Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kistestvér tervezés közben az...

Kistestvér tervezés közben az nagytestvér ovijában bárányhimlő?

Figyelt kérdés
Sokat olvastam utána, kell-e aggódni. A legtöbb helyen azt írják, ha az anya már átesett rajta (és igen, átestem) akkor nem okozhat gondot a terhesség alatt. De azért az ember mindíg fél, mi van, ha mégis. Mi van ha épp akkor sikerül teherbe esni, mikor a nagyobb gyerek elkapja. Vajon kell félni? Felfüggeszteni a próbálkozást akár hónapokra, mire az egész oviban lezajlik?

2015. nov. 8. 13:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Mivel az immunitás nálad már kialakult, rád nézve nem veszélyes.
2015. nov. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én emiatt oltattam be a gyerekeimet bárányhimlő ellen. Nem tudom biztosra, hogy én átestem-e rajta és úton a tesó.
2015. nov. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha már voltál himlos, semmi aggodnivalo nincs. Ha meg nem, akkor az első és az utolsó trimeszter a veszélyes. Mindkét időszakban vetélést okozhat
2015. nov. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2014-ben legyengult az immunrendszerem es kijott rajtam az övsömör. Mar probalkoztunk a tesoval akkor. Elmentem borgyogyaszhoz, kaptam gyogyszert es mondta, hogy nem fertoz, viszont ha kifakad, elkaphatja a baranyhimlot az akkor 14 hos fiam. Hiaba az ovatossag, baranyhimlos lett, en pedig ra egy hetre pozitivat teszteltem. Azota megszuletett es makk egeszseges, 4 honapos fiu :)
2015. nov. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én óvónőként dolgozom. 10 hetes terhes voltam, mikor a csoportunkban kitört a bárányhimlő járvány. Orvos, védőnő mindenki azt mondta, ha már átestem rajta nincs mitől aggódni. Most 34 hetes vagyok, eddigi vizsgálatok alapján teljesen jól fejlődő átlagos méretű baba. :)
2015. nov. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Második terhességem alatt a kisfiam elkapta a bárányhimlőt, a skarlátot és egy vírusos mandulagyulladást. A doki az utóbbi kettőnél szólt, hogy figyeljek, ne nagyon "ölelgessem". A bárányhimlőnél azt mondta, semmi gond, ha én voltam bárányhimlős.


Semmi baj nem lett, egészséges a kislányom, már 3 éves.

2015. nov. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2015. nov. 8. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!