Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Gondolkodunk a 3. gyermek...

Gondolkodunk a 3. gyermek vállalásán. Ki- miért vállalt, vagy nem vállalt 3. -at?

Figyelt kérdés

Csak szempontokat várok. A végső döntés úgyis a miénk. Anyagilag befér, lányunk még nincs- hátha... De ha fiú lenne akkor is rajonganánk érte- mint a másik kettőért...

csak a segítő nagyszülővel állunk hadilábon... de eddig is megoldottuk, a kettő és a három között nincs nagy különbség- jól gondolom?


2015. szept. 22. 09:08
 1/8 anonim ***** válasza:
28%

Most őszintén: minek annyi gyerek erre a szar világra?

Nézzetek magatokba, és fogalmazzátok meg, hogy miért akarnátok 3. gyereket. Azért, mert látjátok az értelmét a gyerekszülésnek, vagy azért, mert ezzel kielégítitek a saját igényeiteket? Nem mindegy. Én az utóbbira tippelnék az alapján, hogy "lányunk még nincs- hátha".


Ha anyagilag befér, akkor inkább a másik 2 gyereket lássátok el megfelelően, mert annyi bőven elég.

2015. szept. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi amugyis harmat akartunk, bevallaltuk. Anyagilag belefer, persze mimdenki azzal jon, hogy milyen jo lesz, meg tobb penz marad majd a 3 gyerek utan. Mi nem emiatt vallaltuk, matr azelott harmat akartunk, hogy barmifele csaladi kedvezmenyek jartak volna. Tehat nem a penz volt az elsodleges szempont. Nalunk minden gyerek kozott kb 2,5 ev van, illetve lesz, mert a harmadikkal most vagyok terhes, aprilisra varjuk. Lanyaink vannak, nyilvan remenykedunk, hogy fiu, de nyilvan a lanynak is ugyanugy orulunk. Az en szuleim 220 km-re vannak, anyosomek 1200-ra, de amig itt laktak a szomszedban akkor is szartak rank, tehat nalunk a nagyszulok segitsege se szempont, eddig is mindig megolottunk mindent egyedul, vagy idonkent a szomszedok segitsegevel, szeremcsere remek kozossegunk van itt. En bizom benne, hogy meg tudunk birkozni ezzel is, a lanyok nagyon okos ugyes gyerekek mar most, ha kell onalloan jatszanak, ezzel nem lesz gond, be fogom oket vonni amennyire lehet. Szerintem csak az elso par hetet kell tulelni, nekem a masodiknal is mar nagyon gyorsan ment a normal kerekvagasba razodas, hiszen egyszer mar vegigcsinaltuk. Sokadjara konnyebb, mert mi mimdent az akkor legnagyobb lanyunkhoz igazitottunk, igy a kicsi napirendjet is, hiszen a nagynal volt fontos az allandosag, a kicsi pedig par het alatt megszokta. Pont igy fogom csinalni a harmadikkal is. Annyi a kulonbseg, hogy a legnagyobb azota ovis, tehat o ott lesz, mi meg harmasban itthon.
2015. szept. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Amikor a férjem megkérte a kezemet, rögtön a gyerekekről is beszélni kezdtünk. Mindketten azt mondtuk, hogy nagyon jó lenne, ha összejönne a három, esetleg négy.


34 évesen szültem a harmadikat, és a korunk meg az egészségi állapot (nehéz, problémás terhességek, császárok) miatt úgy döntöttünk, hogy tervezetten nem lesz negyedik.


Amit nem tudok elfogadni, az pont az, hogy valaki egy bizonyos nemű gyermekre vágyik, és azért akar még egy gyereket. Ettől a világból ki tudok rohanni. Aki gyermeket akar, annak ne legyenek megkötései, hogy fiú legyen, lány legyen, szőke legyen, barna legyen... na, ha nem az lesz, ugyanúgy szeretjük ám, de azért titokban csalódottak leszünk... hát nem. A gyermek Isten ajándéka, és Ő tudja, hogy kit miért szán fiúnak vagy lánynak erre a világra.


Nálunk három kisfiú van. Rühellem, mikor az utca okoska emberei sajnálkozva néznek, és mondják, hogy "oh, nem jött össze a kislány?" Mikor mondom, hogy nemektől függetlenül vállaltuk a hármat, el sem hiszik!

S ezért én sajnálom őket. :)


Amúgy meg de, kettő és három között óriási a különbség, minden téren.

2015. szept. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Egyetértek utolsó. Mikor bevállaltuk a harmadikat, akkor már volt egy fiam és lányom, de 3 gyerekről volt szó, így bevállaltuk. Az első kettő között 1 év van, ők most 5 és 4 évesek, a harmadik pedig másfél éves. Azért annyira nem egyszerű, mert a lányom még mindig elég hisztis, a legkisebb meg most megy a dackorszakba, de csak rájuk nézek és tudom, hogy nem bántam meg őket:)
2015. szept. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Hármas: és mért írtad hogy kettő meg három gyerek között óriási a különbség? Mire értetted?
2015. szept. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%

Mi is gondolkodtunk a 3. gyerek vállalásán. Anyagilag nem lenne gond, viszont az én bajom hogy a férjemen kívül nincs segítségünk, egyáltalán. (szüleim meghaltak, párom szülei 240 km-re) A kicsi most 15 hónapos és már alig várom hogy átaludja ő is az éjszakákat, nagyobb legyen és ne vegyen mindent a szájába ezért kicsit lazább legyen vele is stb.

Most mindent megint elölről kezdeni még egy picivel nem tudom van-e erőm hozzá. Nem beszélve a betegségekről, a kicsi most átesik a nagy mellett több betegségen, egy újszülöttel ilyen szempontból is elölről kéne kezdeni mindent, lehet úgy már dolgozni sem tudnék 3 gyerek mellett, mivel nem nagyon lenne kire bízni őket.

Nem tudom, ha anyukám itt lenne a közelben lehet hogy belevágnék, ha nem is most, de 2-3 év múlva :-(

2015. szept. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%

Nekunk ez a 4. probalkozos honapunk , 3. baba lesz. Van mar 2 kisfiunk.

Mar az elso randin megbeszeltuk,hogy 3 gyermekunk lesz. Ferjem vallalna 4. is de en nem szeretnek 3 gyereknel tobbet.

Nekunk anyagiak rendben. Segitsegem nincs pedig 3 hazzal arrebb laknak a szuleim. A fiukat kulfoldon szultem, sosem volt segitsegem megis teljesen jol megoldottam-megoldottunk ketten a ferjemmel. En sem tartok ettol. Nekem mindket fiam ovis mar amugy igy nem lesz olyan kicsi a korkulonbseg de eddig az anagyi felteteleket kellett megteremteni ( aprilis ota elunk sajat hazban, nincs hitelunk).

2015. szept. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Engem is érdekelne, hogy mi a különbség 2 és 3 gyerek között...

Leszámítva, hogy egy gyerek:)

2015. szept. 23. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!