Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha nem rendszeres a menszeszem...

Ha nem rendszeres a menszeszem, nem tudom mikor van peteérésem, mekkora a valószínűsége, hogy teherbe esek?

Figyelt kérdés

Az én történetem annyi, hogy 13 éve korom óta nem állt be a menszeszem. Ez annyit tesz, hogy van, hogy meg van 2 hétig, de van hogy 2 hónapig nincs. Rövidre próbálom fogni, de remélem érthető. Nőgyógyászhoz járok, egy éve felvetettem , hogy gyermeket szeretnénk vállalni a párommal hamarosan, mik az esélyeim?! Ő annyit mondott, hogy orvos és ha a papír a kezében van, tudunk tovább haladni. Na már most, elmentem dokihoz, ugyanis örökletesen mélyvénás trombózis hajlamom van.( 99.8 ) a papír ami már a kezembe van, azt még 18 évesen állapították meg. Most várom az eredményeket, március óta... Telefonálok rendszeresen, hogy van-e eredmény, de még mindig nincs! és részben bosszant, részben pedig el keserít, hogy ennyire nem foglalkoznak vele...! Mindezt azért írtam le, mert ennek a függvénye lesz , hogy a menszeszem beállítás idejére egy alacsony hormontartalmú gyógyszert szedhetek-e! Mert azt nem tettem még hozzá, hogy a betegségem miatt semmilyen hormontartalmú gyógyszert nem szedhetek, nem is szedtem sosem!( Már 16 évesen megállíptották ezt nálam.)

Esetleg más van/volt hasonló helyzetben?



2015. szept. 18. 07:11
 1/4 A kérdező kommentje:
elnézést! elírások! 13 éves korom óta, és ami le maradt az az h 24 éves vagyok
2015. szept. 18. 07:28
 2/4 anonim ***** válasza:
Mérd a hődet és ovuteszt.
2015. szept. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Miféle "alacsony hormontartalmú gyógyszert" akar szedetni veled a nőgyógyász?

Fogamzásgátlót?

Az soha a büdös életben nem fog helyretenni!

Endokrinológushoz menj!


Egyébként ha Leidenes vagy, az nem múlik el az idővel, felesleges újratesztelgetni.

2015. szept. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Énnis Leiden heterozigóta vagyok de a fogamzásgátlót örökre elfelejthetem azt mondta a nőgyógyász! Nekem 6 hét alatt lett meg az eredményem. Ja ráadásul terhesség alatt derült ki. 2012 óta nem menstruálok... De 2014 ben született egy kislányom teljesen spontán teherbeesés és sima kihordással. Igaz végig vérhígítót kaptam a Leiden miatt.
2015. szept. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!