Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Decemberben szeretnénk belekez...

Decemberben szeretnénk belekezdeni párommal a baba projectbe. Már most elkezdtem szedni a folsavat. Decembertől már szedjek terhesvitamint, vagy elég ha terhes leszek? Terhesvitaminok közül melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Melyik az amelyik kevésbé hizlal / illetve kevésbé növeli meg az étvágyat?
2015. okt. 29. 09:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyugodtan szedheted, fogd fel multivitaminnak. Én a Femibionra szavazok, de nem olcsó, én azt szedtem (szerencsére hamar sikerült). Sok sikert a babához! :)
2015. okt. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A folsavat nagyon okosan teszed! Én 3 mg-osat szedtem belőle, felírták receptre. A terhesvitaminban ennél sokkal kevesebb van (800 mikrogramm pl. az enyémben). Pozi teszt előtt én a petére és a nyálkahártyára koncentráltam, ezért folyamatosan szedtem D vitamint (2000 NE), ovuig pedig E vitamint. Pozi teszt után Gravidára váltottam.


Az étvágy/hízás dolog szerintem sokkal inkább egyéni dolog, mint vitamin függvénye. Semmiféle étvágynövekedést nem tapasztaltam, kb. 3 kiló 'hízásnál' tartok a harmadik trimeszter elején. Tegnap mérték a babát, picivel 1 kiló fölött van ő is.


27+6 hkm

2015. okt. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Folsav felszívódásához szükség van B12 vitaminra is, bár ha nem vagy vega, akkor ez nem gond. Szerintem már most nyugodtan szedheted a kismama vitamint, én a Hipp Natalt ittam, erről írtak még jókat a Femibionon kívűl, ami tényleg nem olcsó. Nekem bejött, hogy a Hipp Natal gyümölcskoncentrátum tulajdonképpen olyan, mintha egy kis adag multivitamint innál, és jó eséllyel majd a terhesség elején is fogod tudni folytatni, mert nem hányod ki, mint sokan a Gravidát, Elevitet (femibionról még csak egyszer olvastam, hogy valakinek az is kijött).


Annyi, hogy decembertől már szedheted a plusz folsavat a Hipp Natal mellé, mert 800 mikrogrammnyi kell belőle, a Hippben meg csak 400 van.


Mindben van amúgy B6 és B12 vitamin, ezek növelik az étvágyat, illetve majd a magnéziumot is B6 vitaminnal szokták együtt szedni a felszívódása miatt, tehát még az is pluszban rátehet, de a Gravidában, Elevitben hatalmas a vitaminmennyiség, nem is csoda, hogy annyian rosszul lesznek tőle, főleg, hogy egyszerre szedik be az összeset, hiszen egyben van a tablettában. Elosztva sokkal jobb.


Nekem a Hipp Natal úgy jött be, hogy napközben iszom, és a magnéziumot is a B6 vitamin miatt napközben szoktam külön bevenni a Hipptől min. 2 órával később, mert azt vettem észre, hogy ha este szedem be, akkor hajnalban nagyon durván éhes leszek, és nekiálltam éjjel enni, ami ugyebár nem a legjobb.


56 kilóról kezdtem, most 23 hetesen vagyok 59, végig úgy szedtem a vitamint, ahogy leírtam, most 1 hónapja már nem szedek külön folsavat, viszont több magnéziumot szedek, amivel több B6-ot is. Nem híztam sehová, csak a hasam nőtt, a csípőnadrágjaim mind rámjönnek, de ez egyrészt alkati kérdés, másrészt az étrendedtől függ. Önmagában a vitaminoktól nem fogsz hízni, de figyelj a sok folyadékra, zöldségre, gyümölcsre, teljes kiőrlésű gabonára, halra, hogy az legyen meg, és akkor nem lesz gond.


Sok sikert!

2015. okt. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem a nőgyógyász azt javasolta, hogy csak folsavat szedjek, a babavitamint pedig onnantól, hogy kiderül a terhesség.

Háziorvos a Gravidát javasolta, én azt szedtem előtte és most is.


A hízlalás pedig hülyeség. Nem a vitamin hízlal, hanem az, ha sokat eszel. A vitaminok növelhetik az étvágyadat, de ez teljesen egyedi. Nálam nem okozott ilyesmit, pedig elég molett vagyok.

2015. okt. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!