Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzasgatlo szedesenek...

Fogamzasgatlo szedesenek elkezdese, lehet ebbol baj?

Figyelt kérdés
Ebben a honapban kezdtem fogamzasgatlot szedni, a nogyogyaszom altal felirt Mistral tablettat szedem. A verzes elso napjan kell beszedni az elso tablettat. Az orvos elmondasa szerint a verzest kovetoen mar vedett is vagyok. Utana egyutt is voltam a parommal, de nem tudom valoban meg volt-e a vedettseg vagy sem. Szerintetek?

2015. aug. 21. 17:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom egy hónapot vàrni kell,de lehet rosszul tudom.
2015. aug. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Rosszul tudod első, az a régi tablettaknal volt így. A gyógyszert tájékoztatót ha megnezed, azon is szerepel, hogy a menstruáció első napján kezdett tabletta szedés azonnali védelmet nyújt - tehát mensi második napján már biztonságos a szex, ha vn gusztusotok hozzá. A tabletta a peteerest gátolja
2015. aug. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Oké,akkor én valóban rosszul tudtam.Csak hàt az van,hogy én még a régieket ismerem,nem tizenéves tini vagyok màr.:)
2015. aug. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
En se, már a negyvenet taposom, de kb 15 éve így működnek a fogamzásgátló tabletták - ha nem régebb ota
2015. aug. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Csak arra emlékszem,hogy barátnőm vagy 10 évvel ezelőtt mondta,vigyázniuk kell,mert most kezdte szedni,és még nem véd.Én nem szedtem/szedek gyógyszert.
2015. aug. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én amikor 5 éve kiírattam a gestomix-et, akkor még azt mondta a doki, hogy egy hónapot várni kell.
2015. aug. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Pedig az is hatott már előtte is, utolsó.


- Ha nem használt hormontartalmú fogamzásgátlót az előző hónapban.


A Gestomix szedését a ciklus első napján (azaz a menstruáció első napján) kezdje el. Ha a Gestomix szedését a menstruáció első napján kezdi el, már azonnal védett a terhességgel szemben. Elkezdheti a szedést a ciklus 2-5. napján is, de ilyenkor az első 7 napban további védekezést (például óvszert) kell alkalmaznia.

2015. aug. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Elvileg az 1. naptól véd, ha a ciklus első napján kezded, gyakorlatilag nekem eddig mindegyik orvos azt mondta, hogy várjam meg az az 1 hónapot, biztos, ami biztos. Ugye ha menzesz első napján elkezded, akkor azzal számolnak, hogy van ennyi meg ennyi napod a következő peteérésig (lenne, ha nem szedném a gyógyszert), de már gikszer van, ha mondjuk volt egy kósza peteérésed kicsivel utána (nagyon ritkán, de előfordulhat).
2015. aug. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Bizonyára nekem sem feleslegesen mondta, hanem, mert így látta biztonságosabbnak.
2015. aug. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!