Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Adelle fogamzásgátlót szedek,...

Adelle fogamzásgátlót szedek, mely azt írja, ha a ciklus 1. napjától szedem, onnantól kezdve már védelmet ad. Párom ciklusom végén 4. nap belémélvezett, ugye nem lesz semmi baj?

Figyelt kérdés
ezelőtt még nem szedtem semmilyen fogamzásgátlót és olvastam neten is, hogy 5-7. nap vagy az első 2 hét után véd. szerintetek lehet baj?

2015. szept. 6. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát az első hónapban még szoktak javasolni kiegészítő védekezést, mert nem lehet biztosra megjósolni, hogy hat a szervezetedre a gyógyszer. Optimális esetben természetesen véd a leírás szerint, de lehetsz te a problémás eset. Ha szedtél már fogamzásgátlót és nem volt semmi baj, akkor valószínűleg most se lesz, meg egyébként is parányi az esély, szóval nagyon nem kell izgulni, de célszerűbb még mást is használni.
2015. szept. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én orvosom azt mondta, hogy ha mensi első napján kezdem el szedni, akkor is 10. naptól véd. Én betartottam és nem lett gond. Imádkozz...
2015. szept. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
a papíron az áll, már az 1. naptól védelmet nyújt ha a ciklusomnak az 1. napján kezdem szedni.
2015. szept. 6. 22:20
 4/7 anonim ***** válasza:
A ciklus első napjától szedett fogamzásgátló már az első naptól véd. A menstruáció alatt nincs peteeres -illetve kb millió nőből egynél fordul elo- , a tabletta pedig a peteerest gátolja, így szinte kizart a terhesség.
2015. szept. 7. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A ciklusod végén a 4. napon?

A ciklus a vérzés első napjától a következő vérzést megelőző napig tart!

Nem a menstruáció hossza a ciklus!


Jó esetben véd.

Azért szoktak az orvosok a tájékoztatóban lévőtől hosszabb kivárási időt javasolni, mert előfordulhat, hogy olyannyira nem tolerálja a szervezeted a tablettát, hogy abba kell hagynod, s ekkor ha már folytattál egyéb védekezés nélküli aktust, akkor gáz van...

2015. szept. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2 vagyok. Akkor miért is tetted fel a kérdést?
2015. szept. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
személyes véleményekre voltam kíváncsi. :) de köszönöm, akkor nincs mitől tartanom... ja és kimaradt egy szó, ezért kicsit félreértető, bocsánat. :D
2015. szept. 7. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!