Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Első babámat várom, most...

Első babámat várom, most vagyok 40hetes és 3napos. Miért félek annyira a szüléstől? Egyébként sem bírom a fájdalmat, és el sem tudom mondani mennyire félek. Miért van ez így?

Figyelt kérdés
Ráadásul a párom dolgozik és egyedül járok nst-re,és félek attól is h mi van ha az utcán folyik el a magzatvíz?Akkor mit csináljak?Én úgy terveztem a szülést ha megindulnak a fájások akkor otthon még van idő lezuhanyozni,hajat mosni készülődni stb.És csak olyan 5perces fájásokkal szeretnék bemenni.De ha az utcán elfolyik?Annyi ilyen félelmem van,nyugtassatok meg h minden rendben lesz,mert nagyon félek.Ráadásul most 100cm a haskörfogatom,van akinek ez kicsi/én sem vagyok nagy/de ha felülről én ránézek újabban az a félelmem h olyan kicsi és ebbe nem férhet bele egy gyerek!De ha tükörbe nézem oldalról akkor meg csodálkozok h mekkora nagy!Normális vagyok,vagyez már beteges?
2008. ápr. 11. 11:55
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Szia. Próbálj megnyugodni!!!! Azt a babád is megérzi, ha feszült ideges vagy. Nekem is az első szülésem lesz, szerintem természetes, hogy félünk az "ismeretlentől". Nincs barátnőd, akinek szülési élménye van? Ő biztos megtudna nyugtatni, hogy nem olyan "rémes", mint amit elképzelsz. A hasad méretével meg ne is foglalkozz. Ha az összes vizsgálatod eredménye jó, akkor biztos jó a babád mérete is. A sok "okossal" meg ne is foglalkozz.Fő a pozitív gondolkodás, és akkor minden rendben lesz.

Már nemsokára a karodban tarthatod a legcsodálatosabb kisembert a világon! Erre gondolj, és ne arra, hogy milyen rossz is történhet!

Üdv, egy 27 hetes kismami

2008. ápr. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Normalis vagy :)

Eloszor is: en is rettegek a szulestol. Van, aki stramm, es nincs benne felelem, hat en felek. Mind kulonbozoek vagyunk (szerencsere). Kerj EDA-t, nem muszaj vegigfetrengeni a kinoktol az egesz szulest. Nekem mat a tudat is segit, h lesz majd enyhules, ha nem birom.

Ha az utcan folyik el a vized (szerintem ez a ritkabbik, persze elofordul) hivj mentot. Nehogy elkezdj vezetni, vagy ilyenek. Majd a mento szepen bevisz.

Persze sokkal jobb lenne otthon osszekeszulni, de akkor sem kell felni, majd beviszik a cuccot utanad, es ott is zuhanyzas es "csinositas" van, mint tudod.

Es a pocakodrol: a sogonomnek 100egynehany volt a pocija, es 3 kilos babat szult.

Nyugodj meg, es szep szulest kivanok!

2008. ápr. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
18%

Szivem szerint írnék valami olyasmit is, hogy nem tudom, az iylen nők miért vágnak bele a terhességbe. nem csak jó oldala van, igen, szenvedéssel, fájdalommal, megalkuvással is jár. Járok terhestanfolyamra, mikor a filmen mutatták a méhlepényt, mindenki undorodott és öklendezett. Könyörgöm, ez mi vagyunk, a babánk, ez így természetes, miért kell ettől undorodni? És ha annyira félsz a fájdalomtól, ezt miért nem gondoldtad akkor végik, mikor terhes lettél? Ha mmeg már itt vagy, akkor ezen át kell esni, ha félsz ha nem, nem? És akkor már könnyebb lenne, ha nem félnél.

Én egyáltalán nem félek a szüléstől, sőt nagyon várom! Nagyon kiváncsi vagyok, milyen érzés életet adni egy magzatnak. Gyerekkorom óta erre vágyom és már csak 8 hét választ el a nagy élménytől!

Bocsánat, de kikivánkozott a véleményem ezen része is.

