Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi az az ovu teszt? És, hogy...

Mi az az ovu teszt? És, hogy működik?

Figyelt kérdés
Ne nézzezek le 13 éves vagyok, csak annyit olvastam már itt, és nem tudom mi az.
2015. aug. 31. 21:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem pontozlak le, de a gugliba miert nem irod be? :-) ovulációs teszt néven írd be


Röviden: a menstruácios ciklis felideje korul van peteeres, amikor a petesejt kiszabadul a petefeszekbol. Ezt azonban egy hormonok segitik es egyik a luteinizalo hormon, amit LH -nak roviditenek. Ennek a szintje 12-24 oraval a peteerest megelozoen a legmagasabb. Azok a nok, akik babat szeretnenek, de egy ideje mar nem jon ossze, azok szoktak hasznalni, egyreszt hogy ellenorizzek van e peteeresuk. Ha van akkor jo, ha nem akkor az orvosok probalnak segiteni rajtuk, hogy legyen. Masreszt, hogy tudjak mikor kell szerelmeskedni a parjukkal, hogy a legnagyobb esellyel sikeruljon a babat osszehozni. Ugyanis ha pozitiv a teszt, akkor gyorsan irany az agy es ossze kell bujni, ugyanis a himivarsejtek akkor jo esellyel varjak majd a kiszabadulo petesejtet es remelhetoleg minden jol alakul:-). A himivarsejteknek nem gond elobb ott lenni, mert ok meg 2-6 napig is eletkepesek lehetnek.

Az "ovu" teszt hasonlo a terhessegi teszthez, vizeletbol mutatja ki az LH hormont es ket csikkal jelzi, ha pozitiv. Annyi a kulonbseg, hogy itt a teszt csiknak kifejezetten erosebbnek kell lennie a kontrol csiknal, es nem eleg hogy ketto csikot latsz. Ami erdekesseg még, higy a terhessegi hormon es ez a luteinizalo hormon szerkezetileg nagyon hasonoak, ezert ha valakinek nincs otthon terhessegi tesztje, akkor egy ovulacios teszttel is ki tudja mutatni a terhesseget (ilyenkor csak egy halvany masodik csik jelenik meg).

Ha esetleg megfordul a fejedben miert nem szexelnek folyton a felnottek, ha babat szeretnenek, akkor csak annyit hozza, hogy hat akik igazan ra vannak kattanva az ovu tesztekre, azok mar jo ideje probalkoznak es sajnos ha sikertelenek, akkor porbalnak a leheto legjobban idoziteni...no meg hulla faradtak a munkabol hazajove es jobb a biztos idopontban szexelni egy jot, mint minden nap kedv nelkul. :-)

2015. aug. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm szépen a pontos választ :)
2015. aug. 31. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!