Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tapasztalt hőmérőzők, melyik...

Tapasztalt hőmérőzők, melyik hő a valós?

Figyelt kérdés

Ez az első hónapom, hogy hőgörbét vezetek. Igyekszem mindig ugyanakkor (negyed 6-kor) mérni, már amennyire a két éves kisfiam ezt lehetővé teszi, de ritkán van éjjel ébredés (3 körül), néha ki kell mennem pisilni (szintén 3 körül), ezek befolyásolják vajon a hőt? Annyit tudni kell, hogy a kisfiamhoz nem kelek fel, csak átmászik a kiságyból közénk, simogatom, úgy alszik vissza, de nem kelek fel. A másik kérdésem az, hogy már több napja azt tapasztalom, hogy a negyed 6-os mérés, ami tényleg egyből ébredés után van, gyakorlatilag még szinte alszom, az a hő magasabb, mint egy kicsit későbbi hő, amikor még ugyan ágyban vagyok, de már fél órája ébren.

Nyilván akkor már nem kéne mérni, csak kíváncsiságból megnéztem. Most megy elvileg fel a hőm, kezdődik a luteális szakasz, a hajnali mérésem 36,84 volt, a kicsit későbbi csak 36,6. Digitálissal mérek, de nem csak a csipogásig. Amiatt izgulok, hogy vajon van-e ovum,. és félek, hogy ha a mérések nem jók, akkor ez nem is fog kiderülni. Köszi előre is!



#ébredés #hőmérőzés #hőgörbe vezetés
2015. szept. 20. 07:34
 1/5 Bella169 ***** válasza:
68%

Normàlis, hogy ébredésnél magasabb. Ez mindenkinél így van

A hajnali 3-as pisiles se gond, mert utànna több mint egy óràt fekszel.

Viszont egy jó tanács. Hőmérözèshez nek hasznàlunk dig lázmérőt. Nem kegbizhato anjyira. Higanyossal érdemes mérni min 5 percig szàjba.

2015. szept. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Ez érdekes számomra, mert azt olvastam, hogy napközben az aktivitástól függően okkal magasabb a hő, mint a hajnali.

Egyelőre csak digitális mérőm van. Higanyos hőméről már nem lehet kapni, ugye? Vagy van valami alternatívája?

2015. szept. 20. 08:14
 3/5 Bella169 ***** válasza:
100%
Van alternatívája, ami ugyan úgy néz ki mint a higanyos, csak nem higany hanem valami más van benne, de nem tudom megmondani mi. Patikában lehet kapni. Nem tudom, hogy kell kérni, mi a pontos neve, de szerintem ha mondod, hogy ne digi lázmérőt szeretnél akkor tudni fogják.
2015. szept. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem van mind a kettő hőmérőm és a digitális hőmérő ugyan úgy megbízható mint a higanyos.A digivel csipogásik mérem hüvelyben,higanyossal 5 percig hüvelyben és ugyan azt az eredményt mutatja mind a kettő...
2015. szept. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Galliumos hőmérő van a higanyos helyett.
2015. szept. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!