Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A közeljövőben gyermeket...

A közeljövőben gyermeket szeretnénk, miket tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Gondolom tapasztaltabbaknak vannak jó tanácsaik, hogy már most mikre kell odafigyelnem, pl. életmód, vitaminok, pénzgyűjtés, stb.. stb.. vagy olyan dolgok hogy ti miket csináltatok volna másképp, ha tudtatok volna róla.. stb.. egyfajta felkészülési időszakot szeretnék elindítani. Köszönöm!

2015. szept. 22. 10:52
1 2
 1/16 Bella169 ***** válasza:
81%

Én elkezdtem szedni a terhesvitamint, már mikor terveztük, hogy a vitaminraktáraimat feltöltsem (nem hiszem, hogy a sok génkezelt meg kamionokban gázon érlelt zöldség, gyümölcsben elegendő vitamin van)

Étkezésnél a változatos étkezésre törekedtem. Ételeket csak azután hagytam el, hogy megtudtam várandós vagyok. (aprómagvas gyümik, mogyoró, diófélék ...stb)

Hőmérőztem, hogy lássam, hogyan alakul a ciklusom.

Ittam cickafark és palástfű teát. (Ezek sokat javítottak a ciklusaimon)

2015. szept. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk volt felkészülési időszak korábbi hormonális problémáim miatt. Mi ezeket csináltuk:

- egészségesen ettünk (fehér liszt, fehér cukor, krumpli, tejtermékmentesen, viszont sok gyümölcsöt, zöldséget)

- heti 2-3x sportoltunk, amiből 1 jóga itthon, jó ilyenkor átmozgatni az alhasat, a nőknek segít rendberakni a hormonokat a hastánc, arwen torna, aviva torna, ha valakinél esetleg nem lenne rendben

- vitaminok: van egy természetes alapanyagokból összeállított vitamin, amit kondis oldalról lehet rendelni, így nem csak a legkisebb napi minimum mennyiség van benne, ezt szedtük mindketten, aztán 4 hónappal az első babatervezős hónap előtt én átálltam a Hipp Natalra

- nagyon fontos, ha nem a legfontosabb ilyenkor a stresszmentesség, a leendő anyuka boldogsága, ez közvetlen összefüggésben áll azzal, hogy a hormonjaid rendben legyenek, Nyilván minden stresszt nehéz kiküszöbölni, én emiatt rendszeresen relaxálni kezdtem

- kivizsgálás: ha barnázás rendszeresen előfordul a ciklusod során, rendszertelen a ciklusod, vagy túl hosszú, akkor érdemes 3. és 21. napi hormonsort, valamint terheléses cukorvizsgálatot végeztetni, ha nagyon erős, darabos a vérzés, és nagyon görcsölsz az arra utalhat, hogy sok nehézfém van a szervezetdben, ekkor nem árt egy méregtelenítő kúrát beiktatni még a babatervezős hónap előtt

- pénzgyűjtés: 6 havi költségeiteket fedező félretett pénz+babakelengyepénz+ha akarsz fogadott orvost, vagy bármi mást, akkor arra félretett pénz jól tud jönni


Lélekben készülhetsz könyvek olvasásával (pl. Lelki köldökzsinór, ez a magzati érzékelésről szól, szerintem érdekes), elképzelheted, hogy lesz a babaszoba, olvashatsz nevelési irányzatokról (kötődő nevelés, Suttogó módszer, stb., ezekből lehet ötleteket meríteni majd, de mindig kritikus szemmel olvass mindent).


- szenvedélybetegségeket féltretenni, elhagyni: cigiről is el kezdhetsz leszokni, ha esetleg dohányzol, a koktélozást, sörözést, borozást pedig most kell még kiélvezni


- sok közös program a pároddal, ez segít a lelki felkészülésben, egymásra hangolódásban


- nagy séták a természetben, eü szempontból nagyon jó, és a lelki felkészülést is segíti

2015. szept. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A menstruációm változott az évek során, most olyan, hogy mielőtt megjön pár napig pecsétel, majd mikor megindul nagyon görcsölök (ez mindig is így volt), régen sok volt a vérzésem, ma már egyáltalán nem sok, nem tudom mi lenne a normális. Az első 1-2 napon van több a 3. napra már nincs sok, és a 4. napon már szinte nincs is, de néha még a 6. napig szokott jönni egy nagyobb löket és ennyi.
2015. szept. 22. 14:19
 4/16 A kérdező kommentje:
A másik gond, hogy jelenleg nincs nőgyógyászom... azért csak kéne még szülés előtt elmenni egy rákszűrésre a választotthoz, nem? Hogy ne csak úgy beessek. Vagy ez nem számít?
2015. szept. 22. 23:14
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha nem voltál az utóbbi egy évben rákszűrésen, akkor amúgy sem árt elmenni.


