Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Prolaktin és tsh értékek,...

Prolaktin és tsh értékek, tényleg jók ezek?

Figyelt kérdés
A prolaktinom a felső határértéket súrolja,a tsh 2.5.Közel 2éve várunk a kistestvérre,az orvosom szerint az értékeim jók.Van valakinek ezzel kapcsolatban más tapasztalata?köszönöm
2015. okt. 22. 14:00
 1/9 A kérdező kommentje:
Minden egyébb más vizsgálaton is már voltunk,nem találtak semmit.
2015. okt. 22. 14:01
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Miért nem bízol az orvosodban?
2015. okt. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem, a tsh nagyon nem jo, 1-2 kozott kene lennie, es inkabb 1-hez kozelebb. Erre egy normalis endokrinologus, (mert a nogyogyasz ehhez nem ert, mert o csak azt latja, hogy oooo, boven hatarerteken belul van, nem kell vele foglalkozni) mar boven gyogyszert ad! Prolaktin se normalis, ha a felso hataerteket surolja, ezek boven elegsegesek ahhoz, hogy meggatoljak a babasodast, de etek utan szinte biztos vagyok benne, hogy IR-ed is lehet. Terheleses cukor inzulin verveteled nem volt veletlenul?
2015. okt. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem jó! Babához a tsh-nak illik 2 alatt lenni, de inkább 1,5 körül. Hiába, hogy az általanos határérték 4 körül van, 2,5-re én már Letroxot kaptam a babatervezés miatt. A prolaktinra ugyanez igaz, ha felső határérték közeli, biztos, hogy akadályozza, hogy jöjjön a baba! Nemrég volt egy kérdés felső határérték közeli prolaktinnal, ő kapott rá gyógyszert - szerintem nagyon helyesen. Keress egy jó endokrinológust!


26+6 hkm

2015. okt. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat!A megérzésem nekem azt súgja,hogy más orvos véleményét is ki kell kérnem.Nem volt terheléses vizsgálatom soha.

Röviden:háromszor könnyen illetve nem tervezetten jött a baba,aztán utána már 1.5év után sikerült a kislányom.Ezért is áll hozzá az orvosom úgy,hogy "nem lehet nàlam semmi gond".

2015. okt. 22. 14:14
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A TSH-m 2,3 volt, vittem az eredményt a nődokinak, mondja, hogy teljesen jó. Elmentem magán endokrinológushoz, az is azt mondta, hogy teljesen jó, erre ő nem ad nekem gyógyszert... El voltam keseredve, mert itt meg mindenhol azt olvastam, hogy teherbeeséshez magas. Aztan keresgéltem neten, hogy mivel lehet kicsit lejjebb vinni és találtam a Pajzskomplex vitamint. Gondoltam, ha következő ciklusban megjön, akkor megveszem és elkezdem szedni. Nemvárt előtti éjjel elkezdtem vérezni, nah gondoltam megjön, másnap reggel meg is vettem a Pajzskomplexet, de délután vettem észre, hogy cska egy kis barnázás, nem jött meg. Kiváncsiságból csináltam egy tesztet, ami full pozi lett. Másnap visszavittem a Pajzskomplexet és becseréltem terhesvitaminra :) 12 hetesen a biztonság kedvéért megnézettem a pajzsmirigyemet is, 1,7 volt, szóval normalizálódott kicsit. Nem tudom, hogy a terhességtől, vagy a Femibiontól (amiben van jód). Szóval csak annyit akarok mondani, hogy egyáltalán nem biztos, hogy nem eshetsz teherbe ennyivel. Egy barátnőmnek is 2,7 volt, 3. hónapban sikerült a baba.
2015. okt. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hat persze, en is nem tervezetten, megszakitassal lettem terhes elsore, majd szules utan kiderult, mikor a masodik meg az istennek nem akart osszejonni, hogy pcos, IR-es vagy. A pm-el es a prolatinnal hal istennek nalam nem volt gond, de az Ir eleg volt, hogy meg ciklusom se legyen, nemhogy baba. Megfelelo kezelessel 6 honap alatt terhes lettem, a kezelest a szules utan is folytattam, es harmadik baba gyakorlatilag a 2.honapban megfogant, pedig akkor meg csak ugy voltunk vele, hogy nem vedekezunk, meglatjuk mi lesz, semmi idozites, szamolgatas. Szoval sajnos igenis, lehetnek problemak! Neked akkor ez vegulis az otodik gyereked lenne? Vagy volt vesztesed? Mert az is arra utalna, hogy attol meg hogy teherbe sikerult esni, es megse tudtad kihordani, lehet\lehetett valami baj!
2015. okt. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Pont most vagyok túl egy részletes pajzsmirigy vizsgálatom. 3,6 lett a TSH-m. Nőgyógyászom szerint rendben. Nem nyugodtam bele, elmentem endokrinológushoz. Vizsgálat, és egy kontroll vérvétel után felírt rá egyhe hormon kiegészítést. Nagyon jó orvost sikerült kifognom. MINDEN eredményem végig kérdeztem, olyan türelmes volt:)


Nekem a prolaktinom jó lett. Viszont a nőgyógyászom a Premens tablettát ajánlotta. Rákérdeztem az endós dokinál is. Mondtam, hogy ártani nem árt, de mivel nekem rendben van a prolaktinom, ezért feleslegesnek tartja. Ez egy vénynélküli, gyógynövény alapú gyógyszer, és állítólag úgy segíti elő a teherbe esést, hogy csökkenti az esetleges magas prolaktin szintet, ami gátolhatja a teherbe esést.


Én azt ajánlom neked keress fel egy jó endokrinológust, mert szerintem is kezelni kellene a TSH-dat, illetve elképzelhető, hogy a prolaktinodat is. Ha más nem, lehet neked is ezt a tablettát fogja ajánlani.

2015. okt. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat közben nem jártam erre.

Azóta normalizálódott a hormonértékem(mindegyik tul képpen).Tsh-m 1.8 lett a prolaktinom is az alsó határhoz közelit.Szelént és Barátcserjét szedtem rá.

3 gyermekem született 4 várandósàgból.

2016. okt. 13. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!