. Sajnos, nem sajnos nem vagyok az a feladós tipus. És nem hiszem, hogy valaha eljutok addig, hogy feladjam. Én is arra gondolok amúgy, hogy valami felett elsiklott az orvosi hozzáértés :S
2015. aug. 20. 14:22
 8/38 anonim ***** válasza:
Családállításon amúgy az is kiderül, ha nem lelki oka van, hanem testi, erre is lehet állítani, külön úgy odamenni, hogy ez kiderüljön.
2015. aug. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:

Ha TSH értéked nincs 1-1,5 körül akkor lehet az is baj, babához 2 alatti érték kell. Valamelyik válaszoló jól leírta, szóval, ha még nem voltatok akkor irány pajzsmirigy vizsgálat.


A másik meg tényleg tessék elengedni :) Nem teljesen, csupán elég ha beszéltek róla, hogy oké most más tervek baba meg ráér kövi év elején... hidd el egyből jönni fog :) Nálunk így volt...4 év után , na jó idén még egy jó nyár meg repülő és év végén megyünk nagy kivizsgálásra... egyből jött baba...


Szóval nyugi és kitartás :)

2015. aug. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Még nem hallottam errôl. Vajon errefelé (baja) van ilyen?
2015. aug. 20. 14:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!