Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pajzsmirigy alulműködéssel...

Pajzsmirigy alulműködéssel teherbeesés?

Figyelt kérdés
Pajzsmirigy túlműködéssel kezdődött, januárban 0,02 tsh-ról indultam, a dokim túladagolta a gyógyszert (Metothyrin), másfél hónappal ezelőtt 33 volt a tsh-m, áttértem Propycil-re gyermekvállalás miatt, nagyon jó lenne minél hamarabb elkezdeni a gyerek gyártást (mivel általában az sem sikerül az első hónapokban), egyéb egészségügyi gondok miatt. Most nem tudom mennyi a tsh, de feltehetően jobb a múltkorinál, mivel ehhez igazították az adagot. Próbálkozzunk most? Mi baja lehet belőle a magzatnak, ha magas tsh-val esem teherbe?

2015. nov. 2. 13:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Vetélés lehet következménye, inkább várd meg, míg beállítják, a 33 nem a "picit sok" kategória, babához konkrétan 2 alatti a jó tsh. Szerintem ne kockáztass.
2015. nov. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor megnézetem magán laborban, hátha már lejjebb ment. Ha van valakinek tapasztalata továbbra is várom. Köszönöm szépen!
2015. nov. 2. 14:28
 3/8 anonim ***** válasza:

Én skypeos konzultációra jártam egy hormonszakértőhöz, akit itt ajánlott egy anyuka, aki szintén pajzsmirigygondokkal küzdött, és babát szeretett volna, csak neki túl-, nekem pedig alulműködésem volt. Az akciózós hónap előtt 4 hónappal derült ki az alulműködés (igaz, csak 4,2-es), ehhez nekem elég volt egy szigorúbb életmódváltoztatás, és sikerült rögtön a baba, a 6. héten viszont 4 lett a TSH-m, onnantól szedtem az említett hormonszakértő tanácsára természetes jódkészítményt (a korábban orvos által felírt gyógyszernél hetekig szenvedtem a mellékhatásaitól), illetve mellé szelént, és szépen lentebb is vitte határérték alá a TSH-m, és a babámmal is minden rendben halad:) Ha érdekel az elérhetősége, megírom priviben.


Mindenesetre én ennyire magas TSH-val biztos, hogy nem próbálkoznék, még a 4-esre is azt mondják, hogy 3 hónapot várni kell, mire beáll rendesen. Addig nagyon ajánlom az aviva tornát, ami rengeteget segít abban, hogy helyreálljon a hormonműködésed.

2015. nov. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3 Köszönöm szépen ha elküldöd az elérhetőségét az illetőnek. Egyébként én úgy tudom, hogy ha normál az érték, akkor semmi akadálya a terhességnek.
2015. nov. 2. 14:44
 5/8 A kérdező kommentje:
Jódot és jódtartalmú ételt sem fogyaszthatok egyébként, mert nekem lényegében túlműködésem van, csak a gyógyszerezésemet rontották el, emiatt csapott át alulműködésbe.
2015. nov. 2. 14:45
 6/8 anonim ***** válasza:

A magas TSH vetélést okozhat, ekkora értékkel még ne kockáztassatok szerintem. Nekem autoimmunkodik :) a pajzsmirigyem, a terhességem alatt már azon gondolkoztam, hogy veszek egy sátrat, és azzal beköltözöm az orvosomhoz, annyit kellett mászkálnom miatta.


A terhesség is kihat rá, úgyhogy egy vizsgálatot mindenképp iktass be, mielőtt belevágtok szerintem. Ekkora értékkel egyébként a ciklusod sem lehet százas, tehát a teherbeesés esélye is kicsi szerintem.


Nekem mikor a terhességem alatt felment 6,5 körülre, az orvosom már sipítozott (na meg mi is:)).


Másfél hónap amúgy is kevés idő, mindenképp vizsgálat szerintem, az a tuti.

2015. nov. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Folyamatosan vizsgálnak természetesen. Nincs oka a pm túlműködésemnek, szóval egészséges a pajzsmirigyem, nem tudják az okot.

Most már biztosan nem 33-as az az érték mivel egy hónapja a másik gyógyszert szedem, amit az eddigi változások alapján állított be (most már) magán doki.

Igazából ott lett elrontva a dolog, hogy kb. 5 hónapig nem csinált labort az endokrinológus én pedig zabáltam a gyógyszerből az általa felírt mennyiséget (de tudom, hogy nehéz beállítani, főleg ha nem nézik meg a beteg vérképét).

A ciklusom egyébként teljesen rendben van (bár ez számomra is meglepő).

2015. nov. 2. 16:09
 8/8 anonim ***** válasza:
Az mondjuk jó hír, szerintem a fő problémák a pajzsmiriggyel a cikluson nagyon meglátszanak, legalábbis én ezt tapasztaltam. Szóval akkor nagy gubanc nem lehet szerintem.:)
2015. nov. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!