De természetesen normális az aggódás, a félelem, hisz megváltozik az életünk. A szülés azzal jár, hogy elfolyik a magzatvíz, ha az utcán, akkor az utcán, nincs mit ezen szégyellni. Ha közel laksz, ugyanúgy hazamehetsz, elkészülhetsz, de ha a kórház van közelebb, oda is besétállhatsz. Mentő nem feltétlen szükséges, taxi is megteszi, vagy egy ismerős. Nem fogsz 2 perc mulva megszülni, lehet onnan még 2 nap...

Szóval pármillióan túlestek már ezen, mi is túl fogunk. És igen, a pozitív gondolkodás nagyon fontos. A tested engedelmeskedik az agyadnak, és ha az agyad azt mondja, fájni fog, nem fogom kibírni, akkor úgy lesz. De ha azt mondod, hogy megszülöm a babám, akit annyira vártam, és milyen csodás lesz végre átölelni, az jobban hangzik, nem?

2008. ápr. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én örülök, hogy feltetted ezt a kérdést, már én is gondolkodtam, hogy felteszem, lássam más is fél a szüléstől? Mert nekem ne mondja senki, hogy első terhességnél nem fél, ha még egy kicsit is, minekutána nem tudod pontosan mi is fog történni veled/veletek/velünk. Nekem most már az a problémám, hogy 41 hetes is elmúltam és be kell feküdnöm, attól lassan már jobban rettegek mint magától a szüléstől. De valóban túl kell essünk rajta, viszont mindaddig amíg nem tartjuk kezünkbe a babánkat még azt sem tudjuk elképzelni, hogy ő milyen lesz, és azután az érzéseink, életünk milyen lesz. Szóval szerintem jogos a félsz és ez velejárója. A has mérete meg nem számít, mert nem mindenkinek egyformán helyezkedik el a méhe, sem a testünk nem egyforma. Az én pocim is nagy szerintem, és sokak szerint még az, de van aki szerint helyes és kicsi. Szóval ezzel ne foglalkozz. A baba biztos nem kicsi benne, és minden rendben azzal. Kitartást és könnyű szülést!!
2008. ápr. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Szia.

Teljesen felesleesen pánikolsz.Ráadásul a saját helyzeted rontod,mert a stressz,gátolja a tágulást.Nem szabad félni.Készülj fel,hogy fájni fog,kibírod.Ezen mindannyiunk túlesett.Sokkal nagyobb az eséjed,hogy fájásokkal indítasz.A szülések 1/3-ában indul a magzat víz elfolyással.Én 5 nappal hordtam túl a babám.A férjem 1 órányira dolgozik.Én is féltem,hogy az utcán indul be,de nem úgy történt,hanem hajnalban fájásokkal.+az elsö szülés nem zajlik le olyan gyorsan.Én 38 órát kinlódtam,mire a lányom megszüetett,pokolian fájt,de itt vagyok,és semmiért nem adnám.

Mégegyszer ne félj.

Könnyü szülést kívánok.

2008. ápr. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ahogy elfolyt a magzatviezm egybol 5 perces fajdalmaim voltak. Szerintem mostmar par napig ne setalj mert mar barmelyik percben elkezdoshet. En 10 napja szultem, es nem feltem elotte a szulestol, nem is maga a szules a rosszabb hanem a vajjudas. Nekem 11 orat tartott, de ahogy kijott a baba mar semmi sem faj. Konnyu szulest, es ne felj, mikor majd meglatod a babad azt fogod mondani hogy ezeknel a fajdalmaknal meg tobbet is elviselnel erte.
2008. ápr. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Próbálj meg pozitívan hozzáállni a dologhoz. Ne félig üres legyen a pohár, hanem félig teli! Ha értred mire gondolok. Amennyi energiát fordítasz az aggodalmaidra, inkább próbálj a szép dolgokra gondolni, hogy milyen jó lesz meglátni a babádat az ÉLETBEN, IGAZIBÓL! Mekkora élmény lesz. A fájásoktól meg ne félj! Több milliárd nő csinálta végig előtted, sőt van aki többször is vállalkozott rá, ugye... :) Viszont ha agyonstresszeled magad meg görcsölsz, akkor valóban nagyon rossz lesz, mert a udatalattiddal és a hozzáállásoddal igenis tudod vmilyen szinten befolyásolni a dolgokat!

2008. ápr. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!