Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Rendszertelen a ciklusom,...

Rendszertelen a ciklusom, ennek rendezésére a doki fogamzásgátlót írt fel. Ha babát szeretnénk pár év múlva és abbahagyom, mire számíthatok, marad a rendszeres ciklus vagy olyan lesz mint előtte?

Figyelt kérdés
Doki szerint szépen rendbehozza a ciklusom a gyógyszer, de félek ha abbahagyom ugyan úgy össze vissza fog megjönni. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Esetleg ronthat is a helyzeten?

2015. márc. 18. 09:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia.


Nekem is ez volt: rendszertelen ciklus es bogyo ra. Most abba hagytam es rosszabb lett mint volt. A Bogyo csak osszekavarja, mert elnyomja a hormonokat. Sztem ne szedd. Az enyem most kezd rendezodni baratcserje kapszulaval es cickafark- palastfu teaval. 47 napos es tarsai ciklussal voltam bogyo utan, most meg a gyogynovenyek ota 33,30 es a mostani is kb 30 lesz. Inkabb a gyogynovenyeket szedd mint a foggatlot. Plussz menj el normalis orvoshoz, aki nem beszel hulyeseget. Menj magan dokihoz es vizsgaltasd ki magad.

2015. márc. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Sajnos sok doki van,aki fog. gàtlót ír fel, pedig màra kiderült,hogy ez orvosi hiba és hozzá nem értelem. Tablettával csak a tüneteket kezeli, a hozzàadott hormonokkal, de nem a baj okozojàt fedezi fel és orvosolja, ami miatt a rendszertelen ciklus okolható. Sajnos a fog. gátló semmit nem fog rendbehozni, maximum csak még inkàbb összezavarja a ciklust. Én biztos nem szedném, hanem egy normális hozzáértő dokival kivizsgáltatnám magam.
2015. márc. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A tabletta addig rendezi, amíg szeded. Ennek oka a hatásmechanizmusában keresendő. A tabletta leállítja a peteérést, nem jön létre ovuláció sem. Gyakorlatilag a te, rosszul működő ciklusodat kikapcsolja. Helyette azért lesz rendszeres a vérzés, mert mindig azonos időközönként hagysz szünetet, és a megvonásra a szervezet vérzéssel reagál.

Ha abbahagyod, újra a te ciklusodnak kell működnie. Szóval ugyanolyan lesz, mint volt, vagy akár még rosszabb. Az elég ritka, hogy rendeződik utána, ilyen max. akkor fordul elő, ha csak pár napos ingadozások voltak.

2015. márc. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Még mindig van ilyen? Nehogy beszedd, válts dokit, sőt, inkább menj el egy endokrinológushoz, aki megnézni a hormonértékeidet, és nem tüneti kezelést ad, hanem az okot segít megszüntetni. 4 évig szedtem fogamzásgátlót, utána 1 évig nem jött meg, nekem is homronnal akarták kezelni, de attól csak rosszabb lett a helyzet, mert az nem igazi menzeszt idézett elő, hanem csak egy kis méhnyálkahártyaleválást. Ami segített, az a hármas kezelés, de ez egyéntől függ, hogy kinek mi a baj, nálam PCOs volt, de ez sok más is lehet még.


Szóval dokiváltás, és endokrinológus! Ha Budapesten élsz, akkor mens mentis.

2015. márc. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Félelmetes, hogy nem büntetik az ilyen orvost még mindig!


A fogamzásgátló csak eltussolja a problémát!

Ki kell vizsgáltatni miért nem rendszeres a menstruációd, ezzel kell kezdeni, természetesen mellette megfelelően védekezni, ha még nem szeretnél babát.


Annyit már 15 évvel ezelőtt is tudtak, hogy fogamzásgátlót csak olyannak lehet felírni, akinek rendszeres a ciklusa! Visszafelé fejlődnek az orvosok vagy mi van itt??

Hú, most nagyon kibuktam!

2015. márc. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz. Beállítja a ciklusodat, amíg szeded. Utána pedig ugyanúgy, vagy méginkább nem leszel rendben, mint most.


Nem ártana tudni, hogy mi a rendszertelen ciklusod oka. PM alul-túlműködés, PCOS, IR, vagy csak sima sárgatest elégtelenség? Keress fel endokrinológust, ő biztosan segít. Magánrendelésen nem kell olyan sokat várni.


Vannak "alternatív" módszerek, ezeket akkor érdemes alkalmazni, ha már tudod, mi a gond. Addig felesleges vaktában lövöldözni.

2015. márc. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi lànyok a vàlaszokat. Fel fogok keresni egy màsik nőgyógyàszt, azért is tettem fel a kérdést,mert én sem értek vele egyet, de kivàncsi voltam màs véleményére is.
2015. márc. 19. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!