Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Marvelon fogamzásgátló mellé...

Marvelon fogamzásgátló mellé Duphastont írt fel a doki. Lehet együtt szedni őket?

Figyelt kérdés
Fogi gátló alatt barnázni kezdtem. A doki azt mondja szedjem együtt a kettőt.A Duphastontól el fog múlni.
2015. aug. 25. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerinted, ha nem lehetne, akkor a doki felírta volna?
2015. aug. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
én már bizonytalan vagyok
2015. aug. 25. 20:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Az ilyen dokikat messze el kell kerülni.

Nem jár utána a probléma forrásának, csak a tünetet kezeli.

Semmi értelme a többféle hormon egyidejű szedésének.

Ki kell deríteni, miért barnázol, és utána kezelni a problémát.

Erre legalkalmasabb lenne a 3. és 21. napi vérvétel (hormonpanel), de szerintem a fog. gátló ebbe bezavar.

Keress lelkiismeretesebb orvost!

2015. aug. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Már csak két hétig kell szednem,utánna kezdődik a következő lombik kivizsgálás.3 hónapja szedem amúgy és eddig nem volt vele gond.
2015. aug. 26. 08:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Duphaston (progeszteron hatású)mellé van,hogy felírnak más (ösztrogén tartalmú) hormont. Marvelonban a kettő együtt van(a progesztogen komponense nem pont ugyanaz a hatóanyag mint a Duphastonban,de a hatásuk ugyanaz). Fogamzásgátló szedés közben attól lehet barnázás/vérzés ha nem elég a progesztogen tartalma. Ilyenkor átváltanak egy másik kombinált készítményre(nem véletlen van 40 féle). Ez szerintem is csak a tünet "maszatolása",viszont szerintem pont ez volt a célja a dokinak( ha már úgyis abba fogod hagyni) nem akart másikat felírni és a cél tényleg csak az volt,hogy ne barnázzál. Bajod nem lesz tőle. Tehát a kérdésedre a válaz,lehet együtt szedni a kettőt (hosszú távon-ha nem a te esetedről van szó-másik kombinált tablettára kell áttérni)
2015. aug. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!