Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Túl lelkes férj, probléma?

Túl lelkes férj, probléma?

Figyelt kérdés
Nem tudom másnál volt-e így, remélem kapok megoldásokat. Kb. egy hónapja döntöttünk úgy a férjemmel, hogy jöhet a baba. Azóta Férj teljesen "rágörcsölt" a projektre, és nem csak a gyártásban vesz tevékenyen részt, hanem elkezdett blogot olvasni, tájékozódni. Ez nem is lenne baj, de lassan az idegeimre megy, valamelyik este mondtam neki, hogy olyan fáradt vagyok, meg szúr a hasam lefekszem. Ebből kikövetkeztette, hogy biztos terhes vagyok, és teljesen lelkes. Ma reggel már azzal nyaggatott, hogy csináljak tesztet, hiába mondtam neki, hogy még egy hét van a következő menszeszemig, hiába tesztelnék, lehet negatív lenne, még akkor is ha megfogant a baba. Én már előre félek attól, hogy fogja feldolgozni, ha mégsem sikerült ebben a hónapban.
2015. aug. 28. 08:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi! Szerintem aranyos! Az enyem meg akkor is mondogatta, amikor epp nem is volt peteeres. Mondtam is neki, hogy az egy igazi csoda lenne ovu nelkul. En orulok, hogy lelkes. Bar enyem blogot nem olvas. Azt en csinalom. Majd lehiggad nyugi. Meg nagyon az elejen vagytok. Es szerintem, ez meg a jobbik eset, hogy lelkes. :D
2015. aug. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is aranyos :) Ha mégsem sikerül, felnőtt ember, túl fogja tenni magát rajta :) Te segíthetsz ebben neki. Egy kevésbé felpörgött pillanatában kapd el, és üljetek le beszélni. Mond el neki, hogy nem kell rágörcsölnie, az is lehet, hogy meg fog jönni, végülis keveseknek sikerül elsőre (kívánom, hogy nektek sikerüljön :)). Illetve magyarázd el neki azt is, hogy mi a peteérés, onnantól mikor van az esetleges beágyazódás, mikor lehet pozit tesztelni legkorábban és miért :)


Nekem azt kellett elmagyarázni anno a lelkes leendő apukának, hogy ha a 14. napon van peteérésem, akkor az az a nap, amikor együtt KELL lennünk :) Ő 2 naponta úgy érezte, hogy most muszáj, mert biztos most jön össze :D Még a mensi alatt is próbálkozott volna :D

2015. aug. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%
Jézusom. Agyvérzést kapnék egy ilyen pasitól.
2015. aug. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez altalaban forditva szokott lenni, aranyos, hogy ilyen lelkes, de elhiszem, hogy idegesit. Nalunk forditva volt, ferjem mar kezdett kicsit kiakadni, es nagyon megkönnyebbült, mikor kicsit lazitottam. En biztos megmondanam neki meg most, mielött tul sokaig cipeled magadban azt, hogy egyre jobban zavar, hogy egy kicsit nyugi legyen, mert ilyenkor rengeteget szamit, hogy az anyuka mennyire nyugodt, es ezzel, hogy ennyire igatott a te valladra is sulyt rak, te sem tudsz nyugodtan hozzaallni igy. Egeszseges felnötteknel 6 honap az atlag probalkozos idö.
2015. aug. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ebben az a nem jó, hogy téged is bestresszel. Engem legalábbis nagyon zavarna ez, és megpróbálnám leállítani. Egy nő is eléggé bele tudja lovalni magát a babagyártás projektbe, és kikészítheti magát és a férjét, de ha a férj csinálja ez, az katasztrófa.


Maradjon csak meg a lelkes együttléteknél, amelyek után egyáltalán nem kell mondogatni, hogy na, ebből most biztos baba lesz.


Egyébként egyetlen ilyen férfit ismerek, aki hasonlóan vágott bele a dologba, és nagyon durva reakciója volt a sikertelenséget megtapasztalva, kb. mit vétettünk, hogy mi ilyen szerencsétlenek vagyunk, mi lehet a baj velünk, nem vagyok igazi férfi, ha nem tudlak teherbe ejteni és társai. Teljesen kikészült ő is, és ettől a felesége is.

2015. aug. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Próbáld tréfával (nem gúnyolódással!) elütni a dolgot. Így olvasva aranyos, bár lehet, hogy a falra másznék tőle egy idő után. Az én férjem is a leglehetetlenebb pillanatokban jön oda hozzám, hogy "Gyere, asszony, csinálok neked gyereket..." Mondom, azt most ugyan nem, de azért szexelhetünk. :)

Szemléld humorral a dolgot, és őt is próbáld ebbe az irányba terelgetni.

2015. aug. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nekem akármi volt,mindig mondta,biztos a baba :-) hagyd rá,csak örül. feldolgozni pedig meg kell tanulnilehet elsőre sikerül lehet 8. hónapban majd megbírkozik vele
2015. aug. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nàlunk is ilyesmi volt, de azért ennél lazàbban. A mikor kellene együtt lenni, meg a biztos terhes vagy, .imor lehet màr tesztelni, naaa csinàlj egyet, mind megvolt.


Megnyugtattam, hogy ez én dolgom tudni, hogy mikor kell csekkolni az eredményt, legyen nyugodt, tudni fogja.

2015. aug. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hasonló volt az enyém is, bár nem ennyire. Mindig bújt a ciklus közepén, hogy legyen valami, mert peteérésem van. Hőt mértem, minden reggel megkérdezte, hogy állunk.

Amikor terhes maradtam, minden uh-ra elkísért, vérvételre. Együtt nézegettünk babaruhákat, ágyat, mindent.

Szülésnél is bent volt, nagyon sokat segített, és segít azóta is a babánál és a háztartásban is. Imádja a kisfiúnkat.

Próbáld kicsit poénosra venni. Pl. amikor megkérdezte, hogy áll a hőm, megkérdeztem tőle, hogy hogyan állnak a katonái? Csak lazán :)

2015. aug. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!