Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Rövid, gyenge menzesz lehet...

Rövid, gyenge menzesz lehet azért mert vékony a méhnyálkahártya?

Figyelt kérdés

Ez kiderül hormonvizsgálatból ha valamelyik hormon nem jó eredményt mutat? Melyik ez a hormon?

Jövőhéten derül ki minden leletem eredménye,de már izgulok ,hogy mi fog kiderülni.

Próbálkozzak gyógyteákkal ,barátcserjével?

Válaszokat előre is köszönöm.


2010. márc. 12. 08:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugyanez a helyzet nálam is, 19-21 napos ciklusaim vannak, már amennyire ezt annak lehet nevezni, mivel néha szinte nem is vérzek, inkább csak maszatolok.

A válasz igen, van összefüggés a vastagság és a mennyiség (minőség) között, nekem legalábbis ezt mondta az orvos. Ezt UH vizsgálatokkal is többször megerősítette, 6-7 mm volt mindössze.

Ha jól emlékszem a hormonjaim sem voltak jók, azóta is szenvedek velük, de pontosan sajnos nem emlékszem már melyik az konkrétan amelyik ezért felelős.

Nekem a méhpempőt (igazi, termelői, nem a bogyós) javasolták a vastagításra, úgy tűnt be is vált, erősebb lett tőle a menstruációm. A ciklusom 10-12. napja körüli UH szerint ekkor már 10 mm-et meghaladó volt és hát ugye a ciklus végéig még tovább nő.

A teákról szintén sok jót hallottam, de erről nincsen saját tapasztalatom.

Remélem azért a leleteid nem lesznek annyira rosszak!

Sok szerencsét!

2010. márc. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A ciklusaid elég rövidek ,nem? Erről mit mondott az orvosod?

Nekem azzal nincs bajom 26-28 napos ciklusaim vannak rendszeresen megjön és csak az első napom úgy ahogy közepes aztán második nap ritkán ismét közepes mennyiségű nap végére pedig már alig van ,de legtöbbször második napon már alig van meg.

Remélem nincs nagy bajom, vékony alkatú vagyok mindig érzem a pé-t is,de ez nem jelenti azt hogy van tüszőrepedés is(vagy hogy a tüszőben van pete),és hát nagyon fontos a méhnyálkahártya vastagság. Na majd csak kiderül előbb-utóbb minden.

2010. márc. 12. 09:19
 3/12 anonim ***** válasza:

Igen, a kettő összefügg. Nekem menszi előtt 19 mm-es volt a nyálkahártyám, a vérzéseim pedig erősek, fájdalmasak, 6-7-8 naposak szoktak lenni.


Méhnyálkahártya vastagítására beválik a palástfű-tea a ciklus második felében, ovu után. Napi két csészével.

2010. márc. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

19 mm-es meg már vastag? De gondolom vékonyítani azért nem kell. Hisz a vékony esetében nem tud megtapadni.

Csak rém kellemetlen,fájdalmas lehet mikor jön a menzesz.Vagy az orvos mondott erre valamit?

Mennyi a körülbelüli normális méhnyálkahártya vastagság ?

2010. márc. 12. 11:28
 5/12 anonim ***** válasza:

Csak hogy ilyen is legyen:

Nekem meg 14-16 mm szokott lennyi a nyh, a vérzéseim padig nagyon gyengék, a legerősebb napon is elég 3 mini tampon, a ciklusaim pedig 30-31 naposak.

2010. márc. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az 1. válaszoló vagyok.

Az orvos szerint azért ilyen rövid, mert nagy valószínűséggel nincs, illetve nagyon ritkán van peteérésem. Nálam ez a legfőbb probléma (ezért is járok meddőségibe), ezt az UH, a vérvételek és hormonvizsgálatok is kimutatták nálam sajnos.

Drukkolok, hogy rendben legyenek a leleteid.

Ami egyébként a megfelelő vastagságot illeti, erről már sokat hallottam. Az orvosom szerint a teherbeeséshez legalább 10mm kell, vagyis ha a ciklus közepén ennyi már van, az már jó lehet, hisz a peteérést követően, a megtermékenyítés után, a beágyazódásig még vastagodhat.

2010. márc. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
13:33 vagyok. És pé-m is van, uh-gal nézte a doki többször is. Szerintem nem függnek ezek össze, legalábbis nem mindig. A sok mensi sem garancia arra, h minden OK.
2010. márc. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

10:31 vagyok.


Nem tudom, hogy mi az ideális vastagság. A menszeszem sajnos mindig is fájdalmas és erős volt, de hiába mentem vele orvoshoz, és nézték meg UH-val is (mert ezek mióma tünetei is lehetnek), nem tudtak mit tenni. Szedjek fogamzásgátlót meg fájdalomcsillapítót, ennyit mondtak.


Végül amikor babát akartunk, akkor harmadjára összejött, és jól tapad. Hát ha más haszna nem volt 20 évig a havi fájdalmaknak, "csak" legalább ennyi, akkor nem bánom.

2010. márc. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Jövőhéten kiderül nálam mi a probléma forrása,miért nem jön a baba. Legalábbis remélem még HSG előtt terhes leszek :)
2010. márc. 12. 17:21
 10/12 A kérdező kommentje:

Az orvos nem mondta hogy vékony a méhnyálkahártyám így gondolom ilyen probléma nem áll fenn.

A HSG napja kitűzve nem is gondoltam hogy ilyen hamar átesek rajta ,de egyáltalán nem baj . Legalább hamar túl leszek rajta és hátha ezzel meg is lesz oldva a probléma és jön a baba :)

2010. ápr. 4. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!