Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vannak akik az első éles...

Vannak akik az első éles "próbálkozás" előtt már nem úgy védekeztek, ahogy azelőtt?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy még nem akartak azonnal belevágni, ezért átálltak mondjuk megszakításra, naptármódszerre vagy hasonlók. Csak kíváncsiságból kérdezem.
2015. szept. 22. 13:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
41%
Én ezt soha nem értettem. Ha nem akarok gyereket védekezek. Ha akarok, akkor teszek érte. Az ilyen vagy igen, vagy nem, vagy nem tudom, vagyizé.. ennek mi értelme? Egy ember életéért vállal felelősséget a szülő, akkor vegye is komolyan, szerintem!
2015. szept. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
48%
Mi a fogamzásgátló abbahagyása után (3 hónapot vártunk) megszakítással védekeztünk. Nem csúszott be a baba, a 2. "éles hónap" járt sikerrel.
2015. szept. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Biztos vannak, e nálunk ugy volt ,hogy amíg nem akartunk babát addig rendesen védekeztünk mint előtte, amikor szerettünk volna akkor meg nem védekeztünk. nagyon hamar megfogantak a babák.
2015. szept. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Természetesen ha abban a 3 hónapban terhes lettem volna, akkor sem lett volna semmi gond, hiszen nem véletlenül hagytam abba a fogamzásgátlót. Mióta megszületett a fiam, nagyon vigyázunk újra, mert nem akarunk 2. gyereket.
2015. szept. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Szia! Mi a megszakításos módszert használtuk mindig, nem 100%-os, de minket nem zavar ha "besikerül" egy gyerek, várjuk szeretettel. De mindig csak akkor estem teherbe amikor konkrétan akartuk is, mind kétszer 2 hónap alatt fogantak meg a gyerekek.
2015. szept. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi amolyan naptármódszerfélével nemvédekeztünk, a vélt ovuláció környéki napokat kihagytuk, amúgy meg rendesen. Azért így, mert konkrétan nem volt kimondva, hogy babát akarunk, csak az, hogy ha akar, jöhet. Ez tkp. csak játék a szavakkal. Nyilván felnőtt emberek tudják, hogy ha védekezés nélkül szexelnek, akkor előbb utóbb baba lesz belőle. De jó, hogy így történt, mert legalább nem volt idő és lehetőség rágörcsölni. Nem csináltam 50 tonna ovu meg HCG tesztet, nem számoltam DPO-t, nem töltöttem fel ide a negatív tesztjeimet, hogy más is képzeljen rá második csíkot.
2015. szept. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Utolsó! Nálatok ezzel a módszerrel mikor jött össze? :) Utolsó előtti! Nálunk is megszakítás van, nem lettem terhes mellette, remélem nem azért mert gondok vannak nálunk...
2015. szept. 22. 14:35
 8/21 anonim ***** válasza:

Mi nem szeretjük a gumit, de le kellett állnom a fogamzásgátlóról, és nem szedhettem. Ameddig nem akartunk, addig maradt a gumi, amikor már nem lett volna gond, és szerettünk is volna, de várni kellett még, akkor váltottunk arra, hogy a gumit a felénél húztuk fel csak, ami lényegében ugyanúgy megszakításosnak számít, és ezt is még kiegészítettük a naptármódszerrel.


Én megértem a megszakításos tábort is, mert tényleg van olyan élethelyzet, amikor már vágyik rá az ember, de még vár egy kicsit ideálisabb körülményekre, de azért reménykedik, hogy hátha összejön, vagy tényleg nem jó neki a többi fogamzásgátló módszer (hormonálisat nekem pl. semmilyet nem lehet, pharmatexben nem bízom, így maradt a gumi, de az meg elvesz az élvezetből).


De megszakítást szerintem is csak akkor szabad, ha nem gond, ha becsúszik.

2015. szept. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
52%
Ja, és nekünk is elsőre összejött az első éles hónapban, pedig korábban volt pcosom is.
2015. szept. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. A 3. hónapban volt egy extra peteérésem a hónap végén, akkor összejött a babó :) Már amennyire rekonstruálható, hogy mi történt.
2015. szept. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!