A pecsételés miatt én megnézetném a hormonokat (elsősorban a progeszteront, és a TSH-t, T4-et).

2015. szept. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy egyálttalán nem biztos, hogy bármi gond van, sokan esnek teherbe még rendszertelen ciklus mellett is, de a felkészülési időszakról kérdeztél, és abban ez is benne lehet:) ráadásul ezzel nagyon jó tisztában lenni, mert segít, hogy megmaradjon a baba.
2015. szept. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképp menj el először dokihoz, és mondd, hogy babára készültök a pároddal. Ő tudni fogja, hogy milyen vizsgálatok szükségesek. Ez így neked is jó, mert megnyugodhatsz, hogy a tested készen áll, vagy ha van valami probléma, akkor azt időben tudjátok orvosolni, és nem kell hónapokig bámulni csalódottan az egycsíkos teszteket.

A terhesvitamin szedésének elkezdését én is javaslom, én már 3-4 hónappal korábban elkezdtem szedni (ennyi kell a megfelelő folsavszint eléréséhez), ami azon túl is klassz dolog, hogy a babavárásra készít - kiegyensúlyozottabb leszel, szép erős és egészséges lesz tőle a hajad, körmöd, bőröd stb.. Ajánlom a DM saját márkás vitaminját, mert kategóriákkal olcsóbb, mint a többi hasonló készítmény (900 Ft 3 havi adag), és a hatóanyag-tartalma nagyon jó (még jódot is tartalmaz, ami fontos főleg a magyar kismamáknak, és akár segíthet is az esetleges pajzsmirigy alulműködési problémákon). Emellett a párod is szedhet multivitamint, hisz neki is ugyanúgy készülnie kellene. :)


Ami nálunk még fontos volt a "test felkészítése" mellett, az az, hogy sokat beszélgessünk a férjemmel a saját kapcsolatunkról, arról, hogy milyen hatással lehet ránk egy kis csöppség, milyen potenciális nehézségek merülhetnek fel, mire számíthatunk kettőnket illetően is - így talán könnyebben vesszük az akadályokat. Hihetetlenül megváltoztatja egy baba a párkapcsolat minőségét ilyen-olyan irányba, ami persze természetes, de nem mindig jó. A leendő kismamák java folyamatosan kutakodik, mindenről szeretne mindent tudni, olvas, információt gyűjt, kizárólag sajátjaként kezeli a terhességét, míg a kispapák ülnek a popójukon, és várják, hogy növekedjen a pocak. :) Ez is természetes szerintem, hisz a mi testünkről van szó, nekünk kell babavárás alatt is a leginkább odafigyelni mindenre, de ettől függetlenül az apukának is részesévé kell válnia ennek a folyamatnak, nem csak szemlélőjévé. Szerintem legalábbis. :) És ez azért is fontos, hogy egyrészt apuka ne érezze úgy, hogy tőle függetlenül történnek a dolgok, hanem azért is, mert amikor már a karodban ringathatod a picit, talán könnyebb lesz osztozni a feladatokon, és kvázi egyenrangú szülei lehettek a babátoknak (nem pedig "feladat felelős" és "szemlélő").


És végül: készítsd fel a lelked arra, hogy nem biztos, hogy rögtön elsőre összejön (bár szorítok nagyon, hogy így legyen), ne csinálj túl hamar teszteket, mert sok lehet a csalódás, és próbáld meg a lehető legnagyobb türelemre koncentrálni magad, magatokat. Talán ez a legnehezebb... és ne húzd fel magad, ha már a századik ember mondja azt, hogy "ne görcsölj, azért nem jön össze". :)


Hát, szorítok nagyon neked, nektek, szép és klassz dologra készültök. :)

2015. szept. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
A pecsételést azt a sötétbarna foltokra értem, ami egyre erősebb, míg végül megjön. Valaki azt mondta nekem, hogy ez a normális.
2015. szept. 23. 13:00
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
1 napig még igen, ha több nap kell, mire beindul a vérzés, az már utalhat progeszteronhiányra és/vagy pajzsmirigyproblémára.
2015. szept. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Egy megbízható nőgyógyász már előtte jó lenne, csinálna rákszűrést (hogy ne terhesen kelljen) esetleg kérne egy vérvételt, amiből tudna következtetni arra, hogy minden rendben van-e. És terhesvitamint is ennek tükrében tudna ajánlani. Dohányzás és alkohol neked tiltólistára, és az a legideálisabb, ha a párod is mellőzi.

Nekem elég jól sikerült az életmód váltás, igyekszem egészségesebben táplálkozni, mint korábban.Fogytam is 10 kg-ot, mert tornázom is itthon. A torna egyébként jót tett a ciklusommal is. :-) Hajrá!!

2015. szept. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!