Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nagyon szeretnék kisbabát, de...

Nagyon szeretnék kisbabát, de annyira félek már így előre a szüléstől, hogy nem merem azt mondani a páromnak, hogy vágjunk bele?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnénk mind a ketten babát, de ahogy mesélik ismerőseim és amiket láttam videókon szülések annyira borzasztóan fájdalmasnak látszik, teljesen elrettent. Szégyellem magam emiatt nagyon. Tanácsolnátok valamit amivel eltudnám kergetni a félelmeimet?

2015. szept. 10. 13:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Jaj, és még azt kifelejtettem, hogy a 9 hónap is nagyon sokat segít ám! Ahogy benned nő az a csöppség, nagyon-nagyon felerősödik a kötődés, és a vágy, hogy már a kezedben tarthasd! A 9. hónap felé közeledve már egyéltalán nem problémázol azon, hogy valyon mennyire fog fájni, sokkal inkább be leszel sózva, hogy hadd menj már szülni és tarthatsd végre a kezedben a babádat!
2015. szept. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Olvasd el a Szüles, ahol en iranyitok c. könyvet. okat lehet tenni erte, hogy gyorsabb es könnyebb szüles legyen.
2015. szept. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
9: azért nem ez az általános szerencsére:) jó orvos lehetett.
2015. szept. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Valóban.

De az orvostól függetlenül is rémálom volt. A vajúdás az elejétől kezdve nem kis mensi görcs volt, hanem rögtön 8-9-es erősségű és egyből ötperces (magzatvízelfolyással indult a szülés és rá egy fél órára már rendszeres fájásaim voltak), de csak 9 óra múlva lett összefüggő..., addigra tágultam ki. A kitolást, ami 2 órát tartott se éreztem egy fikarcnyival se könnyebbnek. Az EDA nem hatott (kétszer szúrtak pedig).

A stoppolás (szintén 2 óra) alatt se borított el a boldogsághormon. 24 órát voltam az örzőben, vérátömlesztést kellett kapjak.


Szerintem nem fer azzal biztatni hogy sokaknak könnyű szülés adatik.

Inkább készüljön a rosszabbnál is rosszabbra és legfeljebb kellemesen csalódik ha könnyen megszül.

2015. szept. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
57%
Kedves utolsó! Sajnos a női test nem így működik. Ha a legrosszabbra számít olyan pszichikai nyomást tesz magára, hogy már ezért fog elakadni a szülés. A félelmeket fel kell oldani, mielőtt oda jut, csak így van esélye arra, hogy ne a saját maga által kreált elakadás miatt kerüljön bajba. Természetesen vannak fizikai jellegű problémák, amik vagy előjönnek vagy nem. De a szüléskor nagyon-nagyon sok minden fejben dől el. Ha a legrosszabb rémálomra számít, akkor jó eséllyel meg is teremti magának. Nagyon fontos a lelki felkészülés. Nem old meg minden lehetséges helyzetet, de sok rossz elkerülhető azzal, ha képes és tud lazítani, nem csak látszólag, hanem teljes odaadással!
2015. szept. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Jajj :) nagyon kedvesek vagytok komolyan :) nem gondoltam, hogy ennyi válasz érkezik :) Valóban így elolvasva ezeket, elképzeltem egy kis csöppséget, hogy milyen jó érzés lehet mikor először megpillantod a kis pofikáját, a kis törékeny apró testét mikor először megérintheted és hát igen bárhogy is legyen biztosan kárpótol a fájdalomért, hogy a gyermekednek adsz életet. Nem olyan haszontalan fájdalom mint pl a bokatörés (volt már benne részem) Köszönöm hogy elmondtátok a tapasztalataitokat :)
2015. szept. 11. 06:48
 17/20 anonim ***** válasza:
Keress olyan dokit akiben bízni tudsz. Én is rettegtem amíg nem találtam rá a mostani dokimra Mika Péterre. Most már nem Félek nagyon várom a babát. Ha Mika lesz velem szülésnél tudom hogy biztonságban leszünk.
2015. szept. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
jelentem, tegnap óta nem védekezünk :)
2015. szept. 14. 07:31
 19/20 anonim ***** válasza:
Akkor hadd kerdezzem meg, mikorra nem varod?:)
2015. szept. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
fúúú még szinte most múlt el az előző :D de olyan izgatott vagyok :D lenn voltunk ismerősökkel egy kávézóban :D és megkérdezték hogy iszunk e még valamit erre a párom annyit válaszolt hogy nem, megyünk mert eldöntöttük hogy gyereket fogunk csinálni :D mindenkinek kikerekedett a szeme olyan vicces volt :D
2015. szept. 14. 08:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!